zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

3 Niedziela Adwentu rok A

„Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?" /Mt 11, 3/
Golda Meir, kiedy była premierem Izraela, złożyła wizytę papieżowi w Watykanie. Oczekując w salonie na audiencję, powiedziała ze wzruszeniem do szefa protokołu: - W głowie mi się nie mieści, że ja, córka biednego żydowskiego stolarza, będę za chwilę przyjęta przez papieża! Dyplomata pokiwał głową i odpowiedział. - Pani premier, w tym domu biedny żydowski cieśla ma zupełnie wyjątkową pozycję!
Premier Izraela - Golda Meir - potrzebowała przypomnienia, że najważniejszą pozycję w Watykanie zajmuje syn ubogiego cieśli z Nazaretu, Jezus Chrystus. Upewnienia się co do tego, kim był Pan Jezus, potrzebował również prorok z nad Jordanu, Jan Chrzciciel. Jak słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii „Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: 'Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?' " Pan Jezus odpowiada: „Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi".
Zauważmy: odpowiadając na pytanie uczniów Jana Chrzciciela, Pan Jezus zacytował słowa proroka Izajasza z dzisiejszego pierwszego czytania. Mówiąc o mającym nadejść Mesjaszu, prorok Izajasz wskazuje na następujące znaki, które będą towarzyszyły Jego przyjściu: „Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą. Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń i język niemych wesoło krzyknie". Odpowiedź Chrystusa jest więc bardzo precyzyjna. Jest On obiecanym Mesjaszem, ponieważ na Nim wypełniają się proroctwa mesjańskie.
Pan Jezus przyszedł na ziemię, aby w miejsce Starego Przymierza, ustanowić Nowe Przymierze pomiędzy Bogiem i ludźmi. Aby założyć królestwo Boże na ziemi.
Adwent, który przeżywamy, jest tym błogosławionym czasem, w którym Kościół zachęca nas do spojrzenia w dwu kierunkach: cofnięcia się do tego co było, wspominając pamiątkę Narodzenia Chrystusa, oraz do wybiegnięcia ku temu co nas czeka w przyszłości, w czasie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów.
Pan Jezus przyszedł na świat. Objawił się światu jako Mesjasz Zbawiciel. Dokonał dzieła naszego zbawienia na krzyżu. Założył królestwo Boże na ziemi. To jest ten pierwszy wymiar, który w Adwencie wspominamy i świętujemy.
Jeszcze istotniejszy i ważniejszy jest drugi wymiar przeżywania Adwentu. Polega on na czuwaniu i przygotowywaniu się na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu świata. Każdy z nas powinien w Adwencie pamiętać, że założone przez Chrystusa królestwo Boże nie jest jeszcze dokończone. I że każdemu z nas Pan Jezus zlecił kontynuowanie jego budowy. Jeżeli w naszych czasach mają się wypełnić słowa czytane w dzisiejszej Ewangelii, że niewidomi mają odzyskiwać wzrok, trędowaci doznawać oczyszczenia, głusi słyszeć, ubogim ma być głoszona Ewangelia - to ma się to dokonywać poprzez nasze działanie. Poprzez dotyk naszych rąk. Miłość naszych serc. Głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu naszymi ustami.
Konkretnie, co to znaczy budować królestwo Boże na ziemi? Budować królestwo Boże na ziemi, to znaczy starać się przezwyciężać zło dobrem.
Budować królestwo Boże na ziemi, to znaczy starać się wypełniać świat raczej miłością niż nienawiścią. Budować królestwo Boże na ziemi, to znaczy starać się raczej przebaczać naszym bliźnim, nie chować do nich w sercu nienawiści czy chęci zemsty. Budować królestwo Boże, to znaczy posługiwać się w naszym życiu raczej prawdą niż kłamstwem. Budować królestwo Boże, to znaczy kierować się raczej współczuciem wobec naszych bliźnich niż zimną obojętnością. Innymi słowy, budować królestwo Boże na ziemi ta znaczy żyć tak, jak żyłby Pan Jezus, gdyby był na naszym miejscu.
Zlecone nam przez Chrystusa zadanie nie jest łatwe i widzimy, że wciąż wiele jest jeszcze do zrobienia, aby zapanowało na ziemi i w sercach ludzi Chrystusowe królestwo Prawdy, Sprawiedliwości, Miłości i Pokoju. Nie możemy się jednak załamywać, ani wymawiać od kontynuowania budowy zaczętego przez Chrystusa królestwa. Tym bardziej że On jest zawsze z nami i zawsze gotowy jest nam pomagać.
Chrystus jest z nami obecny także dzisiaj w czasie naszego Świętego Zgromadzenia. On wie, że nasze siły i możliwości są ograniczone. On wie, że jesteśmy słabi i potrzebujemy Jego pomocy. Dlatego prosimy Go dzisiaj z całego serca słowami modlitwy:
Poprzez tegoroczny Adwent, pomóż nam Chryste dobrze przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i na Twoje powtórne przyjście. Pomóż nam budować na ziemi Twoje królestwo. Daj, abyśmy umieli przezwyciężać zło dobrem. Abyśmy w miejsce nienawiści wprowadzali miłość. W miejsce kłamstwa, prawdę. W miejsce obojętności, zrozumienie i współczucie. A kiedy staniemy przed Tobą w dniu sądu, daj abyśmy usłyszeli słowa: „Pójdźcie błogosławieni Ojca mojego i posiądźcie królestwo przygotowane dla was od założenia świata".


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643