zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Ubóstwo Maryi

Jeżeli chcemy kroczyć drogą Maryi nie możemy zapomnieć o Jej ubóstwie. Jesteśmy przecież do niego także powołani, ponieważ każda droga zakłada ubóstwo i wymaga go.Sokrates - jak przystało na prawdziwego filozofa - wierzył, że pierwotny instynkt ukierunkowany jest na życie proste i ubogie. Sam nie nosił nawet sandałów, chodził boso./trzeba przyznać, że był lepszy od Kapucynów/. A mimo to ciągnęło go, tak jak wilka do lasu wciąż na rynek i lubił oglądać wystawione tam towary i przedmioty.

Zapytany przez przyjaciół, dlaczego to robi, odpowiedział:

- Chodzę tam chętnie, aby stwierdzić, ile rzeczy istnieje na świecie, bez których mogę się bez trudu obyć.Podobno kobiety bardzo lubią chodzić po sklepach i targach, aby oglądać różne rzeczy, ale nie zaraz po to, aby coś kupić.Tak, czy owak, trzeba przyznać Sokratesowi rację. Nie można iść drogą, jakąkolwiek drogą, gdy obarczymy się zbyt wieloma rzeczami!

Konieczna jest więc rezygnacja: z ludzi i z rzeczy.

Droga zakłada, że wyruszamy z miejsca i podążamy naprzód, nie tracąc czasu na oglądanie się wstecz.

Ileż rzeczy musieliśmy zostawić w swoim życiu!

Ileż osób, które kochaliśmy z całego serca, musieliśmy zostawić na naszej drodze, może po to, aby ponownie je spotkać i przygarnąć, lecz już w inny sposób!Takie ubóstwo nie było obce również Maryi.

--Ona sama wyrusza w drogę i to, jak doda św. Łukasz, „z pośpiechem”. Pozostawia bezpieczny domek w Nazarecie i doświadcza prowizoryczności i wyrzeczenia właściwego każdej podróży.

--Ona staje się uboga przez przyjęcie tajemniczej niepewności: powiedziano jej bowiem, że Jej Syn „przeznaczony jest ... na znak, któremu sprzeciwiać się będą”. Co to ma znaczyć?--Ona żyje ubogo, bo jest po prostu żoną cieśli. Dlatego doświadcza od innych Żydów upokorzeń, a Jezus - podający się za Boga - dla nich będzie zgorszeniem.Jednak nade wszystko być ubogim niekoniecznie oznacza ubóstwo w znaczeniu materialnym. Ubogim w duchu był na przykład król Dawid, człowiek postawiony na szczycie drabiny społecznej.

Ale oznacza to, że człowiek ubogi duchem to człowiek ogołocony z pewności siebie, to ktoś, kto wie, że nie może liczyć na siebie, na własne siły. Taki człowiek ukierunkowany jest na oczekiwanie wszystkiego od Boga, a nie od świata”[1].Zapytajmy się dzisiaj siebie o swoje ubóstwo, o złożenie swych skarbów u Boga. Ale zróbmy to w prawdzie: ja jako kapucyn, Wy jako sługi Jezusa.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643