zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

17 Niedziela

Przed kilkoma chwilami słyszeliśmy modlitwę, w której król Salomon prosił Boga o mądrość. Czym jest mądrość? Czy jest o­na tym samym, co wykształcenie? Czy mądrość jest tym samym, co życiowe doświadczenie? Czy jest to umiejętność radzenia sobie w życiu? Co to znaczy być mądrym człowiekiem. To ważne pytanie, ważne dla każdego z nas. Każdy z nas chce przecież uchodzić za człowieka mądrego. Mądrość jest potrzebna każdemu bez wyjątku.
Mądrość to umiejętność odróżniania dobra od zła. Tego, co dla człowieka dobre i potrzebne od tego, co ma tylko pozór dobra, co jest szkodliwe, chociaż często wygląda bardzo niewinnie. Mądrość, to także umiejętność rozróżniania spraw ważnych i drugorzędnych. Jeżeli wiem, co w życiu jest najważniejsze, co tak naprawdę się liczy - jestem człowiekiem mądrym.
Prawdziwa mądrość prowadzi człowieka do odkrycia skarbu, dla którego warto jest poświęcić wszystko inne.
O takim właśnie mądrym człowieku mówi Chrystus w dzisiejszej Ewangelii. Mówi do każdego z nas, bo chociaż w usłyszanej przypowieści o drogocennej perle Jezus nie zadaje nam żadnych pytań, to każdy z nas musi sobie na jedno pytanie odpowiedzieć: „Co jest dla mnie drogocenną perłą?”
Jezus mówi, że taką drogocenną perłą jest Królestwo Boże. Że dla Królestwa Bożego warto jest poświęcić wszystko inne. Jak to odnieść do naszego życia. Przecież codziennie żyjemy wśród tylu problemów, tylu kłopotów. Przecież tyle spraw każdego dnia mamy na głowie. Nasze życie jest ciągłą niepewnością o naszą przyszłość a Bóg mówi, że są sprawy ważniejsze? Jakże często takie właśnie jest nasze myślenie.
A Jezus mówi: „Cóż za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał a na swej duszy szkodę poniósł?” Na pewno nie chodzi Mu o to, abyśmy zaczęli zaniedbywać codzienne obowiązki, abyśmy przestali się czymkolwiek przejmować. Człowiek musi być roztropny, musi troszczyć się o zwykłe, powszednie sprawy. Naszym obowiązkiem jest troska o siebie i swoich najbliższych. Bóg tylko przypomina każdemu z nas, że są sprawy o wiele ważniejsze, że nie taka jest właściwa hierarchia wartości, że nie tylko do tego ogranicza się życie człowieka. Że wśród codziennej krzątaniny musimy pamiętać o tym, po co tak naprawdę żyjemy na tej ziemi. Że nie możemy traktować Boga jako jednego z dodatków do naszego życia.
Bóg nie chce być dla człowieka kimś, o kim przypominamy sobie od czasu do czasu, może przy okazji niedzielnej Mszy Świętej, czy w czasie parafialnych rekolekcji.
Bóg musi być w centrum Twojego życia, bo właśnie tam jest Jego miejsce. Jeżeli Bóg będzie na pierwszym miejscu, wtedy wszystko inne też znajdzie się na właściwym miejscu.
Jaka jest Twoja wiara?

„Codziennie czegoś poszukujesz,
czegoś z ubrania,
czegoś na stół,
czegoś na prezent,
czegoś dla dzieci,
czegoś na wakacje,
czegoś dla siebie.
Codziennie czegoś poszukujesz,
może przyjaciela,
może miłości,
może ludzi życzliwych.
Poszukujesz rzeczy wielkich i małych,
koniecznych i zbędnych.
Twoje życie składa się z poszukiwań.

Czemu podporządkowujesz swoje wysiłki,
zaharowanie,
zabieganie.
Co obraca Twój kołowrotek?
Czy masz w swoim życiu perłę,
za którą byłbyś gotów, jak tamten kupiec, oddać wszystko?

Czy dla Ciebie sam Chrystus jest skarbem ukrytym w roli codziennych dni,
perłą, kupioną w pierwszym pragnieniu wiary. (...)

Jeśli nie ma Go w Twoim sercu,
jeśli nie pragniesz Go, jak ochłody w upalny dzień,
jeśli nie zasiadasz z Nim często do Wieczerzy,
Jezus nie jest Twoim skarbem.
Nie oszukuj się.
Nie masz perły”.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643