zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

11 Niedziela

Bracia i siostry. Oto zwieńczenie przewijającej się myśli w dzisiejszej liturgii słowa. Cokolwiek mam – darmo otrzymałem. Przypominał o tym Bóg Izraelitom, gdy mówił o ich niczym niezasłużonym wybraniu. Wielkim darem było cudowne wyzwolenie tego narodu z niewoli egipskiej. Przypomniał o tym Bóg przemawiając do Mojżesza:„Wyście wi­dzieli, co uczyniłem Egiptowi, jak niosłem was na skrzydłach orlich”. A największym darem, jaki uczyniłBóg całej ludzkości jest wyzwolenie z niewoli o wiele większej, bo niewoli grzechu i śmierci wiecznej. To dar zbawienia. Pisał o tym św. Paweł: „Chrystus umarł za nas, gdy byliśmy jeszcze grzesznikami".

Wielkie i wspaniałe są dary Boże. Ale jakże bywają o­ne trudne. Jak nie jest łatwo je przyjąć i ich nie zmarnować.

Dar wolności. Historia narodu wybranego dobitnie pokazuje nam, jak Izraelici szybko zapominali o tym, że to Bóg wywiódł ich z niewoli egipskiej, jak nie potrafili danej wolności mądrze wykorzystać. A przez te ostatnie lata nasz Rodak Jan Paweł II ile razy do nas mówił o potrzebie mądrego zagospodarowania daru wolności. Mówił, że wolność jest trudna i wymagająca oraz przestrzegał nas przed złym jej rozumieniem i wykorzystaniem.

Jakże wielkim darem i niczym niezasłużonym jest dar zbawienia. To dar największej wolności, głębokiej, duchowej wolności dzieci Bożych. Ku wolności wyswobodził nas Chrystus – z naciskiem pisał św. Paweł. Nie możemy obok tego największego Bożego daru przejść obojętnie. Nie możemy tej wielkiej łaski w swoim życiu nie uwzględnić i pod nią ustawić nasze wszelkie działania.

Wszystkie inne dary, jakie człowiek otrzymuje od Boga, mają służyć jednemu, naszemu zbawieniu.

Tak więc Chrystus posyłając Apostołów, by głosili królestwo niebieskie, wyposaża ich w dodatkowe dary, aby ich misja była jak najbardziej skuteczna. Od tego momentu Apostołowie mają moc uzdrawiać chorych, wskrzeszać umarłych, wypędzać złe duchy.

Tymi darami i jeszcze innymi jak jasnowidztwo, wnikanie w ludzkie sumienia i myśli, bycie w dwóch naraz miejscach Bóg obdarzył błogosławionego, a od dziś świętego ojca Pio – włoskiego franciszkanina, gorliwego spowiednika, stygmatyka, świętego kapłana. Właśnie dziś Ojciec św. kanonizuje w Rzymie tego wielkiego świętego naszych czasów. Podobnie jak Apostołom Bóg dał mu władzę uzdrawiania, wskrzeszania, uwalniania z opętania. To przez jego posługę niewidoma dziewczynka po przyjęciu swojej Pierwszej Komunii mogła wreszcie zobaczyć otaczający ją świat. To dzięki jego wstawienniczej modlitwie matka czterech córek, dr Wanda Półtawsaka, śmiertelnie chora na raka, tuż przed operacją niespodziewanie wyzdrowiała. Kobieta ta do tej pory żyje i jest członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny i Papieskiej Akademi „Pro Vita”. To modlitwa o. Pio sprawiła, że sześciomiesięczne dziecko ożyło. Był nazywany męczennikiem konfesjonału. Był bowiem mistrzem ludzkich sumień. Wielu mówiło, że każdego „widzi od środka. By wyspowiadać się u niego pielgrzymi z najdalszych zakątków świata przybywali i czekali nawet dwa tygodnie. Wiele podczas spowiedzi dokonywało się nawróceń. Pewien urzędnik z Mediolanu w tragicznym wypadku stracił syna. Gdy dotarł do klasztoru, o. Pio akurat wychodził z kościoła.

-Ojcze! Zabito mojego chłopca! – krzyknął

-I to ci nie wystarcza! – odpowiedział stygmatyk.

I w tym momencie znieruchomiał. W myślach, jak na przyśpieszonym filmie zobaczył sceny ze swego życia: ślub, opuszczenie żony i dwójki dzieci, związek z inną kobietą.

Po latach wspominał, że spowiedź u o. Pio odmieniła jego życie. Bolał dalej nad utratą syna, ale wrócił do żony i uporządkował swoje życie.

Codzienna Eucharystia sprawowana prze 58 lat była dla o. Pio sensem życia. Wstawał w środku nocy, aby się do niej przygotować. Po jej zakończeniu długi czas spędzał na modlitwie dziękczynnej. Nie było w kościele człowieka, który patrzyłby obojętnie na to, co działo się przy ołtarzu.

Bracia i siostry. Wielkie są dary Boże i jakże trudno je przyjąć. To, co Bóg przez posługę Kościoła czyni i poprzez swoich wybranych, ma służyć jednemu celowi, naszemu zbawieniu. Także i dzisiejsza kanonizacja bł. O. Pio jest dla nas darem, abyśmy potrafili korzystać z tych codziennych darów Bożych, jakimi są sakrament pokuty i Eucharystia. Bo o­ne naprawdę porządkują nasze życie i przywracają mu sens, bo po prostu, prowadzą nas do zbawienia.

Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643