zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

ADORACJA - WIELKA SOBOTA

Pieśń;.........

Zamilkła strwożona ziemia. Wokoło cisza. Słychać tylko szept modlitwy: „Zdrowaś Maryjo”, „Ojcze, któryś jest w niebie, „Pod Twoją obronę”....
Modlitwa, która rozbrzmiewa się jak echo, echo miłości. Przed oczyma widzę Ciebie, Boga nieżyjącego. Widzę grób, a w nim Ciebie Jezu.
W sercu człowieka jest wielkie rozdarcie. Przychodzą ludzie, przyklękają, żegnają się i milczą. Każdy na swój sposób, tłumaczy sobie tę wielką tajemnicę Twojej śmierci. Do oczu wielu cisną się łzy, serce bije współczuciem i krzyczy: Czyż miłość – to grób ?!
Jestem i ja przed Tobą Panie. Przychodzę by spojrzeć na Ciebie, by wejść w tę głębię Twojej nieskończonej miłości. A przede wszystkim przychodzę po to, by dziękować, uwielbiać i wysławiać Twoją dobroć Boże.

Pieśń;.......

Ktoś kiedyś powiedział, że umieranie jest częścią naszego życia. Śmierć
To nie koniec, śmierć to nie rozpacz, śmierć to nie tragedia. Słowem śmierć – to nowe, pełne w Bogu życie.

Ewangelia świętego Jana 14, 1 – 6

„ Niech się nie trwoży serce Wasze, wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce, a gdy odejdę, i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam gdzie Ja jestem.
Znacie drogę dokąd Ja idę. Odezwał się do Niego Tomasz; „ Panie nie wiemy dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę” ?
Odpowiedział mu Jezus; Ja jestem DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM.

Pieśń;............

3. Zamilknij człowiecze, zamilknij, abyś mógł usłyszeć głos Bożej miłości,
Płynący z tej jakże tajemnej, a zarazem pełnej życia, owej przed Tobą
Jaśniejącej rzeczywistości.

„Ja jestem Miłością. Wytrwajcie w miłości mojej.
Ja jestem wiecznością.
Od Boga Ojca wyszedłem i do Niego też powracam.
Kto trwa we Mnie a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic uczynić nie możecie
Jam Jest siłą i mocą.

Pieśń;...................

4.Pragnę podejść do Ciebie Panie. Zbliżyć się do Twojego Oblicza. Jezu leżysz owinięty białym płótnem. Ciało Twoje jest lśniące. Patrzę na Twoją przenajświętszą twarz i widzę jeszcze świeże rany.
O Jezu patrzę jeszcze na Twój policzek i przed oczyma jaśnieje mi pocałunek Judasza.
Pragnę i ja obdarzyć Cię pocałunkiem, pocałunkiem jakże kruchej i słabej miłości. Chce wyrazić Tobie Jezu moją wdzięczność, za to, że tak bardzo mnie kochasz.

Mało tego mój Przyjacielu, widzę także Twoje dłonie, które tak wiele czyniły dobra, które błogosławiły dzieci, uzdrawiały chorych, przebaczały, które karmiły głodnych.
Widzę i całuję Twoje święte dłonie.
Wiem, że dobro jest miarą miłości. Dobro to odcień Boga i Jego bliskości.
Dawałeś dobro nieustannie. A teraz widzę bliznę, pozostawiającą tę okrutną złość i zemstę ludzką. Przebili Twoje dłonie i ukrzyżowali.

Uwielbiam Jezu Twoją błogosławioną dobroć. Panie całym swym sercem, w Twoje zranione i kwitnące dłonie siebie samego oddaję.

Człowieku wiedz, że dobro zawsze zwycięża.

Pieśń;.....

5. A przecież to Ty spieszyłeś nad jezioro Galilejskie, by powołać swoich pierwszych Apostołów. Swoje kroki kierowałeś także do Tyru i Sydonu, dokonując licznych uzdrowień. Niejednokrotnie wchodziłeś na górę, by głosić ludziom błogosławieństwa, by głosić tę jedyną prawdę, że Ty i Ojciec jedno jesteście, że do Ojca nie przychodzi się inaczej jak tylko przez Ciebie. Twoje święte stopy szły wytrwale na górę Golgotę, aby miłość stawała się pełniejsza, aby dać światu zbawienie, aby miłość trwała wiecznie.
A teraz patrzę, dotykam i całuję Twoje stopy. W sercu odczuwam niepokój, nieustanne pytanie: Dlaczego, dlaczego tak uczynili !
Najpierw ręce, a teraz nogi, które tak wiele czyniły, które tak wiele ścieżek miłości wyżłobiły. One to właśnie stały się DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM.

Pieśń;.........

6. „ Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda”.

Przebili serce, które jest wyłącznie własnością Boga. Serce które uczy kochać, przebaczać i dziękować.
I tu pragnę się zatrzymać. Swoje oczy utkwić w Twoje umęczone i poszarpane serce. Jezu, już nie chcę pytać dlaczego, po co, jak mogli... Wystarczy gdy wspomnę, że do końca nas umiłowałeś.
Do końca, gdyż zranili to, co było skarbnicą Twojej nieskończonej miłości. Serce, które wiernie bije miłością świeżą i pełną świętości. Przebili serce, które tuliło do siebie dzieci, Serce na którym wielokrotnie spoczywał Twój umiłowany uczeń. Patrzę i nie śmiem dotknąć Twego Źródła czystej i wciąż gorącej miłości. Wiem tylko to jedno, że jest ono dla mnie przystanią, gdzie mogę odpocząć, gdzie mogę ukoić swój ból, gdzie mogę zażyć Twojej błogosławionej dobroci.
Jezu wiem, że Twoja miłość, wciąż jest, wciąż trwa, wciąż kwitnie. Serce moje pragnę zbliżyć do Twojego, gdyż tylko w Nim jest moje istnienie, tylko ono jest prawdziwym Życiem i Zmartwychwstaniem naszym. Człowieku pragnij tylko Serca Bożego, gdyż ono jest jedynym Źródłem wiecznej miłości.

Pieśń; ...........

7. Uwielbiam Twoje święte Ciało, które tak leży spokojnie. Jezu uwielbiam i trwam. Sam powiedziałeś: „Kto wytrwa do końca będzie zbawiony”.
Przed oczyma widzę Ciebie, dążącego do Betani do swoich przyjaciół: Marii, Marty i Łazarza. Widzę Cię idącego z miłością do córki Jaira. Widzę wciąż i myślę, że to Ty sam dokonałeś wskrzeszenia. Wybiegam jak Marta do Ciebie i pytam: „Dlaczego jeszcze leżysz w grobie ?”
Ja jestem Zmartwychwstaniem i Życiem, kto we Mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie. Każdy kto żyje i wierzy we Mnie nie umrze na wieki”.
Czy wierzysz w to?! (cisza)
Panie Tyś zapłakał nad śmiercią Łazarza. Tyś współczuł i Tyś go sam wskrzesił. Powiedziałeś do Marii, Jego siostry: „Czyż nie powiedziałem Ci, że jeśli uwierzysz ujrzysz chwałę Bożą”.
I to samo mówisz do nas Panie, do wszystkich którzy trwają przy Twoim grobie. Trzeba nam tylko wiary, która jest kluczem Bożego działania. Wiara to jedyna ostoja człowieka z Bogiem. Trzeba nam wołać: „Panie przymnóż nam wiary, czystej wiary, w to, że Ty zmartwychwstaniesz, a razem z Tobą wszyscy ci, którzy Ciebie miłują.

Pieśń;...............

8. Już patrzę na Ciebie Panie, oczyma pełnymi wiary, która każe wierzyć, że końcem życia nie jest grób, lecz pełne życie z Bogiem Ojcem. Patrzę i z uśmiechem serca pragnę powiedzieć Tobie: „dziękuje, dziękuję, dziękuję Tobie Jezu”. Tyś zwyciężył śmierć, Tyś pokonał grzech. Tyś otworzył bramę wiecznej szczęśliwości, bramę prawdziwej miłości i głębokiego pokoju.
Jezu, niech moja droga życia, która jest często drogą krzyżową, niech mnie nie zniechęca, niech nie gasi Bożej nadziei, niech nie prowadzi do rozpaczy, bowiem Ty sam jaśniejesz na końcu tej drogi. Stoisz i czekasz na człowieka, czekasz z uśmiechem szczęścia, z sercem wypełnionym miłością i z otwartymi ramionami, jaśniejącymi blaskiem mocy i siły zmartwychwstania.
Wiedz, Boży człowieku, że Pan cię nieustannie szuka i pragnie, zaszczycić cię nowym spotkaniem.

Pieśń;.........

ks. Andrzej Papież


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643