zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Uroczystość Chrystusa Króla

W dniu dzisiejszym w Uroczystość Chrystusa Króla, gdy w czytaniach słyszymy dużo o Królestwie Ch, o jego panowaniu, władzy chciałbym poruszyć temat bardzo nam bliski, ważny, jakim jest Królestwo z którego wszyscy wychodzimy, w którym wzrastamy, w którym na co dzień żyjemy – temat Królestwa jakim jest nasza rodzina, nasz dom. Temat bardzo szeroki dlatego rozwinę tylko jeden wątek, związany z rodziną - problem Ojca. Zwykłego i niezwykłego taty, który tak jak Jezus powinien być tym Królem, który daje świadectwo prawdzie wobec swoich dzieci, który uczy i pokazuje czym ta prawda jest.

Słucham i widzę wiele problemów młodych ludzi, ich zagubienie, brak prawdziwych ideałów, pomieszanie wartości, ich drażniące zachowanie. I myślę, że bardzo często przyczyna kryje się w fizycznym lub duchowym braku Ojca. Braku Jego przebaczającej i wymagającej miłości, braku jego dobrego świadectwa.

Jeden z przebojów Arki Noego, który wszystkie dzieci i młodzież znają na pamięć to przebój „Nie boję się, gdy ciemno jest, Ojciec za rękę prowadzi mnie”. Tekst ma głęboką wymowę. Nie chodzi tylko o Boga Ojca. Pragnienie miłości Ojca, naszego ziemskiego, naturalnego taty jest głęboko wpisane w serce każdego człowieka. Serdeczna, opiekuńcza, ciepła miłość matki nie wystarczy. Bez tego drugiego skrzydła ojcowskiego jesteśmy bardzo biedni, ubodzy, skrzywdzeni i ma to wpływ na nasze dalsze życie. Jesteśmy przestraszeni, nie przygotowani do życia, zagubieni ponieważ nie mięliśmy kogoś kto pokazałby nam jak pokonywać trudności i przeszkody, jak przyjmować porażki, jak wymagać od siebie. Nie wiemy kim i jacy jesteśmy, bo brak nam autorytetu Ojca. Mam problemy z wiarą, ponieważ rzadko widziałem modlącego się Ojca.

Chciałbym dziś szczególnie przypomnieć, zaapelować do Ojców o miłość do dzieci. One tego bardzo potrzebują, oczekują, wręcz krzyczą, szukają sposobu aby zwrócić na siebie uwagę. Chcą i pragną mieć blisko siebie Ojców. Nigdy nie jest za późno, aby coś naprawić, coś zmienić w swojej postawie, zainteresowaniu, podejściu do dziecka.

Nad własnym ojcostwem trzeba pracować, rozwijać je. Jest to ważne powołanie życiowe. Chciałbym w tym miejscu przytoczyć kilka z 10 przykazań dojrzałego ojcostwa, które znalazłem w pewnym katolickim czasopiśmie. Niech posłużą do pewnej refleksji, wszystkim mężczyzn obecnym na tej Mszy św. Może Będą pomocne także i kobietom:

1. szukaj Boga jako ojca – ojcostwo jest przekazywaniem i dawaniem życia na wzór samego Stwórcy. Bóg jest fundamentem, na którym można zbudować dojrzałe, odpowiedzialne ojcostwo. Dlatego rozwijaj i pogłębiaj swoją wiarę, swój kontakt z Bogiem. „Przyjdź królestwo Twoje do mojej rodziny”.

3. Opuść ojca i matkę jak nakazuje Biblia – to konieczny warunek dobrego małżeństwa i rodzicielstwa. Opuszczenie to nie tylko oddzielenie od rodziców, ale przede wszystkim pojednanie z nimi, przebaczenie im wszystkiego, czym może nas skrzywdzili. Inaczej nasze wyjście z domu będzie ucieczką. Nie będziemy wolni w naszych kontaktach z rodzicami. Nie rozwiązując swoich problemów, będziemy popełniali takie same w przyszłości.

4. Ofiaruj dzieciom bezpieczeństwo i miłość w pełnej rodzinie – dziecko nie tylko potrzebuje indywidualnej miłości mamy i taty, ale także wzajemnej miłości rodziców. Poprzez taki przykład młody człowiek uczy się czym jest ludzka miłość, rodzina, małżeństwo, doświadcza oparcia i bezpieczeństwa.

5. Zaufaj swoim dzieciom – bowiem zaufanie rodzi zaufanie

6. Buduj własny autorytet wobec dzieci – dziecko nie zaufa ojcu, jeżeli nie będzie on dla swej pociechy autorytetem.

7. Kochaj dzieci miłością bezinteresowną – jeżeli rodzic kocha swoje dzieci za ich zdolności i osiągnięcia w nauce, czy też za jakieś szczególne cechy wówczas ogranicza i wypacza swoją miłość i bardzo krzywdzi.

8. Naucz dzieci radości zmagania i walki – to szczególne zadanie ojca wobec dzieci. Wprowadzenie w sztukę walki, jaką jest życie ludzkie. Będzie to wewnętrzna walka z własną słabością, niestałością woli, zniechęceniem się, chęcią ucieczki przed problemami. Kochając swoje dzieci, będąc dobrym nie można bać się stawiać im wymagania. Inaczej nigdy nie nauczą się żyć.

9. Stwarzaj klimat wolności – nie można wszystkiego narzucić siłą, to ma skutek przeciwny, poprzez dobry przykład i wychowanie dziecko samo wybierze to co najwartościowsze

10. Ofiaruj dzieciom każdego dnia trochę czasu – nie będzie to na pewno czas stracony. Matka Teresa z Kalkuty tak mówiła o życiu współczesnych rodzin:„Tak mało jest w naszych domach i w życiu rodzinnym miłości. Nie mamy czasu dla naszych dzieci, nie mamy czasu jedni dla drugich, nie mamy czasu cieszyć się sobą wzajemnie; myślę, ze gdybyśmy tylko mogli żyć tak, jak Jezus, Maryja i Józef żyli w Nazarecie, gdybyśmy mogli uczynić z naszych domów drugi Nazaret, wtedy pokój i radość zapanowałby na świecie. Miłość zaczyna się w domu, żyje w domach”.

Nasze życie jest jak wspinanie się do góry po schodach. Im wyżej, tym ciężej, sił coraz mniej. Dlatego ważne są małe drobne kroki, drobne gesty, które powoli, ale zbliżają nas do celu. Budowanie dobrych, trwałych, kochających się małżeństw i rodzin to budowanie już tutaj na ziemi Królestwa Chrystusa.

Bóg nas do tego wzywa.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643