zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Komentarze na Wielki Czwartek

Wprowadzenie do liturgii: Rozpoczynamy dziś celebrację Tryduum Paschalnego, będącego szczytem całego roku liturgicznego i jego sercem. Podczas tych trzech świętych dni Kościół uobecnia w liturgii najważniejsze tajemnice z życia Jezusa Chrystusa - Jego śmierć i Zmartwychwstanie.
Dziś w Wielki Czwartek przenosimy się myślą do Wieczernika i uobecniamy Ostatnią Wieczerzę, podczas której Chrystus Pan ustanowił Eucharystię i sakrament kapłaństwa.
Wyrażając wdzięczność Chrystusowi za dar kapłaństwa i za jego obecność wśród nas pod postacią Chleba, przeprośmy Go za grzechy zaniedbania i lekceważenia w przystępowaniu do Stołu Pańskiego.

Wprowadzenie do liturgii słowa:
Pascha Starego Przymierza sprawowana na pamiątkę wyjścia z niewoli egipskiej znajduje swe wypełnienie w Jezusie Chrystusie, który podczas Ostatniej Wieczerzy zapowiada zawarcie z ludem Nowego Przymierza.
Nowe Przymierze zawarte we krwi Jezusa będzie mogło być ponawiane na zawsze dzięki sakramentowi kapłaństwa. Zarówno ten sakrament, jak i sakrament Eucharystii są dowodem wielkiej miłości Chrystusa, która na zewnątrz wyraża się w obrzędzie umycia nóg Apostołom.
Z wiarą wsłuchajmy się w słowo, które teraz Pan do nas skieruje.

Przed procesją
Za chwilę w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ołtarza wystawienia, zwanego tradycyjnie ciemnicą. Tam, adorując Najświętszy Sakrament będziemy nie tylko wspominać modlitwę Chrystusa w Ogrójcu i Jego uwięzienie, ale będziemy wielbić Jego Ciało Eucharystyczne i dziękować Mu za Jego obecność pośród nas.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643