zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

12 Niedziela

Nie bójcie się ludzi...”

-Jezus wiedział, co czeka Jego uczniów
-Tylko św. Jan spośród Apostołów zmarł śmiercią naturalną
-Początki chrześcijaństwa, to czas męczenników. Znaczna część z nich zginęła śmiercią męczeńską, często bardzo okrutną. Pamiętamy „Quo Vadis”, ani książka, ani film nie są przesadzone.
-Co dawało chrześcijanom siłę do znoszenia męczeństwa?

Pewnie ta świadomość, że są na świecie większe wartości od życia. Że zbawienie duszy jest warte każdej ceny nawet najwyższej.

2.Człowiek często cierpi z powodu innych ludzi. Nie tylko za swoją wiarę.
-często za to, że jest uczciwy, sprawiedliwy, że nie chce zgodzić się na zło.
-Że nie chce udawać, że tego zła nie widzi, że się z nim nie zgadza.
-Taki człowiek jest dla wielu niewygodny, niebezpieczny, czy jest dla wielu jakimś wyrzutem sumienia.
-Pewnie wielu z nas doświadczyło na własnej skórze, jak taki człowiek jest traktowany przez innych.

3.Jezus przypomina także i tym osobom, aby nie bały się ludzi, ale Boga.

-my wszyscy chrześcijanie powinniśmy ciągle o tym pamiętać, że „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” i trzeba bardziej bać się Boga niż ludzi.

-Niestety nasze życie codzienne bardzo często pokazuje coś wręcz przeciwnego. Często z zupełnie ludzkich względów zdradzamy Pana Boga, tylko po to, by nie narazić się ludziom.

4.Przypomnijmy słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Do każdego więc, który się przyzna do mnie przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim Ojcem, Który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, Który jest w niebie.”

5. Dziś żyjemy w innych warunkach niż ci, którzy słuchali Jezusa. Ale jedno się nie zmieniło: żeby żyć Ewangelią trzeba odwagi i trzeba być przygotowanym na znoszenie przeciwności.

W ilu domach ludzie, którzy się modlą są wyśmiewani, przezywani, ośmieszani. W ilu środowiskach człowiek, który stara się być uczciwy uważany jest za odmieńca, wariata w najlepszym razie dziwaka.

6. Prośmy o siłę, odwagę i chęć życia wiarą na co dzień.

Amen


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643