zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Kazanie na końcówkę Adwentu

RADOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

„Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.” (Mt1,18-23)
W tych ostatnich dniach adwentu wielu ludzi na różne sposoby przygotowuje się do świętowania Bożego Narodzenia. Widok ludzi przygotowujących się do tego Święta, a następnie świętujących je, sprawia radość. Jednak radości tej towarzyszy pewien smutek. Przyczyną tego smutku jest fakt, że tak mało ludzi będzie świadomych tego, co świętuje.
Trudno wymagać tej świadomości od ludzi, którzy nie znają Jezusa, ale niestety nawet wśród chrześcijan jest wielu takich, którzy będą w tych dniach przeżywać wielką radość, której powodem nie będzie narodzenie Zbawiciela, ale cała atmosfera tych dni, różnorodne tradycje, prezenty, miłe wspomnienia i sentymenty z lat dziecięcych.
Dla nas chrześcijan Boże Narodzenie nie powinno być jedynie okazją do przeżycia radości, czy też szansą do otrzymania prezentu, powinno być przede wszystkim szansą do refleksji nad podstawowymi pytaniami związanymi z własnym życiem chrześcijańskim. Jakie znaczenie dla mnie osobiście ma narodzenie Jezusa? Czy rzeczywiście przyjmuję Jezusa do swojego życia?
Jeśli chcemy uczciwie odpowiedzieć na te pytania, powinniśmy popatrzeć się nie na to, jak radośnie przeżywamy Boże Narodzenie, ale na to, jak żyjemy na co dzień. Szczególnie na to, jak zachowujemy się, gdy spotykają nas różne kłopoty, gdy doświadczamy różnych problemów.
Kiedy nie mamy większych problemów, kiedy wszystko układa się po naszej myśli, przyjęcie Jezusa, czyli życie zgodne z Jego nauką jest stosunkowo proste. Ale czy żyjemy zgodnie z tą nauką także w czasie, gdy spotykają nas trudności? Czy usiłujemy uporać się z tymi trudnościami zgodnie z nauką Jezusa? Czy szukamy właściwej drogi, czy też próbujemy jedynie bronić samych siebie?
W trudnych momentach ujawnia się nasz prawdziwy system wartości. Właśnie wtedy możemy poznać do jakiego stopnia przyjęliśmy Chrystusa, czy jest o­n tylko jakąś dekoracją w naszym życiu, czy też prawdziwą siłą. W tych trudnych momentach możemy poznać jak głęboka, jak rzeczywista jest nasza wiara.
Dzisiejsza ewangelia pokazuje nam Józefa, człowieka, dla którego Bóg był rzeczywistym centrum jego życia, który w każdej bez wyjątku sytuacji starał się realizować to, co jest prawe, co jest zgodne z wolą Boga. Gdy Józef zorientował się, że Maryja jest w ciąży, naturalnie pomyślał, że został zdradzony, że Maryja kocha kogoś innego. Zgodnie z prawem mógł uratować swój honor poprzez ukamienowanie Maryi. Jednak Józef nie szukał własnej satysfakcji, nie myślał o ratowaniu siebie samego, ale tym, co było najlepsze dla Maryi. Właśnie dlatego postanowił zerwać zaręczyny I zwrócić Maryi jej wolność.
Z pewnością nie była to dla Józefa łatwa decyzja. Jedną z jej możliwych konsekwencji była utraty dobrego imienia, dobrej opinii. Jednak Józef był w stanie ją podjąć ponieważ bezgranicznie ufał Bogu. Najważniejszą sprawą dla niego było życie zgodne z Jego wolą. Nie musiał bronić siebie, wszystko mógł powierzyć Bogu, był pewny, że Bóg nigdy go nie zawiedzie.
Rzeczywiście Bóg nigdy nie zawiódł Józefa, zawsze w odpowiednim czasie, udzielał mu potrzebnej pomocy, potrzebnych wskazówek. Ponieważ Józef tak bardzo ufał Bogu, stał się zaufanym Boga. Bóg powierzył mu swojego Syna wraz z Jego Matką, aby Józef opiekował się nimi i ich bronił. Dzięki temu Józef stał się nie tylko współpracownikiem w dziele zbawienia, ale żył ze Zbawicielem i przez to także uczestniczył w samym zbawieniu. Właśnie życie dla Jezusa, życie w głębokiej więzi z Jezusem jest uczestniczeniem w radości zbawienia.
Każdy z nas jest zaproszony do tego, aby przyjąć Jezusa, aby podobnie jak Józef żyć w głębokiej więzi z Jezusem, aby mieć udział w radości zbawienia nie tylko w czasie Świąt Bożego Narodzenia, ale przez cały rok, przez całe życie, przez całą wieczność.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643