zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

9 Niedziela

Bracia i siostry.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że o wartości domu w dużym stopniu decyduje solidność fundamentów. O tym doskonale wiedzą ci, którzy przeżyli powódź. Do tej tak oczywistej prawdy odwołał się sam Jezus, kiedy ostrzegał swoich uczniów przed swoistym religijnym efekciarstwem, wiarą na pokaz. Aby zbudować trwały dom, jakim jest nasze solidne, uczciwe i prawe człowieczeństwo, trzeba tak jak z budową domu, wejść w głąb siebie samego i wykonać niemałą pracę, której na zewnątrz nie widać. Dopiero na tak trwałych fundamentach można budować, ciągnąć mury swojego życia bez lęku o swoją przyszłość.

Jezus, gdy odwołuje się do budowy domu na skale ma na myśli tych, którzy słuchają Jego słów i wypełniają je w całości. Są to ci, którzy plany dla swojej życiowej budowli czerpią nie ze współczesnych trendów mody, filozofii użycia i wyżycia się, jakie świat w sposób nachalny narzuca, ale w całości,bez żadnych poprawekbiorą je z Ewangelii, z Kazania na Górze, od Chrystusa. Bo nie ulega najmniejszej wątpliwości, że najlepszym architektem i znawcą życia jest nie kto inny, jakwłaśnie o­n - Jezus.

Jeśli jest tak, to dlaczego wielu uczniów Chrystusa ten ewangeliczny kamień węgielny odrzuca? Dlaczego tak wielu wybiera inny materiał, gorszy, bez perspektywy przetrwania, a co najważniejsze, bez gwarancji na życie wieczne. Czy kłamstwo, nieuczciwość, oszustwo, niesolidność w pracy, różne przekręty, czy to dobry materiał na fundament swojego życiowego sukcesu? Może na kilka lat, kilkanaście... a potem przyjdzie czas, kiedy nie wiadomo skąd ściany życia zaczną pękać, wszystko zacznie się sypać.

I nie łudźmy się, że będzie łatwo wtedy odbudować swoje życie, wygrzebać się spod gruzów, naprawić wyrządzone zło.

W Liście Apostolskim Nowo Milenio Ineunte wydanym na początku trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa Ojciec św. na pytanie skierowane niegdyś do Piotra: „Co mamy czynić?”, odpowiada kreśląc program, który daje się streścić wdwóch słowach: „Spotkanie z Chrystusem”. A więc nie trzeba wyszukiwać nowego, lepszego programu, bo takiego po prostu nie ma. „Program już istnieje, przypomina papież, ten sam, co zawsze, zawarty w Ewangelii i żywej Tradycji. Jest o­n skupiony w istocie rzeczy wokół samego Chrystusa, którego mamy poznawać, kochać i naśladować. Nie zbawi nas żadna formuła, ale konkretna Osoba”.

Bracia i siostry. Mamy najpewniejszy projekt naszego życia – jest nim Ewangelia. Mamy najtrwalszy fundament – jest nim Chrystus. Nie bójmy się trudu, wysiłku, ofiar. Bądźmy ludźmi mądrymi, którzy wybierają to, co cenne, wartościowe. A wszystko, co wartościowe kosztuje. Nie chciejmy życia, łatwego, lekkiego i przyjemnego, chciejmy życia wartościowego i sensownego, życia Bożego, trwałego. W tym samym Kazaniu na Górze Chrystus mówi: „Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!”

Do mądrego wyboru wzywał już Bóg w Starym Testamencie. Dziś w pierwszym czytaniu z Księgi Powtórzonego Prawa słyszeliśmy słów Mojżesza:

„Kładę dziś przed wami błogosławieństwo i przekleństwo. Błogosławieństwo, jeśli usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga, które ja wam dzisiaj daję - przekleństwo, jeśli nie usłuchacie poleceń Pana, waszego Boga”.

Dokonujmy więc mądrych wyborów i bądźmy roztropnymi budowniczymi swojego życia, gdzie kamieniem węgielnym jest nie kto inny, ale sam Chrystus 
ks. Zbigniew Załęcki


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643