zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Promocja na stopnie ministranckie

Rytuał promocji na stopnie ministranckie


(po homilii proboszcz zasiada na krześle pośrodku)

DIALOG Z RODZICAMI

Proboszcz:


Drodzy Rodzice! Wasi synowie pragną pełnić służbę liturgiczną jako ministranci. Wiadomo, że stało sie to za Waszą zgodą. W pewien sposób składacie ich dzisiaj Bogu w ofierze by mogli Mu służyć w świątyni. W poczuciu odpowiedzialności za waszych synów wyraźcie teraz Waszą zgodę wobec Chrystusa Pana i Kościoła, któremu szczególnie ich powierzacie:


A zatem pytam Was drodzy rodzice:


Czy chcecie, aby Wasi synowie pełnili świętą służbę ministranta w odpowiednim stopniu w zgromadzeniu liturgicznym naszej wspólnoty parafialnej?


Rodzice: Chcemy


Proboszcz: Czy chcecie czynnie współpracować z duszpasterzem i opiekunami nad ich formacją, by coraz godniej i z coraz większym duchowym pożytkiem pełnili swoją służbę?


Rodzice: Chcemy


Proboszcz: Niech Jezus Chrystus, któremu oddajecie swe dzieci, sam będzie dla Was nagrodą teraz i w wieczności. Który żyje i króluje na wieki wieków.


Rodzice: Amen

Obłóczyny kandydatów

OPIEKUN:

1. Niech wystąpią kandydaci na ministrantów


(opiekun wyczytuje po kolei imiona i nazwiska, podchodzą siedzącego na środku księdza proboszcza, klękają przed nim i kładę rękę na komży, którą on trzyma w swoich rękach)


Proboszcz: Czy chcesz służyć Jezusowi Chrystusowi w swojej parafialnej wspólnocie jako ministrant?


Ministrant: Chcę


Błogosławieństwo komeżek:


Proboszcz: Wszechmogący Wieczny Boże, prosimy pobłogosław + te komże. Niech będą one znakiem czystości serca i duszy naszych ministrantów. Niech przypominają im godność Dziecka Bożego o którą muszą się codziennie troszczyć. Przez Chrystusa Pana naszego.


OPIEKUN: Rodzice nakładają swoim synom komże.


PROMOCJA NA STOPIEŃ MINISTRANTA KSIĘGI

OPIEKUN:

2. Niech wystąpią ministranci księgi


(opiekun wyczytuje po kolei imiona i nazwiska, podchodzą siedzącego na środku księdza proboszcza, klękają przed nim i kładę rękę na Ewangeliarzu, którą on trzyma w swoich rękach)


Proboszcz: Czy chcesz służyć Jezusowi Chrystusowi w swojej parafialnej wspólnocie jako ministrant księgi?

Ministrant: ChcęPROMOCJA NA STOPIEŃ MINISTRANTA OŁTARZA


OPIEKUN:


3. Niech wystąpią ministranci ołtarza (grupa Mikołaja)


(opiekun wyczytuje po kolei imiona i nazwiska, podchodzą siedzącego na środku księdza proboszcza, klękają przed nim i kładę rękę na Kielichu mszalnym, którą on trzyma w swoich rękach)


Proboszcz: Czy chcesz służyć Jezusowi Chrystusowi w swojej parafialnej wspólnocie jako ministrant ołtarza?


Ministrant: Chcę


(Po zakończeniu przysięgi wszystkich ministrantów)


MODLITWA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA


Proboszcz: Klęknijcie teraz, by otrzymać błogosławieństwo na czas pełnienia funkcji ministranckich.Boże, od którego pochodzą wszystkie dobre zamiary i święte pragnienia, ufamy, że to Ty pociągnąłeś ku sobie tych chłopców i rozpaliłeś w nich pragnienie służenia Tobie. Wspomóż ich teraz swoją łaską, prowadź w nich dzieło, które sam rozpocząłeś i nie dopuść, aby kiedykolwiek odwrócili się od Ciebie. Pobłogosław + im Ojcze na czas służby ministranckiej, do której przystępują, by powiększać Twoją chwałę. Przez Chrystusa Pana naszego.Amen
ks. Piotr Jaworski


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643