zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Nowenna przed Nipokalanym Poczęciem NMP- dzień IX

W kościele parafialnym odgrywano corocznie w okresie Wielkiego Postu „ Misterium Męki Pańskiej”. Piękne i niezwykłe przeżycie dla wielu ludzi. Na jedno z takich przedstawień wybrała się kobieta ze swoją małą córeczką. Zanim rozpoczęło się Misterium, mama starała się jak tylko potrafiła wytłumaczyć dziecku co będą za chwilę oglądać. Kiedy przedstawienie się rozpoczęło i doszło do momentu gdy Judasz zwraca srebrniki, za które sprzedał Jezusa, dziewczynka się ogromnie przejęła tym co ogląda. A kiedy Judasz wybiega zrozpaczony i krzyczy: Do kogo mam teraz pójść ? Jestem przez wszystkich opuszczony! Do kogo iść?! ,dziewczynka nie wytrzymała i krzyknęła na cały głos do aktora: do Matki Bożej idź, Ona Ci pomoże! Zrobiło się na widowni małe zamieszanie i konsternacja…za chwilę wszyscy klaskali, patrząc na wystraszoną dziewczynkę i jej mamę.

Moi drodzy czciciele Niepokalanej, to co wyrwało się owej dziewczynce można powiedzieć, wykrzyczeć do każdego grzesznika tej ziemi.: Zwróć się do Maryi, Ona Ci pomoże.

Od początku istnienia Kościoła, wszyscy byli święcie przekonani, że Ta, która była bez grzechu poczęta i nigdy nie skalała się najmniejszym grzechem, której Syn umarł za grzechy świata – jest dana grzesznikom ku pomocy i ratunkowi. Maryja wiele razy dowiodła, że jest u swego syna orędowniczką dla wszystkich tych, którzy swymi grzechami obrazili wszechmogącego Boga. Ona najlepiej wie jaką tragedią osobistą jest każdy grzech dla człowieka, który nawet nie zdaje sobie sprawy z własnego położenia i stanu w jakim trwa. Ona wie, że grzech jest źródłem naszych nieszczęść, cierpień, nocy nieprzespanych i konfliktów z otoczeniem. Ona wie, że każdy grzech nas oszpeca, zniekształca, wyobcowuje nas od Boga, od Jego pokoju i miłości. Ona doskonale wie również co nas czeka, jeżeli nie nawrócimy się i nie będziemy Boga prosić o przebaczenie, o miłosierdzie. Stąd dla niej żaden grzech nie jest obojętny i każdy człowiek nie jest Jej obojętny. Ona przecież widzi, że także Jej syn Jezus, potępia każdy grzech i brzydzi się nim, tym niemniej kocha ludzi, którzy nie wiedzą co czynią upadając. Dlatego Maryja nieustannie oręduje, modli się za grzesznikami.

Św. Bernard ze Sieny poucza, że : tak jak diabeł nieustannie szuka tych, których mógłby pożreć, tak Maryja szuka nieustannie biedne dusze, którym mogłaby pomóc i które mogłaby uratować.

Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi – tak modlimy się codziennie. Pamiętajmy, że nasza duchowa Matka Maryja jest święta i niepokalana i dlatego pragnie, abyśmy byli do Niej podobni, abyśmy Ją naśladowali. Łatwo jest wychwalać Maryję ale jakże trudno jest Ją naśladować! Ideał jest jak gwiazda, nigdy się jej nie osiągnie ale można się według niej kierować , orientować.

Św. Alfons Liguori opowiada o mężczyźnie, który miał zwyczaj modlić się codziennie przed figurą Matki Bożej, której serce było przebite siedmioma mieczami. Kiedy pewnego dnia ciężko zgrzeszył, a wieczorem klęka znów przed Matką Bożą z przerażeniem widzi już nie siedem a osiem mieczy wbitych w Matczyne serce. Zrozumiał co Maryja mu sugeruje. W tej samej chwili poszedł do kościoła, obudził śpiącego już proboszcza i błagał o spowiedź.

Już jutro wielka uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wynieśmy z tej naszej nowenny odrazę do każdego grzechu. Módlmy się za siebie nawzajem nieustannie, bośmy grzesznymi ludźmi. Prośmy Maryję Bezgrzeszną o wstawiennictwo i pomoc. Korzystajmy jak najczęściej z sakramentu spowiedzi świętej i zachęcajmy się wzajemnie do uczciwego życia. A Ty Maryjo Ucieczko Grzeszników módl się za nami. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643