zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

3 Niedziela

Kochane Dzieci!
Jak na pewno zauważyliście, obydwa dzisiejsze czytania a także psalm, który przed chwilą wspólnie śpiewaliśmy mówią o radości.
Ktoś może się zapytać co ma wspólnego Adwent, który teraz przeżywamy z radością. Ma wspólnego bardzo wiele. Przede wszystkim jest czasem oczekiwania, ale radosnego. Chyba każde dziecko dobrze wie, co to znaczy oczekiwać kogoś z radością. To jest tak, jak czekanie na jakiegoś gościa, którego bardzo, bardzo lubimy. Ja kiedy byłem mały w taki właśnie sposób czekałem na swoją ciocię. Kiedy miała przyjechać, nie mogłem się tego doczekać.
W taki właśnie sposób my wszyscy czekamy w Adwencie, czekamy na Pana Jezusa. Przecież Boże narodzenie już za 10 dni! Dzieci może czekają jeszcze bardziej, bo Boże narodzenie kojarzy im się także z choinką i z prezentami, ale wszyscy dobrze wiemy, że to nie prezenty są tutaj najważniejsze. Najważniejszy jest oczywiście Pan Jezus, który przyjdzie, aby dać każdemu z nas wiele swoich darów, swoich prezentów.
To bardzo ważne, żeby być człowiekiem radosnym. Ktoś kiedyś powiedział tak: „Smutny święty, to żaden święty”. I to prawda, Pan Bóg chce, abyśmy wszyscy byli ludźmi radosnymi.
Pewnie słyszeliście o świętym Janie Bosko. On opiekował się młodymi chłopcami. I bardzo zwracał uwagę na to, żeby nie chodzili smutni i przygnębieni. Mówił, że w życiu każdego człowieka, a już na pewno w życiu każdego dziecka musi być czas na wszystko: na modlitwę i skupienie, na pracę, ale także na zabawę, radość i rozrywkę.
Opowiem Wam o dwóch dziewczynkach: Ani i Kasi. Chodziły obydwie do tej samej klasy. Pewnego dnia obydwie dostały piątki z klasówki z matematyki. I jedna wróciła do domu bardzo szczęśliwa, a druga smutna.
Ania mówi do mamy: Mamusiu, jak to wspaniale, że dostałam piątkę, jaki dzisiaj jest piękny dzień, jak ładnie świeci słoneczko, to nic, że po drodze do domu ochlapał mnie autobus.
Kasia kiedy wróciła do domu, najpierw nie chciała się do nikogo odzywać, potem nie zjadła obiadu. W końcu tak się odezwała: „Ale dzisiaj jest paskudny ten dzień, najpierw dostałam tylko piątkę z klasówki a Marta dostała szóstkę, a potem jeszcze opryskał mnie jakiś wstrętny samochód I jeszcze to okropne słońce!”
Zobaczcie obydwie dziewczynki spotkało to samo, ale tylko jedna potrafiła się tym ucieszyć, być naprawdę radosną osobą.
Moi kochani!
Kiedy tak dobrze się zastanowimy, to przecież wszyscy mamy bardzo wiele powodów do radości - a możemy mieć jeszcze więcej. Przypomnijcie sobie, kiedy zrobiliście dla kogoś coś dobrego, na pewno potem ogarniała Was wielka radość. Jest to nagroda, jaką Pan Bóg nam daje za nasze dobre czyny.
Pamiętacie o serduszkach z dobrymi uczynkami? Na pewno te dobre czyny bardzo cieszą Pana Jezusa, ale przecież dużo radości dają i każdemu z nas.
Zauważcie, że człowiek, który czyni dobro zawsze jest radosny, a ten, kto coś przeskrobał, ma coś na sumieniu, często chodzi smutny, z nosem przy ziemi.
Wy też starajcie się być radośni, cieszyć się z życia, z tego wszystkiego dobrego, co was spotyka, a przede wszystkim z tego, że jesteście bardzo, bardzo kochane. Najpierw przez Waszych Rodziców, ale jeszcze bardziej przez Pana Jezusa. Niech to będzie Wasz prawdziwy powód do radości.
Prośmy Pana Boga o radość - dla nas samych, dla naszych rodziców, kolegów i koleżanek i dla wszystkich naszych bliskich.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643