zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Chrzest Pański

Moi Kochani!
Chciałbym to nasze dzisiejsze spotkanie rozpocząć od przytoczenia Wam historii pewnego chłopca. Jest to historia autentyczna.
Otóż ów chłopiec przez całe swoje dzieciństwo był przekonany, że jest nikim, gdyż był sierotą. Kiedyś ktoś położył go malutkiego pod domem dziecka i uciekł. Potem miał jakieś imię, jakieś nazwisko, ale nie swoje. Najbardziej nie lubił gdy ktoś go pytał: "czyj ty jesteś?" Czuł się wtedy jak bezdomny kundel, na którego wołają "NIEMÓJ". Zazdrościł innym ich mam, tatusiów, dziadków, domów, wspomnień - bo o­n tego nigdy nie miał. Był niczyj - państwowy, jak Dom Dziecka Nr 1.
Kiedyś - przypadkiem - wszedł do kościoła, gdzie nigdy nie był. Było w nim pusto i cicho. Przed nim klęczał jakiś brodacz, który raz po raz szeptał "Ojcze nasz". Chłopiec nie wytrzymał i spytał go: "Czy pan woła swojego Ojca? A gdzie o­n jest?"
"- Nie swojego, tylko naszego Ojca - odpowiedział brodacz. A o­n jest tu i wszędzie".
Chłopiec chwilę pomyślał i powiedział: "Jak to naszego? I pana i mojego? Ja bardzo chciałbym mieć ojca, bo bez ojca jest się nikim. Nikt nigdy nie powiedział do mnie synku..."
Brodacz spojrzał jakoś dziwnie i szepnął: "To chyba znalazłeś...widzisz, ja tu przychodzę od kilku dni modlić się, bym mógł być ojcem, bo moja żona nie może mieć dzieci. I chyba Bóg mi ciebie przysłał. Ty potrzebujesz ojca, a ja syna. Czy chciałbyś mieć rodziców i już nie być nikim?"
Potem odbył się chrzest chłopca. Podczas ceremonii ksiądz powiedział do niego: "Nie miałeś nikogo, a teraz masz dwóch ojców - jednego w niebie, a drugiego tutaj, no i mamę też".
Chłopiec wchodząc do kościoła odnalazł dom. Potem bywało różnie, ale robił wszystko, by nie stracić u przybranych rodziców tych najpiękniejszych słów: "Mój synku kochany".
Kochani!
Zarówno to, co zagościło w naszych sercach w czasie słuchania tego opowiadania, jak i to co przekazał nam Łukasz Ewangelista, skłania nas do powrotu do źródła naszej wiary, naszego chrześcijaństwa. Miało to miejsce kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu, kiedy to nasi rodzice stanęli z nami nad rzeką Jordan naszych parafii, gdzie wraz ze spływającą na nasze głowy wodą chrzcielną usłyszeliśmy także głos samego Boga, który tak jak 2000 lat temu w momencie chrztu Jezusa mówił: "Tyś jest mój Syn, tyś jest moja córka umiłowana, w Tobie mam upodobanie". Chrzest sprawia, że przestajemy być sierotami pogrążonymi w słabościach, lęku i grzechu. Jan Chrzciciel mówił: "On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem".
A więc ogień Bożej miłości spalił w nas owego osieroconego przez grzech człowieka, a chrzest Duchem Świętym sprawia, że rzeczy niemożliwe stają się proste i łatwe do wykonania. Jest bowiem z nami Ojciec - Bóg, jest Pan Jezus.
Odnosi się to przede wszystkim, do tego jakimi jesteśmy chrześcijanami. W życiu każdego z nas bowiem zawsze może pojawić się jakiś wątek negatywny. A gdy jeszcze posłuchamy i popatrzymy na to co się dzieje wokoło nas - a media sprzedają nam najczęściej to co złe, smutne i pesymistyczne: tu katastrofa pociągu, samolotu, tam kogoś napadli, zamordowali. Ten i ów kradną, bogacą się, a inny żyjąc uczciwie klepie biedę... i depresja gotowa. Zaczynamy wtedy równać w dół. A po co...?
Kochani!
Ponad tą całą tandetą moralną, złem i pesymizmem stoi Bóg. Idźmy nad nasz Jordan - Jordan naszej modlitwy, Mszy Św. Nie jesteś przecież sierotami. Jesteśmy KIMŚ!!! Nie bójmy się zainwestować w nasze chrześcijaństwo.
Myślę, że wspaniałym komentarzem do tego są słowa Ojca Świętego wypowiedziane podczas Mszy Św. dla młodzieży sprawowanej na Górze Błogosławieństw 24 marca 2000 r.
"Bycie dobrymi chrześcijanami może wydawać się czymś ponad wasze siły w dzisiejszym świecie. Lecz Jezus nie patrzy obojętnie i nie pozostawia was samych w obliczu tego wyzwania. o­n jest zawsze z wami, aby przemienić waszą słabość w siłę. Jezus wywyższa tych, których świat na ogół uważa za słabych".
Siostro i Bracie!
Świadomość, że Bóg jest naszym Ojcem pozwala nam stawać się coraz lepszymi. Każdy z nas jest wybranym, którego o­n podtrzymuje i w którym ma upodobanie.
Prymas Wyszyński w czasie uroczystych obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski w Stolicy wypowiedział z całą mocą:
"Oto naród ochrzczony na przestrzeni swoich dziejów, dziś patrzący w jutro... Jako wyposażenie na przyszłość bierze naukę o wysokiej godności każdego człowieka: wspaniałego czy sponiewieranego, potężnego czy nieudolnego, wraz ze wskazaniem: <<będziesz miłował bliźniego swego>>".
Bóg jako Ojciec szanuje tę godność, potrzeba więc, abyśmy uwierzyli Bogu i przestali się Go wstydzić. Dzięki Niemu jesteśmy "nowym stworzeniem". Przez chrzest włączył nas w nowe życie. Przez chrzest staliśmy się dziećmi Bożymi wszczepionymi we wspólnotę Boga Ojca, Syna i Ducha.
A więc?
"Jak i czym dziękuję Bogu za to, że uczynił każdego z nas swoim dzieckiem?"


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643