zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

8 Niedziela

1.Bóg opiekuje się swoim ludem. Jest najlepszym, najtroskliwszym ojcem dla swoich dzieci. W początkach istnienia świata Jego umiłowanymi dziećmi byli członkowie narodu wybranego. W przeróżny sposób ten Miłosierny Ojciec dawał oznaki swojej opieki. Wystarczy tu chociażby wspomnieć 40 – letnią wędrówkę Izraelitów do Ziemi Obiecanej. Wędrówka ta przebiegała w trudnych warunkach. Droga wiodła bowiem przez teren pustyni, gdzie jak wiemy trudno jest o jakiekolwiek pożywienie czy wodę tak niezbędne do przeżycia. A mimo to Naród ten nie zginął, przetrwał czas drogi. Żydzi jednak okazywali w drodze swoje niezadowolenie, brak wiary w Bożą Opatrzność. Mieli pretensje do Mojżesza, że wywiódł ich z Ziemi Egipskiej. Mówili: „Tam chociaż byliśmy w niewoli to jednak mieliśmy chleb i wodę. A tu na pustyni niechybnie pomrzemy. Lecz bóg nie zostawił ich samym sobie, bo bardzo ich umiłował – zesłał mannę z nieba, przepiórki, by izraelici mogli zaspokoić głód. Poza tym wyprowadził też wodę ze skały, by umiłowane Jego dzieci nie zginęły z pragnienia.

2.Zaufaj Panu swemu!!! o­n Cię nie zostawi i nie pozwoli zginąć. Nie możecie służyć Bogu i mamonie. Wybierz jednego Pana i jemu bądź wierny. W swoim pierwszym dokumencie, encyklice Redemptor Hominis, Ojciec Święty Jan Paweł II pisał o sprawiedliwym podziale dóbr tego świata. Bóg stworzył świat dla wszystkich ludzi, każdego człowieka kocha w sposób wyjątkowy i dla każdego pragnie szczęścia. Niestety człowiek nie liczy się w swoim życiu do końca z tym , czego chce od niego Bóg. Dlatego wielu żyje tak, jakby byli samotnymi wyspami. Nie dostrzegają innych. Liczy się tylko ich życie , ich brzuch, sytuacja materialna. Skutkiem tego, możemy ze smutkiem powiedzieć o istnieniu dziś krajów trzeciego a nawet i czwartego świata. Człowieku dokąd podążasz??? Gdzie upatrujesz swój cel??? Co jest dla Ciebie wartościa nadrzędną, priorytetową??? Można powiedzieć, że dziś człowiek tworzy sobie swoich bogów: pieniądz, władzę, przemoc, ciało, czy różnego rodzaju uzależnienia. Człowiek współczesny nie jest wolny!!! I to jest jego tragedia. Dziś za cel postawisz sobie zdobycie mieszkania bądź kupna domu, dobrze płatną pracę, luksusowy samochód czy jeszcze jakieś inne mniej lub bardziej przyziemne cele. A jak mówi znane przysłowie: W miarę jedzenia apetyt rośnie. Jutro to co masz dziś już Ci nie wystarczy!!! Dlaczego to robisz? Bo tak żyją inni i ja też mam do tego prawo!!! Bardzo pięknie!!! Ale , czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jednocześnie stajesz się niewolnikiem tego świata??? Kupisz dom i będziesz żył w ciągłym strachu i trwodze, bo przecież dziś są tak niespokojne czasy!!! Bo przecież, ktoś może przyjść, by Cię okraść, czy napaść pod osłoną nocy.!!! Bo parzcież możesz stracić życie!!! No tak, powiesz, ale ja się dobrze zabezpieczę! Zamontuję najnowsze systemy alarmowe, kamery i inne urządzenia zapewniające mi bezpieczeństwo! I znowu inwestujesz, znowu wydajesz pieniądze a potem stwierdzasz, że budżet domowy jest pusty i trzeba dalej ciężko pracować, by zdobyć środki na dalsze życie. I wpadasz w kołowrót. I znowu w Twoim sercu nie ma spokoju. A posłuchaj, co mówi dziś do Ciebie na ten temat Twój Mistrz – Jezus.

3.Ewangelia dzisiejsza mówi nam w prostych słowach o cnocie ewangelicznego ubóstwa. Jezusowi nie chodzi o to byśmy żyli w skrajnej nędzy, biedzie. Jemu chodzi o to byśmy byli wolni a zarazem szczęśliwi. Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Starajcie się naprzód o Królestwo Boga i Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.

4.Pamiętaj też kochana siostro i bracie o jeszcze jednej sprawie! Kiedyś przyjdzie taki czas, że staniesz przed Bogiem - Sędzią, który zapyta Cię: „Co dobrego zrobiłeś w ziemskim życiu dla innych???” I co Mu wtedy odpowiesz? Codziennie modliłes się: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”, choć ten twój chleb był czymś więcej niż tylko chlebem powszednim, bo mógłbyś się obejść bez wielu rzeczy. A niedaleko Ciebie mieszkał człowiek, któremu brakowało do pierwszego. I nie był wcale naciągaczem, który prosił o złotówkę na kolejną butelkę. o­n był głodny. A ty mu nie pomogłeś chociaż mogłeś to uczynić! Pamiętaj też, że jeśli nie stać Cię na pomoc materialną dla kogoś innego to obdarz potrzebującego człowieka życzliwością i uśmiechem – na tyle chyba cię stać?

5.Jesteśmy ludźmi ciągle wędrującymi. Idziemy przez ziemię dążąc do wyznaczonego sobie jasno celu. Jesteśmy dzisiejszym Narodem Wybranym, który Bóg w drodze przez pustynię ziemi otacza ojcowską troską i miłością tak bardzo nam potrzebną. Nie utrudniajmy sobie tej naszej wędrówki, ale wspierajmy się w miarę możliwości w tej trudnej dla wszystkich nas drodze do ziemi obiecanej Bożego Królestwa, bo jak mówi dziś psalmista:

„Jedynie w Bogu szukaj spokoju, duszo moja,
bo od Niego pochodzi moja nadzieja.
On tylko jest skałą i zbawieniem moim,
On moją twierdzą, więc się nie zachwieję".


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643