zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

11 NIedziela

My chcemy Boga…

Śpiewaliśmy na zakończenie procesji Bożego Ciała.

My chcemy Boga…

Śpiewamy często przy podniosłych uroczystościach.

My chcemy Boga…

Czy faktycznie my chcemy Boga w naszym życiu? Z Jego obietnicą o życiu wiecznym w pełni szczęścia, którego ten świat nam dać nie może? Z obietnicami ale i ze wszystkimi Jego wskazaniami – Dekalogiem?

My chcemy Boga.., śpiewamy dalej w pieśni, …miłości Bożej dźwigać pęta to nasza chluba to nasz los.

Rzeczywiście chcemy Boga, odrzucając tym samym różne swoje bożki w słowach, „nie mam czasu teraz dla Ciebie Boże, poczekaj jeszcze” odrzucając bożki typu komputer, telewizor, własne zachcianki…, poświęcając to i wszystko inne podobne dla Boga?

My chcemy Boga w rodzin kole…

Z całym szacunkiem dla naszych rodziców, nawet gdyby Oni stracili rozeznanie w rzeczywistości tego świata i byli nieporadni jak dziecko.

Pewna pobożna matka przyszła kiedyś do mnie do kancelarii. Popatrzyłem na nią i zapytałem z obawą, „co pani się stało?”

Taka posiniaczona pani twarz, ręce? „Proszę księdza to mój syn, ja właśnie w tej sprawie, co mam zrobić z moim synem? Bije, wyzywa, nie szanuje mnie?

A ile teraz ma lat?

Dwadzieścia trzy.

To teraz już za późno, będzie Pani zbierała to co pani w nim zasiała i.. modlić się trzeba, by Bóg zmienił jeszcze jego serce.

Ale ja nie wytrzymam…

A pamięta pani jak tłumaczyłem, kiedy kupiła mu pani firmowe ubranie, buty a nie miała pani na chleb. Jak tłumaczyłem, że to nie tędy droga. Pamięta pani co mi wtedy odpowiedziała?

By nie był gorszy od innych – to było rozpieszczenie.

My chcemy Boga…, w książce w szkole…

By tylko ocena z religii podwyższyła średnią ocen, a jak się nie zawyży ile jest pretensji… i obraza majestatu… i katecheta jest zły.

My chcemy Boga…

Ale pamiętasz by nie zabijać, bo nie ma tzw. „dobrej śmierci” eutanazji, choć to wygodnie pozbyć się „nieproduktywnych” ludzi i majątek skapnie. Pamiętasz, że nie wolno zabijać nienarodzonych, bo nasza seksualność to nie zabawa, ale wielka odpowiedzialność. I nie tłumaczcie mi, że to takie dziś czasy.

Czy naprawdę chcemy Boga, który jasno mówi „Nie kradnij” nawet najmniejszej rzeczy, która nie jest twoja, nie okradaj pracowników z czasu i pieniędzy, które są na utrzymanie rodziny. Nie tłumacz sobie wtedy, „bo tak wszyscy teraz robią”

Naprawdę przyjmujesz Boga z Jego wszystkimi zaleceniami i nakazami, które nie są po to by nam utrudnić życie ale by nam tu na ziemi żyło się łatwiej i spokojniej.

Naprawdę przyjmujesz Boga z Jego wszystkimi zaleceniami:

- nie rozsiewaj sensacyjnych, często nieprawdziwych, wiadomości o innych.

- nie rozbijaj małżeństwa, które trwa i nie bierz żony innego…

Jeśli Tak to masz życie Boże w sobie, jeśli Nie to jeszcze daleko nam do pełnego spotkania z Bogiem, który chce i dziś dokonywać w nas i wśród nas wielkich rzeczy, cudów (uzdrawiać, wskrzeszać, wypędzać złe duchy i rozmnażać ten chleb codzienny?)

Bóg działa w moim życiu na tyle, na ile Mu na to pozwolę i jak wielkim naczyniem będę w Jego rękach.

A Królestwo Boże…? Mimo wielu naszych błędów i codziennych niewierności TRWA i ciągle się rozwija, bo to dzieło Boga a nie tylko człowieka. I jest jak to ziarenko, które może w nas się rozwijać, jeśli naszą wiarę będziemy wiernie zachowywać, bronić jej i według niej żyć.

Być świadkiem Boga, ale nie tylko jego ustnie zdeklarowanym wierzącym, który czasami jak wilk w owczej skórze niszczy dzieło Boga przez codzienne krytykanctwo i brak zaangażowania się z naszej strony w dzieło budowania Jego Królestwa, tu na ziemi.

Nie bójmy się tych fałszywych świadków Boga. Choć głośno dziś krzyczą w gazetach, telewizji, Internecie, ukazując tylko słabości Kościoła.

Bóg dzisiaj, teraz kładzie przed tobą : życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo, co wybierzesz po to wyciągniesz rękę. WYBIERAJ !

I nie ma nic pośredniego, tego „szarego”

Wskazania Boga są jasne i proste i nie ma żadnego pokrętnego tłumaczenia ich. Kiedy słyszę głosy niszczące Kościół modlę się słowami i wołam:

Każdy Twój wyrok przyjmę twardy,

Przed mocą Twoją się ukorzę.

Ale chroń mnie Panie od pogardy,

Przed nienawiścią strzeż mnie Boże.

Wszak Tyś jest niezmierzone dobro,

Którego nie wyrażą słowa.

Więc mnie od nienawiści obroń,

I od pogardy mnie zachowaj.

Co postanowisz niech się ziści,

niechaj się wola Twoja stanie,

Ale zbaw mnie od nienawiści,

Ocal mnie od pogardy Panie.


A dla tych którzy się jeszcze boją… wyznawać wiarę w żywego Boga i boją się życia, mówię słowami wiersza:

Miejcie nadzieję nie tę lichą marną,

Co rdzeń spróchniały w wątły kwiat ubiera.

Lecz tę niezłomną, która tkwi jak ziarno,

W przyszłych poświeceń w duszy bohatera.

Miejcie odwagę nie tę jednodniową,

Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,

Lecz tę co wiecznie z podniesioną głową,

Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

Miejcie odwagę nie tę tęchnącą szałem,

Która na oślep leci bez oręża,

Lecz tę co sama niezdobytym wałem,

Przeciwne losy stałością zwycięża.

Przestańmy własną pieścić się boleścią,

Przestańmy ciągłym lamentem się poić.

Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią,

Mężom przystoi w milczeniu się zbroić.

Lecz nie przestańmy czcić świętości swoje,

I przechowywać ideałów czystość.

Do nas należy dać im moc i zbroję,

By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.

Miejcie nadzieję.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643