zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP- dzień I

Wstęp: Królową najbliższych dni, przeżywanych wspólnie w naszej świątyni, jest Najświętsza Maryja Panna. Ona, dwa tysiące lat temu, swoim niech mi się stanie otworzyła drogę na przyjście Jezusa. Ona dziś przygotowuje nowy adwent, nowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela świata. Jesteśmy wszyscy świadkami, że Maryja, przed 150 laty, zaczęła specjalnie się o nas troszczyć. W Lourdes, La Sallette , Fatimie pokazuje, że jest blisko i chce być z nami w najcięższych chwilach historii. Niech ta nowenna ku czci Niepokalanej będzie dla nas odważnym aktem wiary, że Panem świata i Panem naszego życia jest Jezus Chrystus; oraz aktem ufności, aby razem z Niepokalaną Matką Jezusa i w naszym życiu zwyciężał pokój i dobro.
Homilia: Był rok 1858. W Lourdes, nieznanej mieścinie, rozpoczęły się dziać rzeczy, o których wieść lotem błyskawicy obiegła cały świat i zelektryzowała go swą niezwykłością. Małej, córce ubogiego młynarza, Bernadecie, 18 razy ukazała się Matka Najświętsza w skalistej massabielskiej grocie. Zdumiał się świat niezwykłością objawień i misją Bernadety. Do Lourdes zaczynają płynąc ludzkie fale. Z każdym dniem więcej wycieczek, pielgrzymów, ludzi żądnych sensacji – nikt już nie jest w stanie zatrzymać tej ludzkiej lawiny. Misja małej dziewczynki napotyka na trudności niemal nie do pokonania. Małe, biedne dziecko musi przejść niemal swoją drogę krzyżową, zanim w całym blasku zatriumfuje chwała Niepokalanej. W objawienie nie wierzą rodzice, z niedowierzaniem słucha tego miejscowy proboszcz z radą kapłańską, z szyderczym uśmiechem słuchają tego bezbożnicy. Przeciw dziewczynce j jej rodzinie występuje mer miasta, prefekt okręgu a nawet wysokie władze państwowe. Bernadecie grożono więzieniem, wejście do groty zabijano deskami, a nawet stawiano tam kordon policji.

Sprawa Bernadety jednak zwyciężyła, bo objawienia były prawdziwe i Matka Boża była prawdziwa. Niepokalana zdmuchnęła jak pyłek wszelkie przeszkody i Kościół uznał nadprzyrodzony charakter fatimskich objawień. Nieznana miejscowość stała się celem milionów pielgrzymek ze wszystkich krańców świata. W miejscu objawień stoi dziś wspaniała świątynia ku chwale Niepokalanej a mała dziewczynka Bernadeta po krótkim życiu jako prosta siostra zakonna została wyniesiona na ołtarze jako święta.
Dziś Lourdes, miejsce objawień, wsławia Niepokalana cudami. Za Jej sprawą wytrysło ze skały źródełko, którego woda ma siłę leczenia ludzkich niemocy. Cuda nadzwyczajnych uzdrowień w Lourdes dzieją się nie tylko w związku z ową wodą ale przede wszystkim w czasie błogosławieństwa chorych Najświętszym Sakramentem, których to chorych przywożą z całego świata.
Tak opisuje to pisarka i pątniczka Szpyrkówna: Trzeba to widzieć, trzeba to z bliska oglądać, ten straszliwy zaiste dantejski pochód chorych – nie, bo nawet nie idą! Bo są otoczeni, ciągnięci, wleczeni na swoich kalekich wózkach i noszach ku pokazaniu oczu Tej, która uzdrawia. Trzeba widzieć u groty chorych, ciągnących do krynicy cudu, aby swoje cierpienie i męki utopić bez reszty w Jej litościwej głębi. Królestwo niebieskie tu cierpi gwałt. I widocznie nie może się oprzeć, aby na ten wijący się z bólu tłum nie runął potok łaski, rozlewając się natychmiast tysięcznym, odbitym od skał echem: - Cud, oto cud!
Pierwszy cud uzdrowienia w Lourdes zdarzył się nazajutrz po wytryśnięciu źródła. Lud od razu zawyrokował, że własności wody muszą być cudowne i lecznicze. Czerpano wiec dzbanami i zanoszono do domów. Wieść ta również doszła do uszu starego kamieniarza, rzeźbiarza nagrobków Ludwika Burriette. Uległ wypadkowi przy pracy. Miał poważnie uszkodzone prawe oko, na które przestał widzieć. On jako nieliczny od początku wierzył w słowa Bernadety o objawieniach. Zaraz też posłał swoją córkę, by przyniosła mu trochę źródlanej wody. Zaczął się gorliwie i z wiarą modlić, przemywając bolące niemiłosiernie oko. I stał się cud. Ja widzę, ozdrowiałem, dzięki Ci Matko Boża! Nazajutrz osobiście poszedł do groty dziękować Matce Najświętszej. Kiedy wracał, na rynku, spotkał dra Dozous, który bezskutecznie leczył jego oko. Doktora, który podczas ostatniej wizyty rozłożył ręce i stwierdził : niestety pan zostanie do końca życia kaleką. Medycyna nie zna przypadku wyleczenia z pańskiej choroby. A teraz ten lekarz słyszy jak jego pacjent radośnie oznajmia: Panie doktorze, uleczyła mnie Matka Najświętsza z groty! Lekarz wzruszył ramionami ale po chwili wyjął mały notes i coś w nim zapisał. Potem zasłonił ręką zdrowe od zawsze oko Burriette a pod to do wczoraj chore i martwe podsunął mu notes, ze słowami: Ano czytaj pan, jak jesteś uzdrowiony. Kamieniarz wyrecytował bezbłędnie tekst pisany w notesie: Burriette cierpi na amanrozę nieuleczalną chorobę i nie ma sposobu aby oko wyzdrowiało.
Czy zechcesz być tak dobrą i przychodzić tu do groty przez 15 dni? – Takie słowa wyrzekła Najświętsza Pani do małej Bernadety. Dziewczynka z radością to obiecała. Drodzy czciciele Matki Niepokalanej! Dziś gdy zaczynamy nowennę Maryja znowu nas pyta: Czy zechcecie tu przychodzić na wspólne modlitwy dla oddania mi chwały przez 9 dni? Jestem głęboko przekonany, że nikt z nas nie odmówi tej prośbie, że sami przyjdziemy, może zachęcimy innych, bo przecież oddawanie czci Maryi Naszej Matce jest potrzebą serca każdego chrześcijanina. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643