zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

I Komunia Święta teksty

1 WEJŚCIE

Dzisiaj całe podwórko podskoczy z radości a podwórkowa czeremcha płatki rozsypie pod nasze stopy.
Dzisiaj słońce zapyta zdziwione czemu dzieci takie czyste i jasne? Dokąd idą przez podwórko takie wystrojone ?
Dzisiaj wszystkie grzechy granatowe i czarne przepadną na zawsze .
Dzisiaj mały Pan Jezus wprost z dłoni kapłana przyjdzie do serca i zostanie .

2 PRZYNIESIENIEDARÓW

Nie chcę przychodzić z pustymi rękami na spotkanie w Twoim Domu , Panie . Przynoszę Ci moją radość , którą codziennie odczuwam w czasie zabawy . Przynoszę Ci moją miłość , którą codziennie żyję w mojej rodzinie . Przynoszę Ci mój trud , którym codziennie żyję w szkole . Przynoszę Ci moje przebaczenie dane wspaniałomyślnie koledze . Przynoszę Ci to wszystko , a Ty dasz miwspaniały dar , Jezusa , któryprzychodzi aby uczynić mnie szczęśliwym .

4) PRZEDOJCZE NASZ

Ten się chwali tatą , tamten starszym bratem , a tamta siostrą aktorką , a inny małym fiatem . A ja pochwalę się przed światem moim Bogiem , moim cudownym Tatą i na cały głos razem z orkiestrą skrzydlatą , chwalę Cię Boże , Ojcze , Tato .

5) PRZED KOMUNIĄ ŚWIĘTĄ

Panie Jezu mój byłeś mały jak ja , ale czy wtedy miałeś swój skarb jak ja ? I czy przed całym światem umiałeś go ukryć ? Ja Ci powiem , Panie Jezu , co to za skarb , to ziarenko żyta w malutkim pudełku , na białym prześcieradełku z tego ziarenka jest mąka , z mąki chleb ... a chleb to życie .
Wiem, co mi odpowiesz, Panie Jezu, wiem, że mam od Ciebie jeszcze jeden skarb, najważniejszy. Taki, który daje życie wieczne. To Chleb Najbielszy, Chleb dla mnie i dla wszystkich ukryty w Eucharystii.

6) UWIELBIENIE

Panie Jezu, czekałam na Ciebie jak maleńki kwiatek zakochany w słońcu. Dziś przyszedłeś do mnie w Białym Chlebie, a ja mogłam Cię dosięgnąć, objąć i utulić w sobie. Teraz wszystko w mym sercu gra, jakbyś smykiem po strunach pociągał. Słychać w nim gwizd kosa i lot trzmiela, i chichot strumyka, i żabie re, re, rebusy, i płacz wiatru w kominie i nucenie mamy, gdy jej wyjdzie rosół.
Jesteś jak wielka niespodzianka, której zmieścić w sobie nie można, dlatego chcę Ciebie zanieść do ludzi smutniejszych od nocy i do wszystkich uśmiechniętych jak tęcza po deszczu.
Dziękuję Ci za to, że choć tak wielki jesteś, Moje Słońce, to do mnie małego przychodzisz na łąkę. Robisz się mały, maleńki jak kamyk, że wziąć Cię mogę do siebie ustami.

7) PODZIĘKOWANIE

A ).Chcę być jak ogromne serce, które im więcej daje, im więcej dziękuje, tym więcej ma. Wiem, Panie Jezu, że za Ciebie nie można zapłacić, bo kosztujesz tyle, ile wiatru we włosach granie, ile słoneczny zajączek na ścianie, ile piosenka skowronka i najczerwieńsza poziomka. Tyle, ile kosztuje przyjaciel.
Dziękuję Ci za to, że przyszedłeś do mnie w Kruszynie Białego Chleba i mogę Cię w sobie zamknąć i utulić. Dziękuję za tych, którzy mi Ciebie pokazali i nauczyli kochać.

B ).Dziękuję rodzicom, którzy opowiadali mi o Tobie ładniej niż niejeden ksiądz i uczyli mówić do Boga - Ojcze !
Dziękuję babciom i dziadkom, którym sto tysięcy kłopotów pomalowało włosy na srebrny kolor, a łzy jak małe strumyczki zostawiły na twarzy ślady, które ludzie nazywają zmarszczkami.
Dziękuję księżom i katechetom - za przygodę z Jezusem pod rękę. Tak jak ptak, co w dalekim kraju przeczuł wiosnę, ufny, jak modlitwy słowa - te najprostsze.

8 Modlitwa wiernych

1. Panie Jezu, prosimy Cię za kapłanów i katechetów. Daj im oczy jak niezapominajki,w których przegląda się niebo z tysiącem aniołów. Daj serca jak promyki gorące od kochania i ręce otwarte - jak furtka do nieba.

Ciebie prosimy .

2. Panie Jezu, prosimy Cię za nasze mamy. Daj im serca złote jak Twoje ręce, z motylem, by im we włosach siadł. Prosimy za tatusiów o nadzieję zieloną jak Twoje spojrzenie i o wielkie serce, w których mógłbyś się zmieścić.

Ciebie prosimy.

3. Panie Jezu, prosimy Cię za nasze babcie - kwiatki jesienne, aby wszystko to, co podoba się ludziom, schowało się im do serca. Prosimy Cię za dziadków - naszych czarodziejów. Daj im oczy pełne kochania, wiosnę, kawałek nieba i tyle słońca, ile tylko może się zmieścić w ich dobrych rękach.

Ciebie prosimy.

4. Panie Jezu, prosimy Cię za wszystkich dorosłych, aby ich serca stały się podobne do serc dzieci. Bo jeśli człowiek chce być wielki, musi zmaleć do muszelki i nie marzyć, by być wielkoludem, lecz najmniejszym Bożym cudem.

Ciebie prosimy.

5. Panie Jezu, prosimy Cię za wszystkie dzieci, które są smutne. Daj im szczęście jak niebo, w którym liczy się wszystkie łzy, najcichsze i najprawdziwsze i zamienia na klejnoty.

Ciebie prosimy.

6. Panie Jezu, prosimy Cię za nas. Abyśmy od dziś mogli zakochać się w Tobie jak słoneczniki w słońcu i świecić Tobą tak jasno, jakbyśmy słońce schowali za pazuchę.

Ciebie prosimy.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643