zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

20 Niedziela

Kochane dzieci !

Dzisiaj jest niedziela i wszyscy przychodzimy do Kościoła na Eucharystię. Czynimy tak, ponieważ właśnie niedziela jest takim dniem w którym chcemy się spotkać z Jezusem osobiście. Przez cały tydzień chodzimy do szkoły, odrabiamy lekcje, biegamy, bawimy się, czytamy książkę, rano i wieczorem modlimy się do Boga, ale w niedzielę wszystko zostawiamy i idziemy na specjalne spotkanie z Jezusem.

Kto wie, dlaczego w niedzielę, w kościele spotykamy się w sposób specjalny z Jezusem, naszym Przyjacielem? Bo w kościele jest Bóg. Masz rację, że w kościele jest Bóg, ale czy w domu Go nie znajdziemy? Chyba też jest? Bóg jest wszędzie. Tak jest wszędzie, ale czy nasze spotkanie z Nim w kościele różni się od spotkania z Nim w domu? Tak, różni się ponieważ w kościele jest Msza św., a w domu jej nie ma. O, właśnie o to mi chodziło. Spotkać Boga możemy wszędzie, ale na specjalne spotkanie, można powiedzieć, audiencję prywatną, trzeba przyjść do kościoła, na Mszę św.

Kto mi odpowie na pytanie: co dzisiaj najważniejszego powiedział Jezus w Ewangelii? Że o­n jest Chlebem. Dobrze. A może pamiętacie co Jezus powiedział do nas, co mamy z tym Chlebem robić? Jeść Go. Bardzo dobrze. Skoro tak dobrze Wam idzie i wszystko wiecie to jeszcze powiedzcie mi i wszystkim w kościele, gdzie możemy jeść Chleb, którym jest Jezus? Tu w kościele.

A w jaki sposób mogę to zrobić? Czy wystarczy przyjść i usiąść w ławce, posiedzieć pół godziny i wyjść? Co muszę zrobić, aby spotkać się z Jezusem? Trzeba przyjąć Komunię św. Dobrze, a kto z Was przyjmuje Pana Jezusa w Komunii św.? Pytam, ponieważ wśród Was są dzieci, które nie przystąpiły jeszcze do Pierwszej Komunii św., ale się do niej przygotowują.

Ciekawy jestem czy wiecie po co trzeba spotykać się z Jezusem w Komunii św.? Czy wogóle jest to konieczne do życia? Po to, aby być mądrym.Po to, aby Jezusa kochać.Żeby być grzecznym. Proszę żebyście jeszcze nad tym pomyślały, a ja Wam pomogę opowiadając krótką historię.

Był sobie Adaś w waszym wieku, który pewnej niedzieli nie chciał pójść do Kościoła. Myślał sobie tak: jedzenie mam, silny jestem i to tak, że mnie się wszyscy boją na podwórku, komputer też mam i gram sobie w gry. Dlatego do kościoła nie będę chodził i nie będę komunii św. przyjmował, bo po co! Adam jednak, gdy rodzice się modlili wieczorem na różańcu, nie chciał się do nich przyłączyć. Rodzice go oczywiście nie chcieli zmuszać, ale widzieli też, że coraz gorzej się zachowuje: nie chce wynieść śmieci, w szkole wobec pani wychowawczyni zachował się niegrzecznie i otrzymał uwagę do dziennika. Gdy koleżanka chciała, aby Adam jej pomógł w matematyce to o­n jej powiedział, że nie chce mu się pomagać. Rodzice więc zaczęli się zastanawiać, dlaczego tak jest? Następnej niedzieli poszli z nim do kościoła. Zauważyli wtedy, że Adam nie przyjął Komunii św. Wróciwszy do domu zapytali się go, dlaczego tak się stało? Ale Adam coś tam burknął pod nosem i powiedział, że o­n nie wierzy w obecność Jezusa w Komunii św., że to jest tylko zwykły opłatek. Wtedy rodzice postanowili z Adamem porozmawiać.

Jak myślicie, o czym mogli rodzice Adamowi powiedzieć? Mogli go skrzyczeć. Myślę, że raczej nie chcieli tego zrobić. Powiedzieli mu, że trzeba Komunię św. przyjmować. To mogli mu powiedzieć, ale skoro Adam nie wierzył w obecność Jezusa w Komunii św. to po co mieliby mu mówić o jej przyjmowaniu? Kto zna inną odpowiedź? Mogli mu powiedzieć, że Jezus jest obecny w Komunii św., że bardzo kocha Adama i dlatego chce się z nim spotkać. Doskonale. Tak, właśnie o tym mogliby rodzice mu powiedzieć.

A jeżeli chcieliby mu wytłumaczyć, po co ma się spotykać z Jezusem, to co by powiedzieli? Mogliby mu powiedzieć, że jeśli chce być lepszym to Jezus mu wytłumaczy jak ma to robić. Dobrze, kto jeszcze coś doda? Po to ma się spotykać z Jezusem, bo o­n Adama przekona, że nie wolno źle czynić. Dobrze.

W takim razie, skoro już wiecie to wszystko to zadam takie małe zadanie domowe. Każde z Was, w domu w tym tygodniu, napisze lub powie mamie albo tacie, po co chce spotykać Jezusa w Komunii św.?

A teraz przejdźmy do modlitwy wszystkich wiernych.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643