zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Nowenna przed Nipokalanym Poczęciem NMP- dzień VI

Przygotujemy się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najść. Maryi Panny. Przenosimy się duchowo do podnóża massabielskiej groty, gdzie Maryja małej dziewczynce objawia się kilkanaście razy i wypowiada swoje orędzie. Wsłuchujemy się w każde Jej słowo nie chcąc nic uronić, bo przecież to z nieba przekaz. Każde Jej słowo jest także rozkazem dla Jej czcicieli. Przedmiotem naszych dzisiejszych rozważań będzie kolejne zdanie Niepokalanej skierowane do dziewczynki – Będziesz się modliła za grzeszników.

Każe Matka Boża modlić się za grzeszników, bo nawrócenie ich jest największą Jej troską. Jak wspaniała naturalna matka ziemska nie ma spokoju, gdy dziecko obciążone jest śmiertelną chorobą, gdy śmierć zagląda mu w oczy , tak Matka Niebieska dręczy się gdy widzi ludzkie dusze obciążone śmiertelnymi grzechami.

W jej świętych oczach grzech jest największym złem, jakie może zaistnieć. Sama poczęta bez grzechu i za życia najmniejszy nawet grzech był jej obcy doskonale wie w jakie nieszczęście wpada człowiek skłaniając się do grzechu. Serce Najświętszej Panienki ściska się bólem, na widok każdego grzesznika, bo przecież Jej Syn za i tego człowieka tak strasznie cierpiał i konał na krzyżu. Jej Syn przelał swoją krew za ciebie, a ty teraz trwasz na złej drodze, jesteś w mocy szatana, którego Jezus zwyciężył tak straszną ofiarą. Nie może bezczynnie Maryja patrzeć jak obraz Jej Syna jest w duszy grzesznika spluty i zatarty. Nie chce dozwolić aby ktokolwiek jeszcze Jej Syna obrażał i lekceważył ofiarę krzyżową.

Jedynym ratunkiem dusz błądzących jest modlitwa sprawiedliwych za grzechy świata, obciążonego winami. Jedynie tak można zło naprawić! Takie są już boskie prawa wszechświata – zło prawy cierpieniem zniweczyć jedynie może! Pamiętamy jak Chrystus wyciągał nieustannie swe święte dłonie do Ojca i wołał : Abba, Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią! To właśnie On bez winy, który przeszedł przez życie dobrze czyniąc, modlił się za grzeszników i nam wskazał modlitwę jako jedyne lekarstwo, jedyny ratunek dla błądzącej w oparach grzechu ludzkości. Właśnie gorąca modlitwa sprawiedliwych zniewala niebiosa, a jakąż ma siłę, bo przecież nie modlimy się o dobra doczesne ale zbawienie wieczne!

Kościół od samego początku, zawsze modlił się za grzeszników i czyni to nadal. Nic więc dziwnego, że Maryja jeszcze raz przypomina i zachęca do takiej modlitwy wstawienniczej : Módl się za grzeszników!

Byłem przy śmierci starszego już człowieka w szpitalu w Brodnicy. Był zagorzałym komunistą, ateistą i Bóg wie czym jeszcze. Nie chciał nawet słyszeć o Bogu, kościele , sakramentach. Uprzykrzał życie całej swojej rodzinie a zwłaszcza żonie, która codziennie bywała na mszy św. w naszym kościele. Kiedy kończył swoje życie na szpitalnym łóżku, żona często prosiła kapelana, aby może jeszcze raz podszedł, jakoś zapytał, zachęcił, bo ona odchodzi już od zmysłów jak przekonać tego uparciucha by pojednał się z Bogiem. Nikt z księży już nie chciał do niego nawet zaglądać, obrzucał nas wyzwiskami, bluzgał na kościół i samego Boga, albo po prostu odwracał się do ściany wypinając cztery litery na żonę, księdza z Najświętszym Sakramentem. Akurat trafiło na mnie, gdy wieczorem przybiegła znów ta kobieta do klasztoru. Cała zdyszana, zziajana. I zaczęła swoje: ja wiem, ale on już jest prawie w agonii, bardzo proszę. Nie muszę tłumaczyć z jakim nastawieniem biegłem za nią do szpitala. Kiedy wpadliśmy na salę, ten człowiek wyprosił lekarza i pielęgniarkę i cichym, chrapliwym głosem powiedział: księże, ja chce się wyspowiadać. Pamiętam tę długą spowiedź i to co przeżył ten mężczyzna wtedy. Na koniec mi powiedział : Jestem wdzięczny mojej ukochanej żonie, bo ona modliła się za mnie codziennie przez 50 lat. Niech ksiądz o tym powie na moim pogrzebie. I powiedziałem to na jego pogrzebie i teraz to powtarzam, byśmy mieli świadomość co czyni modlitwa za grzeszników o ich nawrócenie.

Będziesz się modliła za grzeszników – powiedziała Matka Boża. Módlmy się zatem i my za siebie, bośmy grzeszni. Nie przekreślajmy żadnego, nawet najgorszego a w oczach naszych przegranego człowieka, ale módlmy się za nich i to codziennie. Błagajmy Miłosiernego Boga, aby przebaczył synom i córkom marnotrawnym i zdjąwszy z nich brzemię win, przygarnął ich jak dzieci do swego ojcowskiego serca. O Maryjo bez grzechu poczęta i Ty módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643