zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Nowenna przed Nipokalanym Poczęciem NMP- dzień VIII

Zdarzyło się przed pierwszą wojną światową w Wiedniu, gdy jedno z tamtejszych pism ubliżyło Matce Bożej, a zwłaszcza niepokalanemu poczęciu, że prezes polskiego koła przy parlamencie austriackim tak się wyraził: My Polacy, nie pozwolimy ubliżać Matce Bożej, bo jako naród głęboko Ją kochamy i wierzymy, że niepokalanie wydała na świat Syna Bożego.

Niby ładny gest ale pan prezes dał świadectwo, że nie za bardzo znał katechizm i nie orientował się na czym polega dogmat o niepokalanym poczęciu. A polega on na tym, że prawdą wiary jest iż Maryja jako jedyny człowiek przyszła na świat wolna od grzechu pierworodnego i od jego skutków. Była wolna od dziedzictwa Adama i Ewy jakie nas boleśnie dotyka.

A my doskonale wiemy, że przez grzech pierworodny naszych prarodziców rodzimy się bez łaski uświęcającej, nasza wola i rozum dalekie są od zamysłu Bożego, nie mamy harmonii między duszą i ciałem, mamy skłonność do złego, cierpimy i umieramy.

A przecież Bóg chciał nam to wszystko z miłością ofiarować. Znamy tą historię grzechu z pierwszych kart Pisma świętego. Oto upadły anioł – szatan, nie mógł znieść, że taka słaba istota jak człowiek żyje z Bogiem w wiecznej szczęśliwości. Dlatego podkusił, nakłonił podstępem pierwszych rodziców do nieposłuszeństwa Stwórcy, a tym samym pozbawił ich tych nadprzyrodzonych darów tak hojnie przez Boga udzielonych.

I grzech pierworodny, zwany dziedzicznym przechodzi na potomstwo prarodziców, na każdego człowieka. Tak jak dzieci mają skłonności do chorób po swoich rodzicach, jak dostają w spadku cechy charakteru, wygląd zewnętrzny…podobnie jest z grzechem Adama i Ewy. Gdy ojciec jest utracjuszem, gdy matka lekkomyślna, unieszczęśliwiają także swoje dzieci. Tak właśnie odziedziczyliśmy naturę Ewy i Adama. Dziękujemy Chrystusowi Panu za ustanowienie sakramentu chrztu świętego, gdzie miłosierny Bóg gładzi nam grzech pierworodny, ale jego skutki w naszej ludzkiej naturze dalej odczuwamy i natrudzić się musimy aby żyć w przyjaźni z Panem. Sami wiemy jak ciężki los człowieka na tym łez padole i jak trudno dąży się do świętości. To już pogański poeta Owidiusz mówił: Widzę coś lepszego a idę za gorszym. Sw. Paweł Apostoł wyraził to samo mówiąc: Wprawdzie duch ochoczy ale ciało mdłe.

Nie mogła jednak temu prawu podlegać Ta, którą Syn Boży sobie wybrał na Matkę i Tę , którą Anioł Gabriel powitał najwspanialszym tytułem: Bądź pozdrowiona pełna łaski, Pan z Tobą. Maryja nigdy nie podlegała najmniejszemu grzechowi i wolna od niego była od swego poczęcia.

Tę prawdę i ten dogmat uroczyście ogłosił Kościół Katolicki i ustanowił święto Niepokalanego Poczęcia N.M.P. na 8 grudnia. I tę prawdę Maryja Panna potwierdziła w Lourdes. Mała Bernadeta zapytała na prośbę swego proboszcza Piękną Panią ( jak ją nazywała) : Kim jesteś? Jakie jest Twoje Imię? I usłyszała : Ja jestem Niepokalane Poczęcie! Prosta dziewczynka biegła do proboszcza, powtarzając w myśli to dziwne imię, aby tylko nie zapomnieć. Kiedy proboszczowi powiedziała, że tak się przedstawiła pani z groty, ten usiadł z wrażenia, ukrył twarz w dłoniach i zapłakał. Tak to z pewnością Maryja Panna. Maryja Niepokalanie poczęta. I od tego czasu już nikt nie miał wątpliwości – tu jest i tu działa Najświętsza Maryja Panna, ta bez grzechu poczęta i zachęcająca do pokuty, do odwrócenia od wszelkiego przywiązania do grzechu, który tak znieważa Boga.

Niepokalana! Często Jej symbolem jest lilia, ten kwiat śnieżnobiały o mocnej i przyjemnej woni. Ale lilia dotknięta ręką ludzką, traci swą świeżość, czar i urok. A gdy zwiędnie, pachnie nieprzyjemnie, jak żaden inny kwiat.

Starajmy się zawsze korzystać z sakramentu pokuty, gdy przydarzy się nam ciężki grzech. Starajmy się zawsze tak żyć, by zachować czystości duszy na wzór Niepokalanej, by dusza nasza nie była dotknięta skazą grzechu – nie straciła piękna i wspaniałej woni łaski uświęcającej. Módlmy się do Niepokalanej o dar takiego pięknego życia. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643