zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

16 Niedziela

Panie, daj mi siłę, abym zmienił to, co zmienić mogę; daj mi cierpliwość, abym zniósł to, czego zmienić nie mogę; daj mi mądrość, abym odróżnił jedno od drugiego.

Drodzy bracia i siostry,

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż człowiek żyjący we współczesnym świecie skazany jest na ciągłe pokonywanie szeroko pojętego trudu. Musi zmagać się z bezrobociem, biedą, różnorakimi chorobami. To krzyż wpisany w naszą codzienność. Z drugiej strony, geniusz człowieka sięgnął zenitu. Rozwój naukowy poszedł tak dalece, iż część osób rozpoczęła niebezpieczną zabawę pt. „Jestem Bogiem, stworzę nowy, lepszy świat”. Gdy człowiek zaczyna zajmować miejsce Boga, wtedy wszelkie znane nam prawa przestają obowiązywać, a życie zmienia się w piekło, czego można było doświadczyć gdy na miejscu Boga próbowali zasiąść tyrani XX wieku. Szukając odpowiedzi na wszelkie pytania ów współczesny człowiek popada w kolejną chorobę, z której trudno wyjść bez szwanku. Ta choroba to brak czasu.

Wraz z brakiem czasu na praktycznie wszystko, człowiek traci łaskę cierpliwości. Próbuje zmieniać świat, chciałby wszystko zrobić od razu, denerwuje się, gdy jego starania nie przynoszą zamierzonego owocu. Nie wszystko możemy zrobić, czasami trzeba zwyczajnie usiąść i poczekać. Bardzo często nie jesteśmy w stanie tego zrozumieć, chcielibyśmy od razu zrewolucjonizować świat. A cierpliwość to cnota, która wymaga czasu. Pamiętajmy, że proces przemiany człowieka, to nie kwestia chwili, a bardzo często długich mozolnych lat. Co więcej – całe życie musimy się nawracać. Pan Bóg jest cierpliwy, daje szansę na nawrócenie, na poprawę życia. Pozwala chwastom wzrastać razem ze zbożem. Niezwykła mądrość podpowiada, że brak cierpliwości w tej kwestii, może przynieść więcej szkód niż pożytku. Wystarczy poczekać, a prędzej czy później cel zostanie osiągnięty. W momencie żniw chwasty zostaną oddzielone od zboża i odpowiednio potraktowane.

Tłumaczymy sobie często, że cierpliwość to luksus na który nas nie stać. Poświęcamy mnóstwo czasu podejmując wszelkie starania, by jak najszybciej osiągnąć zamierzony cel. Nie twierdzę, że to nie jest ważne, zwłaszcza, gdy cel jest istotny i szlachetny. Jednak czynimy to bardzo często kosztem życia duchowego, osobistego i rodzinnego.

Szukamy racjonalnych wymówek, by usprawiedliwić bezwiedną wędrówkę przez życie. Ciężko pracuję by utrzymać rodzinę – powiedział kiedyś 40 – letni Paweł, który w biurze spędzał 12 godzin na dobę. To się chwali, tylko… czy ty jeszcze pamiętasz na kogo pracujesz? – zapytał ktoś inny. Na żonę, która również całe dnie spędza poza domem? na syna, który jest zamknięty w sobie i kupuje sobie przyjaciół za pieniądze ojca? na córkę wychowaną przez ulicę, która w wieku 17 lat jest narkomanką. Na tę rodzinę, która nigdy nie doświadczyła ojcowskiej miłości, bo brak na to czasu?!

Nie mam czasu porozmawiać z przyjaciółmi, pobyć z własnymi dziećmi, przyjść w niedzielę do kościoła. Nie mam czasu, by cieszyć się życiem, by je kosztować, zachwycać się nim. Nie mam czasu dla siebie, dla ludzi, dla Boga, bo pracuję, bo muszę martwić się o to, o tamto i jeszcze o coś innego. Jestem wierzący, ale Bóg ma na głowie cały świat, nie będę obarczał go swoimi sprawami, bo o­n pewnie też nie ma czasu na takie drobiazgi. Człowiecze! Gdzie jest Twoja ufność, gdzie jest Twoja wiara. A bóg w cierpliwości swojej czeka, aż wreszcie zatrzymamy się na chwilę i oddamy Mu choć odrobinę swojego czasu. Kochani

Nasza codzienność jest niezwykle ważna. Człowiek często wychodzi z siebie, by w tych trudnych czasach zapewnić byt swojej rodzinie, by zdobyć wykształcenie, by „wyjść na ludzi”. To wszystko jest niezmiernie ważne. Nie zapominajmy tylko, że ważniejsze w życiu jest to jaki jesteś, niż to ile posiadasz i jakie zajmujesz stanowisko. Charakteru, serca nikt nam nie odbierze, a Bóg zatroszczy się również o to wszystko co jest nam tak bardzo potrzebne do życia.

Zaufajmy Mu i powierzmy się bez reszty. Rób co możesz, a resztę zostaw mnie – powie Pan. Jam zwyciężył świat.

Zapamiętajmy, że: Tylko chwasty sieją się same i rosną w przyśpieszeniu. Wszystko inne, aby mogło rosnąć i żyć wymaga czasu i cierpliwości, mozołu i dbałości.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643