zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Uroczystość Chrystusa Króla

"Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!”

Jezus Chrystus jest moim królem?! O nie…Jakiego królestwa? Tego jakiego doświadczam codziennie w życiu, pełnym cierpienia, wojen niezgody, rozłamu i śmierci. On ma być dobrym Królem? Sprawiedliwym? I pełnym miłości???
- To dlaczego zabrał mi moje jedyne, ukochane dziecko, miało tak niewiele lat?
- Dlaczego wzbudził we mnie miłość do mojego męża, który uciekł z kochanką, zostawiając nas samych?
- Dlaczego pozwoli na to abym stracił pracę i został bez środków do życia?
Dlaczego, dlaczego, dlaczego…?
Ja nie chcę takiego Króla i królestwa, sam wolę być dla siebie „sterem, okrętem i żaglem”

Moi drodzy.

Coraz więcej możemy spotkać wśród nas takich ludzi, którzy nie rozumiejąc Ewangelii, Chrystusa i Jego Królestwa, wpadają w życiowy wir rozpaczy i życiowego bezsensu. Stają się oni z czasem jak „wegetujące rośliny” których celem jest tylko brać życie pełnymi garściami i żyć tylko chwilą obecną, ale do czasu. Kiedy dotyka nas jakieś cierpienie, niesprawiedliwość, upokorzenie lub śmierć osób nam bliskich.

Wtedy to, w chwili refleksji, szukamy odpowiedzi na bardzo ważne pytania;

-czy jest takie miejsce, kraj, czasy, które człowieka czynią prawdziwie szczęśliwym?

Otóż chcę Ci powiedzieć, że jest takie Królestwo i to zupełnie blisko, na wyciągnięcie ręki w Twoim sercu i każdy z nas ma do tego Królestwa już paszport!

Jednak musimy się spieszyć, abyśmy nie przegapili tej jedynej, niepowtarzalnej szansy jaką daje nam życie na tej ziemi. Drogę do tegoż Królestwa wskazał już sam Chrystus, przez swoje słowa i czyny pełne mocy. Sam dla nas stał się „drogą i prawdą i życiem”. A jak odnaleźć tę drogę? Trzeba tylko szeroko otworzyć „uszy i oczy naszego serca”.

Jednak często jesteśmy jak Izraelici, którzy zbyt przyziemnie rozumieli Królestwo Boże i tym samym, twardym uczynili swoje serca na Boże wezwanie nawrócenia.

Ale czy również my sami, nie chcemy ograniczyć Boga naszym bardzo płytkim, rozumowaniem i myśleniem? Selektywnie wybieramy tylko te Boże prawdy, które jesteśmy w stanie ogarnąć naszym rozumem, te które nie są dla nas wyrzutem sumienia, szczególnie wtedy, gdy trwamy w grzechu. Ciągle bardziej boimy się opinii ludzkiej niż Boga, ciągle staramy się sami zbawić, niszcząc w sobie i innych Boże Królestwo.

Pamiętajmy jednak, że człowiek nie może stworzyć idealnego królestwa tu na ziemi. Było przecież wiele takich prób w historii świata, wielu ludzi, którzy obiecywali światu sprawiedliwość, równość i bogactwo, ale za każdym razem wszyscy myśleli tylko o sobie, a chęć zaprowadzenia nowego ładu, nowego świata kończyła się krwawą jatką w której cierpiały i ginęły miliony niewinnych ludzi. W różne, bardzo przemyślane sposoby chcemy „zabić” Boga na tym świecie: ośmieszając, wyszydzając i krytykując Jego prawdy i Jego wiernych wyznawców.

Ale człowiek, Bożego Królestwa nie jest w stanie zniszczyć, jedynie może się go pozbawić – na wieki. Pamiętajmy o tym, kiedy następnym razem będziemy chcieli po swojemu czynić ten świat lepszym.

ks. Grzegorz


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643