zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

21 niedziela

Umiłowani w Chrystusie Panu!
Czytam w relacji ks. Tomasza Jaklewicza z Madrytu: W środowy wieczór przed przyjazdem papieża na Światowe Dni Młodzieży Madryt pokazał na moment inne oblicze. Na placu Puerta del Sol, czyli w sercu miasta, skrzyknęli się przeciwnicy papieskiej wizyty.
Było ich ok. 2 tysięcy, wypełniali od g. 20.00 stopniowo cały plac, wypychając uczestników ŚDM, których łatwo rozpoznać po plecaczkach, krzyżach, kapeluszach czy koszulkach z logo. Sporo transparentów z antypapieskimi hasłami i nadmuchane prezerwatywy unosiły się nad demonstrantami, powiewały tu i ówdzie tęczowe flagi - symbol ruchów gejowskich. Dziewczyny ubrane w papierowe mitry z napisami głoszącymi, że „aborcja to moja wolność”. Po drugiej stronie inni ludzie, ich rówieśnicy i sporo ludzi starszych. Sporo tu czerni, golizny, nieprzyzwoitości, dziewczyny w ostrych ciemnych makijażach... Nad placem powiewała czarna piracka flaga z trupią czaszką. Tak, to dobry symbol, tu pachniało trupem, tu nikt nie śpiewał, tu były gwizdy, bicie w bęben i wrzaski: „Ten plac jest nasz, nie chcemy tu papieża”. Co proponują w zamian? Aborcję, prezerwatywy, homoseksualizm, rozwiązłość. A wszystko pod hasłami laickiego państwa i sprzeciwu wobec agresywnego klerykalizmu, jak głosiły plakaty. Szatan nie może znieść dobra, które się tu dzieje. Zły nie śpiewa, on wrzeszczy.
To jest walka o Boga, o to, czy pozwolimy, by na placach naszych miast i ulic mogło być wychwalane Jego imię, czy w imię tzw. laickości zgodzimy się na zepchnięcie wierzących do getta.
Pociąg metra rozbrzmiewał śpiewem, skandowaniem. I znów mini-powtórka z placu Peurta del Sol. Kilku ludzi zaczęło gwałtownie protestować, żądając żeby umilkli. „To jest przestrzeń publiczna, tu nie wolno urządzać demonstracji!” - oburzała się pani w średnim wieku. Była autentycznie wściekła. Czy to tylko hiszpański temperament? W jakiejś mierze pewnie tak, ale też przejaw walczącego sekularyzmu, który chce wypchnąć religię ze sfery publicznej.
W tym sensie wielka manifestacja młodych katolików w Madrycie jest czymś ogromnie istotnym. Jest znakiem umacniającym Kościół, ale i sztandarem naszej wiary, wzniesionym dumnie wysoko ponad cywilizacją śmierci. (za: http://papiez.wiara.pl/doc/924085.Smutni-przeciwnicy-papieza)
W naszym kraju w czwartkowy poranek pierwsze wiadomości w serwisach informacyjnych mówiły o wystąpieniu przeciwników wizyty papieża Benedykta w Madrycie oraz uniewinnieniu przez Sąd Rejonowy w Gdyni lidera zespołu Behemoth Adama Darskiego „Nergala” oskarżonego o znieważenie uczuć religijnych. Na koncercie w 2007 r. muzyk podarł Biblię, nazywając ją „księgą kłamstw”.
W uzasadnieniu wyroku sędzia powiedział, że działanie oskarżonego było „swoistą formą sztuki”, zgodną z „metalową poetyką grupy Behemoth” oraz kierowaną do „określonej i hermetycznej publiczności”.
Sprawa dotyczy koncertu z września 2007r. w klubie Ucho w Gdyni, podczas którego Adam Darski, używający pseudonimu artystycznego „Nergal”, podarł Biblię i rozrzucił jej strzępy wśród publiczności, nazywając ją przy tym m.in. „kłamliwą księgą”. Potem kartki Biblii zostały spalone przez fanów zespołu. W trakcie występu Darski nazwał też Kościół katolicki „największą zbrodniczą sektą”. (za: http://ksiazki.wp.pl/tytul,Nergal-uniewinniony-w-procesie-o-zniewazenie-uczuc-religijnych,wid,18297,wiadomosc.html)
Polskich środków publicznego przekazu tutaj nie ma, przynajmniej nie zobaczyłem… Telewizja Trwam, Radio Maryja nam towarzyszą… mówił kard. Dziwisz po spotkaniu z polską i polonijną młodzieżą w Madrycie… (za: http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=113473)
Trzeba nam szukać odpowiedzi na zadane przez Chrystusa pytanie: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? A za kogo wy mnie uważacie?
Wydaje się bowiem, że jesteśmy niezmiernie pogubieni w tym naszym świecie. Dajemy pierwsze miejsca złym wiadomościom i informacjom o złu. A co z Chrystusem, z którym związani jesteśmy od chrztu, potem przez Komunie święte, bierzmowanie? Czy zapomnieliśmy, że to On jest Mesjaszem, Synem Boga Żywego?
Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze. (Kol.2,7) To słowa św. Pawła z Listu do Kolosan, które stanowią motto spotkania w Madrycie.
Jeżeli będziecie budowali na litej skale, - mówił Benedykt XVI w czwartek do młodzieży - to nie tylko wasze życie będzie mocne i stabilne, ale przyczyni się ono także do rzucenia światła Chrystusa na waszych rówieśników i całą ludzkość, ukazując realną alternatywę dla wielu ludzi, którzy zagubili się w życiu, ponieważ fundamenty ich istnienia były niespójne; dla wielu, którzy zadowalają się nadążaniem za porywami mody, uciekają się do bezpośredniej korzyści, zapominając o prawdziwej sprawiedliwości, lub uciekają się do własnych opinii, zamiast szukać prawdy bez przymiotników.

Tak, wielu jest takich, którzy tworząc sobie bożków myślą, że nie potrzebują korzeni ani też fundamentów, poza samymi sobą. Chcieliby sami z siebie decydować, co jest prawdą, a co nie, co jest dobre lub złe, słuszne i niesłuszne; decydować, kto godny jest życia, a kto może być poświęcany na ołtarzu innych perspektyw; za każdym razem stawiać krok przypadkowo, bez wytyczonej trasy, kierując się impulsem chwili. Te pokusy zawsze są zasadzką. Ważne, ażeby nie wpaść w nie, bo w rzeczywistości prowadzą do czegoś ulotnego, jak życie bez horyzontów, wolność bez Boga. (za: http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x1214/budujcie-na-chrystusie-benedykt-xvi-do-mlodych-na-sdm-sierpnia-r/?print=1)
Są tacy, którzy potrzebują naszej pomocy, oddania, dobrego świadectwa, jasnej i pełnej męstwa postawy chrześcijan. Taka postawa przynosi wymierne owoce. Wczorajsze „Wiadomości” w pierwszym programie Telewizji Polskiej podały informację o spotkaniu młodych kontestatorów Światowych Dni Młodzieży i pielgrzymów. Spotkanie było pokojowe, zakończyło się objęciami w geście pojednania. (za: http://tvp.info/wiadomosci/wideo/20082011-1930/4994760)
Być mężnym chrześcijaninem to umieć przezwyciężać strach, strach przed wyśmianiem, strach przed byciem „niemodnym”, „staroświeckim”, „nie-nowoczesnym”. Strach przed rozmową… Chrystus patrzy z miłością na chrześcijan, aby napełniali się odwagą.
Jest wielu dobrych Samarytan, gotowych dzielić najstraszliwsze chwile życia ludzkiego.
Wy, którzy jesteście bardzo wrażliwi na ideę dzielenia życia z innymi, - mówił papież na zakończenie Drogi Krzyżowej w piątek - nie przechodźcie obojętnie wobec cierpienia ludzkiego, gdzie Bóg oczekuje od was, abyście ofiarowali to, co najlepsze w was samych: waszą zdolność do kochania i współczucia. (za: http://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/speeches/2011/august/documents/hf_ben-xvi_spe_20110819_via-crucis-madrid_pl.html)
I my mamy dziś okazję to uczynić. I nie tylko dziś... Amen.
Ks. Ireneusz Kurkowski.

Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643