zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

2 Niedziela

Kilka dni przed uroczystością Wielkiej Nocy pewien obcokrajowiec szedł śpiesznie ruchliwą ulicą. Nagle coś go zatrzymało. Stanął przed sklepową wystawą a dewocjonaliami i przyglądał się obrazowi Ukrzyżowanego. Był tym tak przejęty, że dopiero po chwili zauważył stojącego obok siebie małego chłopca. Malec oglądał obraz z równie napiętą uwagą jak o­n sam... „Czy nie mógłbyś mi synku powiedzieć, co właściwie ten obraz przedstawia?” – spytał. „To pan nie wie?” Chłopiec zdawał się zdumiewać nieświadomością dorosłego. „Więc to jest Jezus , a to Jego Matka Maryja stoi tu i płacze... a ci drudzy to rzymscy żołnierze – zawahał się przez chwilę – o­ni Go zabili”. Starszy człowiek po chwili odszedł. Nagle usłyszał za sobą tupot nóg i chłopak dopadł go zdyszany. „Nie powiedziałem panu jeszcze najważniejszego – mówił łapiąc oddech – o­n potem zmartwychwstał!”

Tak, największy cud wszech czasów. Jeśli bowiem Chrystus nie zmartwychwstał – mówi Apostoł Narodów święty Paweł – daremne było nasze nauczanie, próżna byłaby także nasza wiara.

Wielu ludzi chciało uważać Chrystusa tylko za człowieka. Usiłowali napisać życiorys Jezusa mniej więcej w ten sposób: – urodził się w Betlejem – nauczał – umarł na Golgocie (na górze Kalwarii) – koniec! Odszedł jeszcze jeden wielki człowiek.

Tymczasem to nie koniec. Trzeba jeszcze koniecznie powiedzieć, że po trzech dniach grób Chrystusa okazał się pusty. Zagadka, kim jest Chrystus, rozwiązuje się dopiero przy pustym grobie. To od tego faktu zależy nasza wiara; zależy sposób ułożenia naszego życia.

Tak jak do apostołów przychodzi dzisiaj do nas Chrystus i mówi: „Pokój wam” i pokazując swoje rany przekonuje: „To ja jestem”. I dalej mówi do nich: „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone...” Słowa te ukazują przeogromne Boże miłosierdzie i z woli samego Jezusa niedziela dzisiejsza jest obchodzona jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. Takie życzenie wyraził Chrystus wobec siostry Faustyny Kowalskiejw 1934 r. podczas objawienia się jej w Wilnie słowami: „Pragnę aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.” Wszyscy znamy obraz Bożego Miłosierdzia przedstawiający Zmartwychwstałego Jezusa w długiej białej szacie z jedną ręką uniesioną do góry (jakby w geście rozgrzeszenia z sakramentu pokuty) i drugą wskazującą na swoje serce, z którego wychodzą dwa promienie: niebieski oznaczający wodę i czerwony symbolizujący krew; oraz podpisem: „Jezu Ufam Tobie”.

Obraz ten namalowany po raz pierwszy przez Eugeniusza Kazimirowskiego pod natchnieniem siostry Faustyny doznaje już czci na całym świecie.

Pan Jezus polecił odmawiać na różańcu ustaloną przez Siebie Koronkę do Miłosierdzia Bożego o której powiedział: „przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to o co prosisz, będzie zgodne z wolą Moją.” Pragnął również, by modlono się do Niego przez specjalnie ułożoną litanię i nowennę oraz by odprawiano Apel Golgoty zwany też Godziną Miłosierdzia – codziennie o godz. 1500 – rozpamiętując Jego śmierć na krzyżu – dar dla świata. Podkreślał też nadprzyrodzone znaczenie spowiedzi, którą nazwał trybunałem miłosierdzia mówiąc: „Ja Sam w konfesjonale czekam na ciebie, zasłaniam się tylko kapłanem, lecz Sam działam w duszy. Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem Miłosierdzia.” Pan Jezus podał też siostrze Faustynie trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: Czyn, słowo i modlitwa. Mówił do niej: „Jeżeli dusza nie czyni miłosierdzia w jakikolwiek sposób, nie dostąpi Mojego Miłosierdzia w dzień sądu.”

Wyrazem szczególnego nabożeństwa Ojca Świętego Jana Pawła II do tajemnicy Bożego Miłosierdzia jest encyklika wydana w 1980 r „Dives in misericordia”.

Tomasz, jeden z dwunastu początkowo niedowierzający, gdy przekonał się naocznie powiedział: „Pan mój i Bóg mój”, a ty co powiesz swojemu Wybawicielowi? Czy korzystasz z Bożego Miłosierdzia? Czy starasz się być miłosiernym dla swoich współbraci?


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643