zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

ADORACJA ŻŁÓBKA DLA DZIECI- PROPOZYCJA

1. KOLĘDA:

Pospieszcie już wszyscy...- ŚAK* 81

2. Witaj, Jezu ukochany!

Ty przyszedłeś na ziemię w Betlejem, aby dać ludziom zbawienie! Dlaczego jesteś taki bardzo ubogi? Leżysz w tej zimnej grocie położony na sianie i owinięty w pieluszki. Jest Ci zimno, płaczesz, dlatego chcemy Cię ogrzać naszymi sercami i uczynkami, które dzisiaj przynosimy do Ciebie!

3. KOLĘDA:

Jezus malusieńki...- ŚAK 63

4. W Wigilię, gdy całą judzką krainę okryła ciemna noc, kiedy wszyscy poszli spać, rodzisz się w Betlejem. Aniołowie zjawiają się na polu, przy pasterzach, którzy również posnęli przy swojej trzodzie. Nagle staje przed nimi anioł i oznajmia: "Zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan!" Pasterze, którzy chcieli się, czy poselstwo anioła jest prawdziwe, podążają do Ciebie, do Twojego żłóbka tak jak my dzisiaj!

5. KOLĘDA:

Przybieżeli do Betlejem...- ŚAK 86

6. Gdy pasterze odeszli od żłóbka, kilka dni później przybywają Mędrcy ze Wschodu. Kiedy wyruszyli ze swoich miast, szli kilka dni przez pustynię. Prowadziła ich gwiazda, która dzień i noc świeciła na niebie, aż w końcu zatrzymała się nad grotą, w której przebywała Święta Rodzina. Weszli do groty upadli na kolana i oddali pokłon Dziecięciu. Przynieśli ze sobą dary: mirrę, złoto i kadzidło. Za przykładem Trzech Królów, przynosimy nasze uczynki i prośby do żłóbka, w którym Ty spoczywasz: Zbawiciel i Mesjasz, Jezus Chrystus!

7. KOLĘDA:

Mędrcy świata, monarchowie...- ŚAK 107

8. Boże Dziecię, Jezu nasz, z wdzięcznością w sercu Wpatrujemy się w tajemnicę Twojego Wcielenia i witamy Cię między synami ludzkimi. Schylamy czoło przed Twoim uniżeniem, rozważając, iż spodobało się Tobie przyjąć naturę ludzką i wejść między nas. Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas (J 1,14)!
Śpiewamy Ci wraz z chórem duchów anielskich, otaczających Twoją stajenkę. Z prostotą pasterzy zginamy kolana przed Tobą, panie, Synu Boga żywego. Dzielimy radość Twojej Matki Niepokalanej i w milczącej adoracji oddajemy Ci pokłon wraz ze szczęśliwym św. Józefem. Jak Mędrcy ze Wschodu złożyli dary u Twoich stóp, tak, Boże Dziecię, i my przynosimy Ci nasz dar potrójny. Ofiarujemy Ci wiarę naszą, wyznając w Tobie, słabym niemowlątku, Boga, którego świat ogarnąć nie może. Zbliżamy się z nadzieją, że przynosisz na naszą ziemię pokój ludziom, którzy mają dobrą wolę. Dajemy Ci naszą miłość, prosząc, żebyś raczył mieszkać między nami. Kochamy Cię złożonego w żłóbku, obecnego w tabernakulum, przebywającego w sercach naszych. Wzmocnij naszą wiarę, podtrzymuj nadzieję, rozpalaj miłość naszą, abyśmy Cię umieli kochać słowem i czynem. Amen.

9. Chwila cichej adoracji

10. KOLĘDA:

W żłobie leży...- ŚAK 94

11. KOLĘDY- po zakończeniu adoracji żłóbka, proponuję zaśpiewać kilka kolęd:

Bóg się rodzi...- ŚAK 47

Do szopy, hej pasterze...- ŚAK 54

Dzisiaj w Betlejem...- ŚAK 57

Hej, w dzień narodzenia...- ŚAK 61

Lulajże, Jezuniu...- śAK 68

Pójdźmy wszyscy do stajenki...- ŚAK 84

*ŚAK = Śpiewnik Archidiecezji Katowickiej

martinus


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643