zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

1 niedziela


„…czuwajcie, bo nie wiecie kiedy nadejdzie odpowiedni czas.” Czuwajcie, bo nie wiecie kiedy Bóg przyjdzie do Waszych serc, kiedy Wasze życie stanie się Jego życiem. Kiedy Wasze życie się odmieni. Wielu ludzi, również tych, obecnych pośród nas, może opowiedzieć jak mocno i niespodziewania Pan Bóg potrafi działać. Jak w momencie, w którym najmniej się spodziewają przychodzi… i później już jest… I później nic już nie jest jak dawniej. Są ludzie, w różnym wieku, którzy nigdy nie traktowali Boga poważnie. Jedni uważali się za ateistów, których serce nigdy nie reagowało na Boże natchnienia. Nie widzieli potrzeby uczestniczenie we Mszy św., nie wiedzieli potrzeby przystępowania i przyjmowania sakramentów. Inni przychodzili do kościoła, bo ktoś kazał, bo ktoś pilnował, lecz nie widzieli sensu tego, co robią. Ci ludzie mogą najpiękniej opowiedzieć nam dzisiaj, mogą nam dzisiaj powiedzieć co oznacza słowo „czuwaj”, które jest tak ważne w czasie adwentu: „…czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy nadejdzie odpowiedni czas.”
Chciałbym, żebyście dzisiaj posłuchali chwilę historii osoby namacalnie doświadczyły działania Żywego Boga. Jedni może już o nim słyszeli, komuś może być on nie znany. Andrea Frossard, bo o nim mowa, był francuskim pisarzem, synem francuskiego socjalisty, w swoim życiu nie miał i nie chciał mieć nic do czynienie z Bogiem. Uważał, że życie można przeżyć bez Boga i również w tym życiu być szczęśliwym. Pewnego jednak dnia miał spotkać się ze swoim przyjacielem, z którym się wcześniej umówił. Posłuchajcie jak opisał w książce „Bóg i ludzkie pytania” swój moment nawrócenia:
„Czy można nawrócić się w ciągu dwóch minut? - pyta na początku swojej książki. Wydaje się to nieprawdopodobne. A jednak - ja wszedłem do kaplicy jako ateista, a w kilka minut później wyszedłem z niej jako chrześcijanin i byłem świadkiem mojego własnego nawrócenia, pełen zdumienia, które ciągle trwa...W wieku dwudziestu lat pomyliłem stronę ulicy i zamiast wstąpić do Wyższej Szkoły Nauczycielskiej wszedłem do Sióstr od Adoracji po kolegę, z którym miałem iść na obiad... Otwierając żelazne drzwi klasztoru byłem ateistą... Byłem jeszcze ateistą, kiedy przechodziłem przez drzwi kaplicy i pozostawałem nim nadal w jej wnętrzu. Obecni tam ludzie, widziani pod światło, rzucali tylko cienie, między którymi nie mogłem odróżnić mojego przyjaciela i coś w rodzaju słońca promieniowało w głębi kaplicy. Nie wiedziałem, że był to Najświętszy Sakrament... W moim środowisku religia wydawała się taka niemodna. I wtedy przyszło nieoczekiwanie... Jeszcze dzisiaj widzę tego dwudziestoletniego chłopca, którym wtedy byłem. Nie zapomniałem jego osłupienia, kiedy nagle wyłaniał się przed nim z głębi tej skromnej kaplicy świat, inny świat - o blasku nie do zniesienia, o szalonej spoistości, którego światło objawiało i jednocześnie zakrywało obecność Boga, tego samego Boga, o którym jeszcze przed chwilą przysięgałby, że istnieje tylko w ludzkiej wyobraźni. Jednocześnie spływała na niego fala słodyczy zmieszanej z radością o mocy, która może skruszyć serce i której wspomnienie nigdy nie zaniknie, nawet w najgorszych chwilach życia, niejednokrotnie przenikniętych lękiem i nieszczęściem. Odtąd nie stawia sobie innego zadania, jak tylko świadczyć o tej słodyczy i o tej rozdzierającej czystości Boga, który mu pokazał owego dnia przez kontrast, z jakiego błota został ulepiony. Zostałem przeniknięty światłem, którego nie ujrzałem cielesnymi oczyma, nie było to takie światło, jakie nas oświeca lub powoduje opalenie. To było światło duchowe, tzn. światło pouczające - jakby żar prawdy. Od tej chwili, kiedy je ujrzałem, mogłem powiedzieć, że dla mnie tylko Bóg istnieje, a wszystko inne jest jedynie hipotezą.
„Od tej chwili, kiedy ujrzałem światło Boga, mogłem powiedzieć, że dla mnie tylko Bóg istnieje, a wszystko inne jest jedynie hipotezą.” Ważne są takie doświadczenia Boga, ponieważ w momentach kiedy czasami jest trudno i ciężko, kiedy nawet się w życiu pogubimy, to wiemy i pamiętamy, że tylko przy Bogu i z Bogiem było nam dobrze. I właśnie do Niego chcemy powracać.
Kochani. Rozpoczynamy dzisiaj adwent. Warto może przypomnieć sobie ten szczególny czas kiedy tak bardzo doświadczyliście tego, że Bóg był z Nami, że był przy Nas. Żebyście jak mówili Apokalipsa „powrócili do pierwotnej gorliwości”. Bóg działa na różne sposoby, dlatego również warto dziękować w tym czasie za ludzi, którzy pomogli narodzić Mu się w moim sercu.
Tym, którzy nie pamiętają chwili, kiedy Bóg stał im się szczególnie bliski, kiedy na stałe zadomowił się w ich sercach, chciałby jeszcze raz przytoczyć tekst dzisiejszej Ewangelii: „…czuwajcie, bo nie wiecie kiedy nadejdzie odpowiedni czas.” On działa tak jak chce, ma wielką siłę i moc, a przede wszystkim działa i przychodzi niespodziewanie. Dlatego jeszcze raz, niech zabrzmi nam na czas adwentu w sercach: „Czuwajcie”.

Ks. Maciej Szostak


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643