zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

6 Niedziela

Dwa motywy z dzisiejszej Ewangelii zasługują na szczególną naszą uwagę.
Pierwszy, to problem pokoju. „Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka”. Te słowa kieruje Jezus do Apostołów,z którymi spotyka się po swoim zmartwychwstaniu. Te słowa mają dodać im nadziei, ufności, odwagi. Jezus wiedział, jak się potoczą koleje ich życia. Wiedział, że dla Niego będą znosić prześladowanie, odrzucenie, że dla Niego ostatecznie prawie wszyscy oddadzą swoje życie.
Spróbujmy te słowa Chrystusa odnieść dziś do siebie. Jak można je odnieść do siebie, skoro my dzisiaj ciągle żyjemy w lęku.
W lęku o własną przyszłość,
O pracę,
O swoje dzieci.
Wielu z nas uważa, że ten świat jest coraz gorszy i coraz bardziej dla nas nieprzyjazny.
I jak tu zastosować słowa Jezusa: „Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka”?
Czy Chrystusowi chodzi o to, aby wobec tych wszystkich trudności, kłopotów i problemów, które niesie codzienne życie człowiek zachował jakąś beztroskę, lekceważenie? Chyba nie.
To by było niepoważne i nieodpowiedzialne. Może chodzi o to, aby nie zapomnieć, że nie wszystko zależy od nas, że jest Bóg, że bez Jego przyzwolenia nic złego nas nie może spotkać.
Kiedy jeździłem na rekolekcje oazowe, śpiewaliśmy taką piosenkę:

„Znowu widzę zasmuconą twarz
znowu widzę zapłakane oczy
zagubione wśród codziennych spraw
z tysiącem problemów znowu walkę toczysz.
Uśmiechnij się patrz Ojciec patrzy z nieba i wie,
Wie czego Ci potrzeba, lecz chce
Byś Ty zaufał sercem Mu.
Już nie martw się o­n winy Ci przebacza i kocha Cię
On z Tobą jest na zawsze nie lękaj się
Cóż Ci może się stać, gdy Boga za Ojca masz...”

No właśnie. Chodzi o nasze zaufanie Bogu, o zaufanie, z którego płynie chrześcijańska odwaga i nadzieja.
Im bliżej człowiek jest Boga, im bardziej Mu ufa, tym bardziej jest człowiekiem pokoju. Tym bardziej ma w sobie taki wewnętrzny pokój, pokój serca. I może to być zwykły szary człowiek, ale kiedy się z nim stykamy, to czujemy, że jest to człowiek niezwykły.
Jest jeszcze jedno ważne zdanie w dzisiejszej Ewangelii, a może raczej przypomnienie „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę...”
Chrystus nam przypomina, co jest autentycznym sprawdzianem naszej miłości do Niego. Nie długość naszych modlitw, nie częstotliwość naszego chodzenia do kościoła czy liczba świętych obrazów na ścianach naszego domu.
„Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę”
Sprawa jest bardzo prosta. Miłuję Jezusa wtedy, gdy staram się zachowywać Jego naukę, żyć według Jego Ewangelii. W przeciwnym przypadku tylko udaję, że Go miłuję. Udaję. Udaję przed sobą, przed ludźmi, przed Bogiem...
Wszystkie inne moje praktyki religijne: modlitwy, przystępowanie do sakramentów świętych, chodzenie do kościoła mają mnie doprowadzić do jednego: aby żyć coraz bardziej według nauki Jezusa Chrystusa. O tym nie możemy nigdy zapomnieć, a wtedy pokój Boży na pewno zagości w naszych sercach. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643