zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Kazanie na zakończenie roku szkolnego

Kazanie:Kor. 1,3-9 ; Mk 6, 30-33

Światowej sławy austriackiego kompozytora, twórcę nowoczesnej orkiestry, Józefa Haydna, pewnego razu zapytano:

- Czemu pan zawdzięcza swoje osiągnięcia muzyczne?

- W całym życiu przy tworzeniu utworów muzycznych trzymałem się jednego: z Bogiem je zaczynałem i zawsze ze słowami: „chwała Bogu" je kończyłem -odpowiedział wielki kompozytor. Dziś z tymi słowami: „chwała Bogu" i w duchu wdzięczności gromadzimy się na Eucharystii, która przecież w swojej istocie jest dziękczynieniem.

Kilka dni temu pewna uczennica szkoły średniej zwierzyła mi się, że teraz chodzi i aż przez cały miesiąc codziennie chodzić będzie na Mszę św. Spytałem się - dlaczego, czy masz jakieś problemy? Nie - odpowiedziała. Postanowiłam tak już wcześniej, kiedy obiecałam Bogu to spełnić, gdy pomoże mi pomyślnie zaliczyć pierwszą klasę. Pan Bóg mi pomógł, teraz kolej na mnie.

„Bądźcie wdzięczni". Do takiej postawy zachęca nas św. Paweł w odczytanym dziś liście do Kolosan. Jakże ważne jest umieć Bogu dziękować. Umiał wyrazić wdzięczność Bogu wielki kompozytor, umie dziękować Panu wspomniana licealistka, a czy potrafi dziękować Bogu uczeń szkoły .................................? Dziś, drodzy uczniowie, jesteście tu, w kościele razem z wychowawcami, nauczycielami, dyrekcją, a niektórzyz wasprzyszlituzrodzicami. Dziś jest szczególny moment, aby uwielbić Boga, dawcę wszelkich darów, i z serca podziękować Mu, że po roku twórczej pracy staliśmy się w pewnym stopniu mądrzejsi, lepsi. Umiejcie to docenić i starajcie się tego nie zaprzepaścić. To jest wasz skarb.

Dziś kończy się rok szkolny, i równocześnie rozpoczynają się wakacje. Ważne jest, aby każdą pracę w imię Boże rozpoczynać i z Bogiem kończyć. Ale również nie jest rzeczą błahą czasu odpoczynku Bożej opiece powierzać. Słyszeliśmy z Ewangelii słowa Chrystusa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię." Słowa te, to jakby zaproszenie skierowane do nas wszystkich, zarówno uczniów jak i uczących, wszystkich, którzy wnieśli twórczy wkład w całe dzieło, które nazywa się szkołą. Więc pora odetchnąć, pora wypocząć. Rozumiał dobrze Chrystus utrudzonego, zmęczonego człowieka, dlatego widział potrzebę także odpoczynku. o­n jest tym, w którym człowiekodnajdujepokrzepienie,odnowieniesił, umocnienie ducha.

Niech zatem rozpoczynający się dziś upragniony przez wielu czas wakacji posłuży nam jak najlepiej. Niech dobrze służą nam: woda, słońce, świeże powietrze, lasy, góry, wszystko, co jest dziełem Stwórcy. Bądźmy dla siebie w tym czasie otwarci, życzliwi, radośni. Obyśmy wszyscy szczęśliwi i zdrowi mogli wrócić we wrześniu do swoich szkół. Szczęść Boże!


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643