zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

1 Niedziela

Przed nami Adwent ... rekolekcje ... święta ... Przed nami Nowy Rok ... Czy jednak, aby na pewno jestem pewien, co tak naprawdę jeszcze przede mną? Pan Jezus mówi dziś jedno: Czuwajcie! To streszczenie Adwentu i naszego życia...
Ale w jaki sposób – w tym całym chaosie, zgiełku codzienności, w tym kołowrocie nie do zatrzymania – w jaki sposób czuwać? Gdy codzienność wciąga, a praca przytłacza, gdy tysiące problemów wali się na głowę, łatwo można ulec pokusie, w tak widzianym życiu, że wiara i czuwanie jest komfortem, jak wczasy czy wakacje, że czuwanie i wiara jest czymś odległym od normalnego życia.
Nie jest łatwo czuwać. Wiemy to dobrze. Znamy nasze słabości. Na szczęście jednak w żadnym miejscu Ewangelii Pan nie mówi: „Przyjdźcie do Mnie doskonali, ci, którzy jesteście najedzeni, wypoczęci i macie dużo czasu”. Przeciwnie – zaprasza tych, jak każdy z nas, ulepionych z gliny, zmęczonych codziennością, jak słudzy z ewangelicznej przypowieści, którzy mają wyznaczone role i zadania do wykonania.
Wiemy, że musimy czuwać. Ale jak czuwać, jak być czujnym, uważnym w życiu, aby nie przegapić, nie przeoczyć tego co najważniejsze. Zapytano kiedyś Matkę Teresę z Kalkuty dlaczego organizacje charytatywne, pomimo, że posiadają o wiele większe środki materialne, nie mają takich efektów jak Misjonarki Miłości? Matka Teresa odpowiedziała z właściwą sobie celnością: „Bo one działają w imię czegoś, a my działamy w imię Kogoś”. Oto cała różnica. Matka Teresa, mogłaby spytać nas. Jakie jest nasze działanie, nasze czuwanie? W imię czegoś, czy w imię Kogoś? Czy przygotowuję się, oczekuję świąt dla prezentów, odpoczynku, świątecznych potraw, podniosłej, ciepłej atmosfery, – czy czekam na Kogoś, na narodziny żywego Boga, mojego Zbawiciela i Emanuela. Atmosfera, ciepło, prezenty są ulotne, tylko spotkanie żywego Boga zaspokaja głód człowieka i zostaje. Tylko czuwanie na Kogoś, życie dla Kogoś ma sens.
Wkraczamy w Adwent, tj. taki czas, który cały jest oczekiwaniem, już nie na coś, ale na Kogoś, na przyjście Pana. Oczekiwanie jakże inne od pozostałych, pełne nadziei, cichej radości. Jest pełne nadziei, bo oparte na wierności Boga, na Jego Słowie. Chociaż my nie jesteśmy wierni, chociaż wszystkie nasze dobre czyny są jak skrwawiona szmata, jesteśmy zbuntowani, dalecy od Boga, to jednak On jest zawsze wierny, zawsze blisko, bo On nie może zaprzeć się siebie samego. „Wierny jest Bóg, który powołał nas do wspólnoty z Synem swoim Jezusem Chrystusem. On też będzie umacniał was, aż do końca”. On też daje pełną, głęboką radość. „Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało, żeby jakiś bóg zdziałał tyle„ dla swoich wiernych.
Potrzebne jest nam przyjście Boga, bo jesteśmy w ciemności. Ziemia jest pełna nieszczęść, tragedii, bólu, biedy. Dlatego wciąż z ziemi rozlega się głos – Odnów nas Boże i daj nam zbawienie. W sercu człowieka rodzi się tęsknota za czasem, kiedy nadejdzie Pan, nasz Odkupiciel, kiedy nie będziemy już błądzić z dala od Niego, gdy wszystko zostanie udoskonalone. Nie wystarczy jednak tylko tęsknić, wyczekiwać. Rzeczywistość trzeba kształtować, nie można spać. „Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan domu przyjdzie, by niespodziewanie przyszedłszy, nie zastał was śpiących”. Nasze przyzwyczajenia, rutyny, bezmyślności, wady to oblicza naszego snu, bezwładu.
Czuwać to więc wciąż powstawać. Każdy musi starać się być lepszy niż jest. Pewnemu człowiekowi, który uważał się za dobrego Stary mędrzec powiedział: Tak? Jesteś dobrym człowiekiem. Idź przeto i zapytaj się twojej żony, co o tobie myśli, twoich dzieci, jak cię widzą, twoich krewnych, czego od ciebie oczekują; twoich sąsiadów, co o tobie opowiadają i twoich kolegów, jak o tobie mówią! A potem przyjdź i powiedz mi, jak dobrym jesteś człowiekiem!
Czuwać to zadanie na całe życie, to powstawać bez końca. Choć jesteśmy utrudzeni różnymi ciężarami trzeba pracować, czuwać, aby wyruszyć na spotkanie Kogoś, kto nas ukochał. Jeśli wydaje się nam, że nie starcza już sił, to jest tylko jeden sposób, aby sprawdzić, jak daleko można dojść, na ile jeszcze starczy sił -. Trzeba wstać i iść ... Bóg jest wierny, On wierzy w Ciebie.
Panie, Myśmy gliną Tyś naszym Ojcem.. Ty naszym twórcą, a my wszyscy jesteśmy dziełem Twoich rąk. Nie daj nam zapomnieć, dopomóż czuwać, nie dozwól nam błądzić z dala od Twoich dróg, tak iż serce staje się nieczułe, wzbudź pragnienie Twojej obecności. Odnów nas Boże i daj nam zbawienie! Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił. Bez Ciebie, jesteśmy, jak opadłe liście, a nasze winy ponoszą nas jak wicher. Odnów nas Boże i daj nam zbawienie!
Amen


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643