zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

homilia ślubna

Homilia ślubna

Umiłowani w Chrystusie Panu drodzy Bracia i drogie Siostry,

Drodzy Nowożeńcy!

 Są takie chwile w życiu, których nigdy się nie zapomina, wy właśnie taką chwilę obecnie przeżywacie.

Sakrament małżeństwa to początek nowej drogi.

Od dzisiaj tę drogę przemierzać będziecie razem, jako małżeństwo. Rozpoczynacie budować swój własny dom – tylko od was zależy na jakim fundamencie go postawicie, czy na fundamencie, którym jest sam Chrystus czy na fundamencie, który jest pozbawiony wszelkich oznak Chrystusa. Rozpoczynacie swoją drogę – nierówną, wyboistą, ale może i prostą i łagodną. Wszelkie cierpienia i radości przeżywać będziecie razem.

Ślubujecie sobie przede wszystkim miłość, ale czym ona jest?

Czym jest miłość?!

Zobaczcie, napisano o niej tyle książek, wierszy, piosenek, nakręcono mnóstwo filmów, ale czym ona jest? Trudno jest to stwierdzić, skoro nawet filozofowie i uczeni nie mogą jednoznacznie powiedzieć czym ona jest. Jedno możemy w zupełności stwierdzić – nie ma miłości bez Chrystusa. Bo to On jest Miłością. Wy rozpoczynając swoją wędrówkę musicie rozpocząć ją razem z Chrystusem. Jeżeli to On będzie w centrum waszego życia to wiedzcie, że wasze życie będzie w pełni dowartościowane. Jeżeli zaś On będzie schodził na margines to i w życiu będzie się nie układać. Zaproście Jezusa na swoją wspólną drogę, zaproście Go do swojego życia, zaproście Go do budowania waszego domu. On pragnie być w waszym życiu na pierwszym miejscu. To On musi być najważniejszy.

„ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz ze cię nie opuszczę aż do śmierci…”

Od dzisiaj stajecie się mężem i żoną.

Sam Jezus Chrystus jednoczy was we wspólnocie.

Musicie zatem trwać w miłości, którą jest sam Jezus Chrystus.

Już niebawem wobec Boga i wobec wszystkich tu zgromadzonych – rodziców, krewnych, przyjaciół, znajomych wypowiecie sobie sakramentalne tak. Pan Jezus wkracza w wasze życie. Chce być obecny w każdej jego chwili. Tak jak na wesele w Kanie Galilejskiej nowożeńcy zaprosili Jezusa, tak dziś i wy zaproście go na swoją nową drogę, którą rozpoczynacie. Dzisiaj ten sam Chrystus, który oddał za nas życie na krzyżu i który zmartwychwstał pragnie pobłogosławić sakramentalny związek małżeński kobiety i mężczyzny, który zawieracie.

Kiedy obecnie kłamstwo i pogarda dominują w mediach, kiedy świat staje się zniewolony ciemnościami grzechu, to wy musicie być widocznym znakiem Boga, to wy musicie być światłością świata! Światłością, która swoje światło bierze od samego Boga. Przede wszystkim to wy sami musicie być dla siebie światłością. W waszym związku musi być postawa „Ja dla ciebie” nie zaś „Ty dla mnie”. Stajecie wobec sakramentalnego związku, który może być naznaczony cierpieniem, ale i radością. To wy musicie wzajemnie się uzupełniać. Bo odtąd stajecie się „jednym”.

Kiedy w waszym życiu nadejdą chwile trudne, chwile cierpienia, weźcie do ręki Pismo Święte i prześledźcie linijkę po linijce tekst hymnu o miłości św. Pawła, który w pierwszym czytaniu usłyszeliśmy.

Zadawajcie sobie pytanie o swoją miłość. Jaka ona jest?

Czy jest cierpliwa, łaskawa, czy nie szuka poklasku, nie unosi się pychą.

 „Bardzo blisko Twoich dłoni, Bardzo blisko Twoich ust, w gąszczu wszystkich Twych zapachów, w samym środku Twoich snów. Bardzo blisko Twoich marzeń, w każdym lśnieniu oczu Twych, w samym środku Twego serca, w samym środku pragnę być”.

Niech te słowa piosenki będą dla was drogowskazem na rozpoczynającej się waszej nowej drodze życiowej.

 Bądźcie dla siebie światłością.

 Niech wasza nowa droga będzie naznaczona wspólną współpracą.

 Bądźcie dla siebie miłością, tak jak Chrystus jest miłością.

Ks.Maciej Żywot


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643