zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Nowenna przed Nipokalanym Poczęciem NMP- dzień IV

Proboszcz z Lourdes, ks. Peyramele nie wierzył w objawienia swej małej parafianki Bernadety. W końcu, widząc co się dzieje przy grocie i widząc tłum ludzi tam się gromadzący woła do siebie dziewczynkę i prosi: Powiedz tej swojej ukazującej się pani aby sprawiła jakiś cud, byśmy byli wszyscy przekonani, ze jest to Najświętsza Maryja Panna. Niech nawet sprawi, że spod śniegu rozkwitnie dzika róża a uwierzę. Kiedy Bernadeta opowiedziała o swym proboszczu Maryi, ta tylko z dobrotliwym uśmiechem spojrzała na dziewczynkę.

Niepokalana uczyniła większy cud niż wymarzył sobie ksiądz dobrodziej. Z jej woli wytrysło cudowne źródło w massabielskich skałach. Z tego źródła kazała się napić dziewczynce i obmyć w nim twarz. A teraz idź do źródła i napij się z niego. Bernadeta wypełniła zalecenie Pani.

Woda ta płynie do dzisiaj. Rzeczywiście ma cudowne właściwości. Przez półtora wieku ludzie ją piją i zażywają w niej kąpieli – jakże wielu uzdrowiła. Ta sadzawka z cudowną wodą to jeden z większych cudów w Lourdes. Zanurzają się w niej ludzie chorzy na wszystkie dolegliwości świata. Ta woda pełna jest ludzkich zarazków. A jednak nie zdarzyło się aby ktokolwiek tą wodą się zaraził. Wielu lekarzy patrząc na to wyraża swoje zdumienie, że miliardy żywych zarazków nie szkodzą innym wchodzącym do tej sadzawki z lourdeńską wodą.

Ta cudowna woda nie tylko leczy tu na miejscu. Jest rozlewana do pojemników, butelek i rozsyłana po całym świecie. W iluż naszych domach stoi ta woda gdzieś na honorowym miejscu i jest ze czcią i wiarą używana. Można opowiadać o wielu uzdrowieniach za jej przyczyną poza granicami Francji.Drodzy czciciele Niepokalanej , w znaczeniu duchowym źródłem, z którego trzeba nam pic jest nasza wiara. Świat pełen jest kłamstwa i błędów. Każdy wiek głosi nowe idee, nowe hasła, wskazuje nowe kierunki. Co jedna epoka ogłasza jako sensacyjne odkrycie to następna temu przeczy. Zmieniają się mody i światopoglądy. Ale prawda jest we wierze i w Chrystusie.

Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą – mówi Pan.

Na prawdach wiary można śmiało stanąć, zbudować dom swego życia jak na skale. One są pewne i niezmienne , rzucają blask na życie doczesne a co więcej i na wieczne. Z tego źródła trzeba pic człowiekowi. Kto z niego pije, nie zbłądzi, nie straci prawdziwej drogi na ziemi i dojdzie do domu Ojca w niebie. Bo przecież świat nie może dąć w pełni człowiekowi szczęścia – jedynie namiastkę i złudę szczęścia. I jak tak się popatrzy na to tzw. szczęście można za biblijnym mędrcem powtórzyć: marności nad marnościami i wszystko marność.

Jakże szczęśliwym był św. Franciszek, który wyzbył się wszystkiego co światowe, nawet ubranie oddał ojcu a znalazł skarb i szczęście w tym co Boże, ślubując i zalecając ubóstwo.

Szukasz szczęścia? Pij ze źródeł wiary całymi haustami. Znajdziesz go więcej niż świat dać ci może.

Opowiadają o cezarze Juliuszu, że podczas bitwy morskiej musiał salwować się ucieczką na małej łódeczce, a że rozszalał się sztorm, wioślarze zaczęli popadać w rozpacz. Na to Juliusz stanął odważnie w łodzi i krzyknął: Czego się boicie? Cezar jest z wami!

Moi drodzy. Matka Boża jest z nami. Ona i nam karze iść do źródła i napić się z niego.

Idźmy do źródeł Bożych wód, do wiary świętej i pijmy ten napój życia przez samego Boga nam dany. Zaufajmy – to źródło szczęśliwego życia doczesnego i wiecznego. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643