zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

,,Usłysz Bożej Matki głos, która wzywa ciągle nas, chce u Syna znów wyprosić cud przemiany serc"

Mały Beniamin usiadł przy biurku, aby napisac list do Pana Boga z prośbą o małą siostrzyczkę. Zaczął tymi slowami: ,,Kochany Panie Boże, zawsze byłem dobrym chłopcem..."W połowie zdania zatrzymał się i pomyślał: Zapewne Bóg w to nie uwierzy. Podarł kartkę i wrzucił do kosza i ponownie zaczął pisać:,, Kochany Panie Boże, najczęściej byłem dobrym chlopcem...". I znowu się zatrzymał, myśląc: z pewnością to Pana Boga nie wzruszy. Kolejna kartka powędrowała do kosza. Strapiony Beniamin poszedł do łazienki, wziąl duży ręcznik i rozłożyl go w pokoju na tapczanie. Po czym sięgnąl po figurkę Matki Bożej, która zajmowała w pokoju honorowe miejsce. Polożył ją na tapczanie,owinąl delikatnie ręcznikiem i obwiązał sznurkiem. Następniepolożył figurkę Matki Bożej na biurku i zaczął kolejny list: ,,Kochany Panie Boże, jeśli chcesz ujrzeć swoją Matkę...". I tu wyłuszczył cały swój problem, bdąc święcie przekonany, że Pan Bóg zastraszony utratą Matki, z pewnością go wysłucha.
Naiwna, ale jakże ujmująca i autentyczna postawa wiary ,,malego szantażysty" Beniamina. W dojrzałym życiu ta wiara przybierze zapewne inny kształt, a Matka Boża będzie wskazywać na swego Syna mówiąc: Czyncie, co wam Syn powie".
Drodzy czciciele Matki Najświętszej Pani Fatimskiej!!! Dzisiajzgromadziła nas ona-Wierna Służebnica Panska. Matka chce zawsze być z dziećmi, a dzieci chcą być przy Matce. Dlatego dziękuję każdej z Was i każdemu z Was, że nie wzgardziliśćie zaproszeniem Maryji i jesteście tu.
Maryja zanim stała się Matką Boga, żyła tak jak my, niczym nie wyróżniając się z pośród innych mieszkańców Nazaretu. ona też miała swoje troski, obowiązki,trud. Niespodziewany gość zapowiada wielkie wydarzenie:,,Maryjo znalazłaś łaskę u Boga, oto poczniesz i porodzisz Syna"-Emmanuela-Boga z nami. W pokorze i prostocie, chwila niepewności i w końcu zwycięża ufność, przepełnioneszczerymi uczuciami serce Maryji z radością odpowiada na Boże wezwanie. ona się nie zmienia. Wciąż pozostaje taka sama cicha i pokorna służebnica. Przygotowuje swe serce na wielkie rzeczy. W rytmie jej serca słychać delikatny szmer innego, cudownego serca Zbawiciela. A potem Betlejem-zapanowała chwała na wysokości. Następnie pierwszy cud w Kanie Galilejskiej. Zabraklo tam wina. Spokoj i radość nowożeńców zostały oważnie zagrożone. To co miało być najwspanialszym wspomnieniem mogło zakończyć się upokorzeniem. Ale tak się nie stalo bo byla Matka, która wszystko rozumie, sercem ogarnęła ich i woła: ,,Uczyńcie cokolwiek Syn wam powie".Wówczas Jezusdokonał cudu, przemienił wodę w wino.
Kiedy popełnisz gafę wobec jednej osoby rumienisz się jak dojrzałe czerwone jablko. Kiedy jednak popełnisz gafę wobec większej grupy ludzi palisz się ze wstydu. i tylko oczami blagalnie szukasz kogoś kto móglby ci pomóc. Konsternacja trwa tylko przez chwilę, ale dla ciebie to cała wieczność. Podobnie było w Kanie, mial wybuchnąć skandal-bo wina zabraklo. Ale zauważyła to wszystko Matka i ona pomogla. Dał ci Bóg też Matkę by twoje życie nie było skandalem, by nie było grzechem wolającym o pomstę do nieba. Byś ze wstydu nie palił się byś nie zginąl. Przyjmij więc Boga do serca,proś go, nieustannie dziękuj, przepraszaj też. Masz tylko czynić to co powie Jezus. Tak powiedziała Matka, wierzysz jej??
Fatima-jest pierwszym uznanym przez Kościól miejscem objawień Maryjnych w XX wieku. Maryja w orędziu Fatimskim podkreśla 4 najistotniejsze sprawy: codzienna powinność skromnego życia, modlitwa różańcowa odmawiana sercem, Eucharystia w centrum życia, przyjmowanieKomunii przez 5 kolejnych sobót m-ca, a także osobiste poświęcenie się Maryji.
Różaniec- gdy na dwa dni przed śmiercią zapytano św. Ojca Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: ,,Chcialbym zaprośić wszystkich grzesznikow calego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale mu się to nigdy nie uda. To jest modlitwa tTej, ktora króluje. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak jak Jezus nauczył nas modlitwy ,,Ojcze nasz".
Eucharystia- to największy cud świata. Powinna ona być w centrum życia, ona powinna nas przemieniać. Święta Faustyna Kowalska tak pisze: ,, Najuroczystsza chwila w moim życiu to ta w której przyjmuję Komunię Świętą. Do każdej Komuni tęsknię i za każdą Komunię dziękuję Trójcy Świętej. Aniołowie gdyby mogli zazdrościć nam, to by dwoch rzeczy zazdrościli: pierwszej, to jest Komuni Świętej, a drugiej cierpienia". Eucharystia to dar wymagający ale ten dar to moje i twoje zbawienie
Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryji-kilka lat temu calkiem przypadkowo trafila w me ręce mała książeczka zatytułowana: ,, Traktat o prawdziwym nabożeństwie do M. B". autorstwa św. Ludwika Grinion de Montfort. Wystarczy wspomniec że Papież J. P II oparł swe zawolanie ,,Totus Tuus" właśnie na tym dziele.Jako mlody student a wcześniej pracownik fabryki sody nie rozstawał się z dziełem św. Ludwika. Po kilkunastu latach Papież mowi że właśnie z tego małego dzieła dowiedział się co to znaczy prawdziwe nabożeństwo do Maryji.
Zachęcam Was Kochani oddajmy się bez reszty w opiekę Maryji. Na zakończenie naszego rozważania wolajmy: Maryjo Tobie poswęcam ciało i duszę swoją, wszystkie modlitwy i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się w niewolę Twojej Miłości. Czyń ze mną co zechcesz. Pozostawiam Tobie całkowitą swobodę posługiwania się mną . Wiem że sam własnymi siłami niczego nie dokonam, Ty zaś wszystko możesz co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz. Niech to będzie już moja nowa droga. Per Mariam ad Jesum. AMEN

ks. Waldemar Prange


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643