zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Nowenna przed Nipokalanym Poczęciem NMP- dzień V

Drodzy czciciele Niepokalanej Matki! Opowiada Stary Testament, jak to mały Samuel, mieszkając przy świątyni, usłyszał w nocy głos samego Boga. Odpowiedział na to wezwanie słowami: Mów Panie, bo sługa Twój słucha.

Kiedy my podczas tej nowenny wsłuchujemy się w słowa Niepokalanej skierowanej do małej Bernadety, wiemy, że nie tylko do niej mówi, ale przekazuje swe orędzie do całego świata, a w sposób szczególny do nas, którzy Ją tak kochamy. Dlatego chcemy i dzisiaj, jak wtedy w świątyni Samuel, odpowiedzieć: Mów Pani, słuchają Twoje dzieci i otwierają swe serca na każde słowo. A Maryja mówi do dziewczynki takie słowa: Nie obiecuje ciebie uczynić szczęśliwą na tym świecie, tylko w innym.

Bo moi drodzy nie ma na tym świecie szczęścia prawdziwego dla nas. Powiedział otwarcie Pan Jezus do swych uczniów :” wy nie jesteście z tego świata, gdybyście byli z tego świata to świat by was miłował „ I Chrystus Pan otwarcie mówi dalej, że ten świat należy do diabła i jemu służących. Pamiętacie jak kusił Jezusa na pustyni? Wyprowadził go na górę i mówi oddaj mi pokłon a wszystkie bogactwa tego świata dam tobie, bo do mnie należą .Do mnie należą. Czy to rozumiemy?

Ziemia nie jest terenem nagrody. Jest terenem próby, boju, trudu i łez padołem. I trzeba nam walczyć z pożądliwościami oczu i ciała i z pychą żywota. Walczymy ze światem, który nas łudzi i mami pozorami szczęścia. Walczymy ze śmiertelnym wrogiem dusz naszych i Boga – z szatanem, który, jak mówi św. Piotr Jako lew ryczący krąży wokół nas, szukając kogo by pożarł.

Bój wielki musi człowiek staczać na ziemi . A gdzie bój tam i nie ma szczęścia. Tam utrudzenie, rany i boleści. A Pan wyraźnie mówi o wąskiej drodze wiodącej ku zbawieniu. Te wygodne i szerokie szlaki wiodą ku zatracie i czasowej tylko przyjemności. A my tak często gonimy za tym szczęściem, rozpychamy się łokciami, depczemy innych, byle tylko coś złapać, uszczknąć, aby cokolwiek… Pewnie w telewizji wszyscy widzieli wyścigi psów. Ludzie dla zabawy czy sportu ustawiają na torze psy wyścigowe. Przed biednymi czworonogami puszczają w ruch maszynę, która na drucie ciągnie sztucznego zająca. No i teraz się zaczyna. Psiaki z wywieszonymi jęzorami pędzą na oślep i już się wydaje, że któryś złapie zajączka…ale operator maszyny nie śpi. Włącza większe obroty i szarak jeszcze szybciej ucieka i tak aż do mety, na której padają z wycieńczenia pieski a o zajączku słuch zaginął. Podobnie i ludzie biegną do mety swego życia goniąc za mirażem, ułudą, iluzją łatwego szczęścia.

Moi drodzy nawet sam Pan Jezus nie zaznał szczęścia na ziemi. Od początku swego ziemskiego żywota był ścigany, nie był zrozumiany, chcieli go ze skały zrzucić, kamienować. Pracował w pocie czoła jako cieśla a potem wędrowny Nauczyciel. I powie: Smutna jest moja dusza aż do śmierci. Lisy mają swoje nory, ptaki mają gniazda, a Syn Człowieczy nie ma gdzie głowy skłonić. A na Kalwarii, na krzyżu padają takie słowa : Boże mój Boże, czemuś mnie opuścił!

Nie znalazła przecież na ziemi szczęścia i Matka Najświętsza – Ją przecież nazywają największą Męczennicą świata, Matką Boleściwą z sercem przebitym mieczem boleści. Do Niej to odnoszą się słowa Pisma świętego : O wy wszyscy, którzy idziecie drogą, pójdźcie a obaczcie, czy jest boleść, jako boleść moja.

A jak cierpieli święci i to nie tylko ci zwani męczennikami.

Nie obiecuje uczynić ciebie szczęśliwą na tym świecie- mówi Maryja do Bernadety. Kto zna jej życiorys to wie ile udręk przeszło to dziecko. Nawet gdy wstąpiła do zakonu i tam doświadczały ją współsiostry zazdroszcząc wybraństwa Bożego i objawień. Taki jest świat!


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643