zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

4 Niedziela

Moje owce słuchają mego głosu. Ja znam je a o­ne idą za mną”. Dzisiejsza Ewangelia jest bardzo krótka a jednocześnie bardzo wymowna. Dla wszystkich z nas te słowa Chrystusa chyba są jasne i zrozumiałe.

Chrystus wraca do starego biblijnego motywu pasterza i owiec.

Żydzi nazywali Boga Pasterzem Izraela

Znamy wszyscy ten psalm ”Pan jest moim Pasterzem, niczego mi nie braknie”.

Dziś śpiewaliśmy jeszcze inny psalm „My ludem Pana i Jego owcami”.

Wszyscy znamy na pewno Jezusową przypowieść o zabłąkanej owcy.

To Chrystus jest Pasterzem. Dobrym Pasterzem. Najlepszym.

Wielu jest dziś pasterzy. Wielu jest bardzo zdolnych, bystrych, zaradnych czy sprytnych, ale o ilu z nich można powiedzieć, że są „dobrzy”.

Dobry Pasterz, to ten, który troszczy się o swoje owce, który dba o nie, który więcej o nich myśli, niż o sobie samym. Dobry Pasterz to taki, który broni owiec i dla ich dobra gotów jest do poświęceń, do wyrzeczenia.

Chrystus jest Pasterzem, który oddał życie za swoje owce.

Bóg jest Pasterzem, który troszczy się o nas każdego dnia. Nawet, jeżeli dopuszcza, że w naszym życiu pojawi się jakieś zło czy cierpienie, to zawsze dlatego, że może z tego wyprowadzić jakieś dobro. Że my możemy przez to coś zrozumieć, coś odkryć, czegoś się nauczyć, czy stać się bardziej dojrzali.

Jeśli należę do Chrystusa, jestem z Jego Owczarni, to muszę sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań:

czy ja rzeczywiście słucham głosu mojego Pasterza?,

kto -tak naprawdę- jest moim pasterzem?,

kogo słucham i za kim idę?,

czy aby przypadkiem nie słucham tych, którzy więcej obiecują, mniej wymagają lub ładniej mówią, bo tak jest dla mnie wygodniej i łatwiej?

czy znam mojego Pasterza i Mistrza, czy próbuję Go coraz lepiej poznawać?

A może zachowuję się jak Żydzi z dzisiejszego pierwszego czytania. Gdy nauka Chrystusa jest dla mnie zbyt trudna, zbyt wymagająca to ją odrzucam. Bo tak mi wygodniej, łatwiej.

Kiedy ktoś znajdzie się w obcym miejscu, czy w jakimś trudnym terenie, to potrzebuje albo mapy, albo przewodnika. W przeciwnym razie się zgubi. Kiedy mamy przewodnika to idziemy jego śladami i mamy pewność, że nic złego nam się nie stanie.

Tak samo jest z naszym życiem. o­no jest o wiele bardziej niebezpieczne, niż nawet najdziksza dżungla. Zwłaszcza dzisiaj. Kto jest naszym przewodnikiem przez życie? Czy zawsze jest nim Jezus?

Czy próbujemy iść Jego śladami – czy próbujemy Go naśladować? Czy pragniemy się do Niego upodobnić?

A może znajdujemy sobie innego przewodnika? Takiego, który jest mniej wymagający, który prowadzi łatwiejszą, przyjemniejszą drogą? Tylko czy na końcu tej drogi coś jest?

Pójść za Chrystusem, to czasami znaczy bardzo mocno sprzeciwić się temu światu i jego pasterzom. To znaczy żyć według zupełnie innych zasad, niż te, które świat ma nam do zaproponowania.

Czy stać mnie na to?

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

Nieprzypadkowo księży czy zakonników nazywamy duszpasterzami. To o­ni prowadzą nas do zbawienia w imieniu Chrystusa.

Prośby Boga aby:

Nigdy nam tych pasterzy nie zabrakło,

Aby jak najlepiej nas do Boga prowadzili.

Aby byli święci.

Czasami wpatrujemy się w świętych, czasami podziwiamy ich postawę. Ich wierność Bogu, wierność zasadom czy obranej drodze. o­ni nam pokazują, że będąc słabym i grzesznym człowiekiem można wytrwać w dobrem, pokazują nam że ta droga jest dostępna dla każdego z nas. Tylko musimy tego bardzo zapragnąć. Musimy chcieć pójść tą właśnie drogą.

Jeśli pójdę za Chrystusem – na pewno nie zginę. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643