zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Kazanie do sportowców

“Jest taki film: „Potężny i szlachetny", który opowiada historię prawdziwej przyjaźni dwóch chłopców-niepełnosprawnego „mózgowca" Kevina i nieco upośledzonego „siłacza" Maxa. W filmie tym oglądamy m. in. scenę rozgrywającą się w sali gimnastycznej. Chłopcy ćwiczą rzuty do kosza. Wchodzi, wspierając się na kulach, Kevin. Grupa kolegów, mająca złą sławę nie tylko w szkole, śmieje się między sobą i wpada na pomysł, by „zagrać w kręgle". Jeden z nich, przywódca tej grupy, pcha piłkę do koszykówki prosto w nogi naszego niepełnosprawnego bohatera. Trafia. Chłopiec leży na parkiecie. Nauczyciel wstrzymuje ćwiczenia i pyta: „Kto to zrobił?" Pada odpowiedź: „To Kane, panie trenerze".
Każdy z was, jak tutaj jesteście widząc taką scenę filmową, a może nawet oglądając takie zachowanie na własne oczy, oburzy się i krzyknie: „To nie fair!" „Tak nie wolno!"
I będziecie mieli rację.
Spotykamy się kolejny już raz na Spartakiadzie Lekkoatletycznej tutaj w Zabrzegu. Spotykamy się, żeby zmierzyć się w uczciwej rywalizacji sportowej, żeby poznać smak zwycięstwa.
Trzeba jednak pamiętać, że zwycięstwo nie zawsze oznacza zajęcie najwyższego stopnia podium. Liczy się coś więcej. Liczy się szlachetna postawa.
Pamiętacie film „Auta"? Zygzak McQueen w ostatnim, decydującym wyścigu rezygnuje ze zwycięstwa, aby dotychczasowy mistrz Król mógł ukończyć wyścig...
I to okazuje się właściwie jego zwycięstwem.
Dlatego zachęcam was, abyście wzięli udział w zawodach i byli dla siebie szlachetni. Potęga sportu zawiera się właśnie w tym, że niesie on w sobie ogromne możliwości okazywania szlachetności we wzajemnej rywalizacji. I to się w sporcie najbardziej podoba, to najwięcej nas pociąga.
Umiejętności, talent sportowy, ale jak najbardziej również owa szlachetność, postawa fair play.
Oglądacie pewnie i emocjonujecie się wydarzeniem Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Poznaliście-dzięki telewizji - nieprawdopodobną postawę irlandzkich kibiców, którzy- mimo przegranej ich drużyny-śpiewem dziękowali piłkarzom i nam, Polakom- gospodarzom Euro-za wspaniałe zawody.
I to jest zwycięstwo sportu. A tam, gdzie dobro - jest Bóg.
Życzę wszystkim - znakomitej zabawy, wielu wrażeń, ogromnych emocji i postawy godnej uczniów Pana Jezusa. Amen.”
Ks. Ireneusz Kurkowski.

Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643