zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

29 Niedziela

Od lat mieszkają w Niemczech zaprosili mnie by poświęcić ich nowy dom. Zawieźli mnie do pobliskiego miasteczka, w centrum pokazali mi miejsce gdzie niedawno stał mały kościół, rozebrano go, a ziemię sprzedano. W tym roku ma być rozebranych 5 kościołów. Było mi bardzo przykro…kilkadziesiąt km do Kolonii – wspaniała katedra..

Od ponad 300 lat do tego kościoła przychodzą mieszkańcy Mikuszowic by w tej świątyni stanąć przed Bogiem. By przed Bogiem zapłakać w trudnych chwilach życia, czy też podzielić się z Bogiem radością i szczęściem, które spłynęło na nich.

Każdy wie, że i nasz kościół miał też być rozebrany, i wtedy mieszkańcy Mikusz-wic ten kościół kupili, bo wiedzieli, że muszą mieć miejsce na spotkanie się z Bogiem, na modlitwę

W dzisiejszej Ewangelii Jezus zachęca uczniów do nieustannej modlitwy. Nawet, gdy muszą długo czekać na jej efekty, nie powinni w modlitwie ustawać.

W Księdze Wyjścia, Mojżesz, stoi na górze z uniesionymi ramionami, aby wypro-sić zwycięstwo dla swego ludu. Ich przeciwnicy Amalekici to doskonali wojownicy, jednak Mojżesz nakazuje walkę. Wznosi ręce do Boga w modlitwie….

Celem modlitwy jest to, byśmy stawali się inni.

Wiemy, że często modlitwa jest szantażowaniem Pana Boga.

„Chodzę stale do kościoła, tyle się modlę, a ten dostał podwyżkę, nie ja”
„Tyle się namodliłem, a na studia się nie dostałem”.

· Przypominają mi się zaraz zakony kontemplacyjne, zagubione nieraz w środku tętniącego życiem miasta, kościoły z kaplicami wieczystej adoracji.

· Przypomina mi się moja babcia, która za mnie nieustannie odmawiała różaniec.

· Przypominają mi się starsi ludzie, którzy przychodzą rano na Mszę św. i modlą się żarliwie po Mszy, bo wnuczkom trzeba wymodlić opiekę Bożą.

My tu zebrani na mszy św. przyszliśmy na swoją zmianę, aby jak Mojżesz trzymać ręce wzniesione do Boga, aby się modlić.

Przyjdź za tydzień, byś znów mógł do Boga wznieść swoje ręce, bo twoja prośba uczyni otaczający świat lepszym…

Wiem, że mój Bóg potrafi się wzruszyć płaczem matki
Wiem, że mój Bóg potrafi się wzruszyć wiarą setnika,
Wiem, że mój Bóg potrafi się wzruszyć skruchą jawnogrzesznicy,
Wiem, że mój Bóg potrafi się wzruszyć śmiercią przyjaciela, Łazarza
Wiem, że mój Bóg potrafi się wzruszyć i niewiarą ucznia.
Mój Bóg, który jest w niebie, kazał mi codziennie prosić:
- o chleb,
- o odwrócenie pokusy,
- o przyjście jego królestwa,
więc wierzę, że o­n przyjdzie i weźmie mnie w obronę, także i Ciebie…

Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643