zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Wielki Piątek

Umiłowani w Chrystusie Panu!
Wielki Piątek stawia nas pod Krzyżem Jezusa Chrystusa.
Nakazuje spojrzeć na Ofiarę Jezusa.
Ofiarę Krzyża.
Jezus oddaje życie za zbawienie świata.
Zapytał mnie uczeń klasy piątej: Dlaczego Pan Bóg, skoro jest wszechmogący, a więc wszystko może uczynić, dlaczego posunął się aż do śmierci Jezusa, swego Syna, żeby zbawić ludzi, żeby wyzwolić ich z niewoli grzechu i zła? Przecież mógł to zrobić zupełnie inaczej. Bez Krzyża, bez Męki Jezusa.
Tak. Rzeczywiście mógł to uczynić inaczej. Przebaczyć ot, tak po prostu. Ale od razu odpowiedzieli też uczniowie owej piątej klasy, że wtedy nie mielibyśmy żadnego dowodu na ogromną, nieopisaną miłość Boga do ludzi.
W Starym Testamencie czytamy o Abrahamie, który długie lata oczekiwał na narodziny syna. Gdy wreszcie Izaak cieszył oczy swego ojca, Bóg nakazał Abrahamowi, aby złożył go w ofierze na Górze Moria. Żeby zabił tak wyczekiwanego potomka. Abraham ułożył więc na ołtarzu drwa, związał Izaaka i wzniósł nóż, aby wykonać Boże polecenie. Anioł Pański z nieba zabronił jednak zabijać Izaaka. Abraham w ofierze złożył baranka.
Dzisiaj patrzymy na taką samą scenę.
Oto Baranek Boży, Jezus Chrystus, Syn Boży, na Górze Golgocie, złożony zostaje na Ołtarzu Krzyża. Tylko Anioł Pański z nieba nie powstrzymuje tej Ofiary. Bóg Ojciec godzi się, aby Jego umiłowany Syn tę Ofiarę złożył, aby ona się dokonała. Aby dokonało się zbawienie.
„Tak Bowiem Bóg umiłował świat, że Syna jednorodzonego dał…”
Jakże bardzo trzeba nam dzisiaj popatrzeć na Krzyż. Dostrzec tę nieprawdopodobnie ogromną miłość Boga Ojca do ludzi. Że dał swego Syna.
Nieśmiertelny Bóg umiera za nas.
Bierze śmierć, aby nam, śmiertelnym dać życie.
Od czasu premiery filmu Mela Gibsona „Pasja” nieustannie mam przed oczyma tę scenę, w której na ekranie stawiany jest do pionu Krzyż z przybitym na nim Jezusem. I postać św. Jana, umiłowanego ucznia, który patrząc na Jezusa, na Jego umęczone Ciało, na Krew wypływającą z ran, zaczyna rozumieć, co znaczyły słowa wypowiedziane przez Mistrza w Wieczerniku: „Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to jest bowiem Ciało moje, które za was będzie wydane…”. Co znaczyły słowa: „Bierzcie i pijcie z niego wszyscy, to jest bowiem kielich Krwi mojej, nowego i wiecznego Przymierza, która za was i za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów…”
To tu, na Krzyżu, to jest ta właśnie Ofiara.
Tak więc kiedy na Mszy świętej podnoszę Ciało Pańskie i Kielich z Krwią Pańską, mam przed oczyma Krzyż Jezusa, Jego zbawczą śmierć.
Dzisiaj Kościół nie sprawuje Eucharystii.
W miejscu, gdzie podczas Mszy świętej jest Przeistoczenie Chleba i Wina w Ciało i Krew Chrystusa dziś adorujemy Krzyż. Przychodzimy, klękamy i całujemy znak naszego zbawienia. Oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi, który na tym Krzyżu ofiarował siebie Bogu Ojcu. Oddał swoje Ciało i Krew, duszę i bóstwo na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.
Ta Ofiara dokonała się dziś…
W Wielki Piątek…
Z miłości do Ojca w niebie i do ludzi, w pełnym posłuszeństwie woli Boga Ojca…
Czego nas uczy Krzyż Jezusa?
Czy my jeszcze potrafimy kochać?
Czy rozumiemy czym jest posłuszeństwo zachowywane w miłości?
Jezus umarł za nas…
Z miłości…
A my?
Ks. Ireneusz Kurkowski

Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643