zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

6 Niedziela

„Jeżeli mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.” Zatrzymajmy się myślą przy tych słowach z dzisiejszej Ewangelii.

Któryż to jużraz powraca do nas temat Bożych przykazań. Pewnie każdy z nas wysłuchał już na ten temat bardzo wiele.

Pewnie wszyscy powiedzą, że przecież doskonale znają 10 przykazań Bożych. Ale czy na pewno? Czy znać przykazania to to samo co potrafić je wyliczyć? Tyle umieją wszystkie dzieci w II klasie szkoły podstawowej. Czy dla nas to wystarczy? Znać przykazania, to przede wszystkim wiedzieć, co się za nimi kryje, czego Pan Bóg wymaga od każdego z nas. Ale to jeszcze za mało. Znać przykazania, to także wiedzieć, w jaki sposób mogę je zrealizować w moim codziennym życiu. I nie tylko wiedzieć, ale tak właśnie żyć. A to już nie jest takie łatwe – jak wszyscy wiemy.

Przykazania Boże... 10 prostych zdań. Zmieniają się cywilizacje, systemy polityczne i społeczne a te 10 prostych zdań trwa i wciąż kształtuje nasze życie. Już od ponad 3000 lat.

I chociaż ciągle są tacy, którzy próbują żyć inaczej, po swojemu, to ja nie potrafię sobie wyobrazić świata, który byłby oparty na jakichkolwiek innych zasadach, i za nic takiego świata bym nie chciał.

Wystarczy spojrzeć w historię. Tę daleką, ale także i tę najbliższą. Jak się kończyło wyrzucanie Bożych przykazań z życia ludzi i narodów. Do czego doprowadzało budowanie świata według naszego ludzkiego pomysłu.

Ale człowiek jest uparty i ciągle próbuje na nowo. Przecież i dziś jest także wiele głosów różnych „niby-mędrców”, którym Boże przykazania tak bardzo przeszkadzają w życiu. Którzy chcieliby zupełnie inaczej świat urządzić.

„Dlaczego Kościół nie wprowadzi rozwodów? Dlaczego nie zgadza się na przerywanie ciąży czy eutanazję? Dlaczego nie chce ochrzcić dziecka ludziom niewierzącym?...” Ileż to razy słyszymy te i inne głupstwa? Biedny są Ci, którzy tak mówią. Biedni i bardzo ograniczeni. Nie potrafią zrozumieć nawet tego, że człowiek, chociażby nie wiem jak ważny, nie może sobie dowolnie zmieniać tego, co Bóg ustanowił. Biedni jesteśmy często i my, gdy takie opinie słyszymy i bezmyślnie przytakujemy. Mam nadzieję, że bezmyślnie, bo chyba z nas nikt świadomie nie występuje przeciwko Panu Bogu i Jego prawom?

Powiesz – trudne są Boże przykazania. Trudne, ale kto powiedział, że życie chrześcijanina ma być łatwe? „Kto nie bierze swego krzyża a idzie za mną nie jest mnie godzien. ” Znasz te słowa Chrystusa... Muszę decydować każdego dnia po czyjej jestem stronie. Przykazania są jak droga na górski szczyt, trudna ale piękna i prowadząca do celu...

„Jeżeli mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania.” Czy mogę powiedzieć o sobie, że zachowuję wszystkie Boże przykazania? Czy przynajmniej próbuję żyć według nich. A może tylko wybieram sobie te, które są dla mnie wygodne?

Karol de Foucould powiedział: “Patrząc na człowieka wierzącego powinno się zobaczyć, czym jest życie chrześcijańskie, czym jest Ewangelia, kim jest Jezus Chrystus. Różnica między ich życiem a życiem niechrześcijańskim musi wskazać jaskrawo, gdzie jest prawda. Muszą o­ni być żywą Ewangelią”. Czy moje życie jest żywą Ewangelią?
Dlaczego tak mało żyję Chrystusem na co dzień ?
Gdzie się podziało w moim życiu Jezusowe przykazanie miłości?
Czy bronię swojej wiary, czy bronię Chrystusa?
Panie, przymnóż nam wiary.
Amen.
 ks. Jacek Wichorowski


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643