zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

15 Niedziela

W czasie Wojny Koreańskiej niespodziewanie małe misteczko znalazło sie pod ciężkim ostrzałem altyleryjskim. Kiedy już ucichły działa i opadł kurz a wiatr rozwiał dymy po wybuchach, miejscowy Proboszcz zwrócił się do żołnierzy amerykańskich, aby mu pomogli z powrotem włożyć na kolumnę figurę Chrystusa, która w czasie ostrzału spadła z cokołu niszcząc obie wyciągnięte ręce figury. Żołnierze od razu zaofiarowali się odbudować zniszczone ręce. Kapłan jednak zdecydował się, zdecydował się pozostawić tę figurę bez rąk. Z tym że na cokole umieścił duży napis: Przyjacielu pożycz mi twoich rąk

Bracie i siostro.

To co słyszych w dzisiejszej ewangelii, to Jezus posyła Apostołów, aby w Jego Imię i Jego Mocą głosili światu Dobrą Nowinę a także uzdrawiali chorych. Jednocześnie przypomina im : On już nie ma rąk – ale chce się posługiwać rękami Aostołów, aby poddzwigali upadłych, nie ma nóg, dlatego chce się posługiwać nogami twoimi by szukać zagubionych, nie ma uszów dlatego potrzebuje twoich by wsłuchiwać się w głosy tych, którzy są samotni. W końcu chce posłużyć się Twoim językiem by umacniać i podtrzymywać na duchu tych, którzy cierpią, doświadczają różnych słabości, upadków.

Jezus w swojej instrukcji, danej Apostołom, jest konkretny: nie bierzcie nic na drogę, zaufajcie Bogu i Jego żądaniom. Bóg natomiast, gdy mu całkowicie zaufasz otworzy serca wierzących którzy zajmą się Jego wysłannikiem. Mówi coś więcej, jeżeli posyła to nie po to by szukać w Jego misji zysków, korzyści materialnych – tak postępuje ten, kto nie jest posłany, kto nie pokłada ufności w Bogu – posyłającym. Zamiast gromadzić, mówi, uczeń Chrystusa ma dawać. Dając staje się nieskręmpowanym, nieograniczonym, wolnym od wszelkich przywiązań, zbędnych ciężarów. A więc z jednej strony mają być ubogimi w sprawy tego świata, sprawy materialne, ale przede wszystkich che żeby byli bogaci w te sprawy, którymi będą ubogacać napotkanego człowieka.

Jeszcze jedno, Jego uczniowie, posłani są po to by głosić dobą nowinę. Co to znaczy: głosić o Bogu który jest nie Bogiem sędzią karzącym, ale Bogiem pełnym miłości, Bogiem zatroskanym o człowieka, Bogiem kochającym tak daleko, że pragnie wszystkich zachować od grzechu – zła XXI wieku.
Dlatego też uczeń Jezusa Chrystusa ma wszystkich wzywać do metanoi, nawrócenia, przemiany życia, żalu za grzechy. Żałować jednocześnie nie oznacza tylko poczucia się winnym, ale zmiany mojego życia, zmiany mojego stylu myślenia, ale przede wszystkim mojego wysiłku – nie wracam do stanu poprzedniego. Zmieniam moje serce i moje czyny i rozpoczynam nową drogę życia. Od tej pory w centrum mojej nowej drogi stoi Bóg. Takie zmiany mogą nieraz doprowadzić do zranień, dlatego też Jezus daje uczniom swoim jeszcze jedną propozycję” zranionych namaszczajcie olejem świętym. Taki olej w rękach Chrystusowych wysłanników umacnia i obdarza cnotą – Bożą Mocą.

Bracie i siostro.

Jakie przesłanie niesie dzisiejsza Ewangelia dla każdego z nas przybyłych na niedzielną eucharystię. Jezus potrzebuje każdego z nas by stawać się Apostołem. Znaczy to, że mam i naśladować Chrystusa w swoim życiu, ale i ewangelizować świat. Jest to moje zadanie wypływające z chrztu świętego. Jak Apostołowie Jezusa Chrystusa, jak Matka Teresa z Kalkuty, tak i Ty zostałeś powołany w Kościele aby głosić Ewangelię swoim życiem. W miejscu gdzie przebywam, w miejscu gdzie pracuję moim obowiązkiem jest mówić o Jezusie – że mam Go kochać, służyć Mu i za Nim podążać.

Drugie, to głosić, że Jezus przychodzi aby nas uwalniać ze zniewoleń 21 wieku: nikotyny, alkoholu, z gier hazardowych, pornografii, , sexu pozamałżeńskiego, materializmu, konsumizmu i z wszystkich innych uzależnień. Nie jesteś bracie i siostro niewolnikiem tego co ci świat i moda dyktuje. Jezus chce ciebie człowiekiem wolnym. W Nim możesz wszystko. Stawaj się instrumentem wyzwolenia i innym w tym dopomagaj, powtarzając jednocześnie za za św. Pawłem: wszystko mogę w tym, który mnie umacnia.

W końcu wybrany przez Boga, zaproszony na Jego drogi w Kościele poprzez sakrament chrztu pozwalaj Mu się uzdrawiać w sakramencie przebaczenia a karmić sakramentem Eucharystii.
Jest to zadanie Ucznia Chrystusowego, jest to zadanie każdego powołanego do służby Bożej, jest to zadanie dla ciebie i dla mnie. Amen.

O. Stanisław Kowal OMI


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643