zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Komentarze do czytań podczas Wigilii Paschalnej

Przed I czytaniem
Początek pierwszej księgi Pisma Świętego opisuje nie tyle stworzenie świata, ile opowiada o Bogu, jego Stwórcy. Jest to hymn na cześć Boga, który jest źródłem wszelkiego życia i Królem całego wszechświata. Świat stworzony przez Boga jest wspaniałym darem dla każdego człowieka.

Przed III czytaniem
Bóg, który stworzył człowieka jest również tym, który zbawia i wyzwala. Wyzwolenie z Egiptu jest znakiem troski Boga o naród wybrany. Bóg jest tym, który wyzwala człowieka z niewoli do prawdziwej wolności.
Wyprowadzenie Izraelitów z Egiptu umacnia ich wiarę w Boga i zaufanie do tego, który jest ich wyzwolicielem.

Przed V czytaniem
Wyzwolenie z niewoli stanowi nowy etap w historii zbawienia i otwiera ludziom możliwość udziału w nowym przymierzu. Nowe życie, będące skutkiem tego wyzwolenia jest całkowicie darem Boga. Mogą je przyjąć tylko, którzy bardzo tego pragną i nie posiadają żadnego ludzkiego zabezpieczenia i oparcia.
Ludzie, którzy próbują układać swoje życie bez Boga muszą się nawrócić i porzucić dawny sposób swego postępowania. Wtedy dostąpią Bożego miłosierdzia, który jest hojny w przebaczeniu.

Przed VIII czytaniem Ludzie wierzący poprzez chrzest stają się Ludem Mesjasza, w którego śmierci i zmartwychwstaniu otrzymują dostęp do Królestwa Bożego. Jedynym sposobem wyrwania się spod władania grzechu i śmierci jest zanurzenie się w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wtedy dopiero może nastąpić prawdziwe wyzwolenie spod władzy grzechu.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643