zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Zmartwychwstanie Pańskie

Bracia i siostry. Dzisiaj Kościół z wielką mocą głosi zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią. Oto kamień od grobu odsunięty. Grób Jezusowy pusty. A w środku tylko płótna i chusta. Ciała Jezusa nie ma. Chrystus zmartwychwstał. Takie są fakty.
Jednak, jak słyszeliśmy z Ewangelii, ta sytuacja pierwszych świadków zaniepokoiła. Po prostu zaskoczyła. Tego się nie spodziewali. Na to wcale nie liczyli. Dopiero wtedy, gdy na ich drodze stanie osobiście zmartwychwstały Chrystus, zaczną powoli otwierać się im oczy i zaczną rozumieć naukę Pana.
Wydaje się, że nasze doświadczenia, nasze przeżycia tej wielkanocnej prawdy są zgoła odmienne. Tak naprawdę nic nas nie zaskoczyło. Niczemu się nie dziwimy. Był Wielki Piątek – śmierć Jezusa na Krzyżu, była Wielka Sobota – Jezus spoczywał w Grobie i mamy Wielkanoc – Zmartwychwstanie Pana. Te prawdy nie po raz pierwszy przeżywamy. Dlatego nie sposób, aby o­ne nas zaskoczyły. Owszem, radujemy się, bo wierzymy, że zmartwychwstanie Jezusa odmieniło losy światy, przywróciło sens, napełniło nadzieją na pełne życie. Tą nadzieją i my żyjemy. Jesteśmy jakby spokojniejsi o naszą przyszłość.
Zmartwychwstanie Pana nie powinno nas pozostawić takimi, jakimi byliśmy wcześniej. o­no powinno nas niejako poderwać ku nowemu spojrzeniu, ku nowym doświadczeniom wiary. „Odkupienie, jak pisze Ojciec św. w najnowszej książce, jest zwycięstwem nie tylko danym, ale także zadanym człowiekowi”. Tak naprawdę o­no nas i nasze życie powinno stawiać w nowym świetle. „Jeśliście razem z Chrystusem powstali z martwych, pisze św. Paweł, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus”. Tak, od tej pory nie powinniśmy żyć jedynie sprawami tego świata, tym, co ten świat nam podsuwa, ale powinniśmy otworzyć nasze serca na Jezusa.
Dziś rozpoczyna się okres wielkanocny. Cóż o­n wniesie do naszego życia. Okres Wielkiego Postu był okazją do praktyk pokutnych, do oczyszczenia serc, skorzystania z rekolekcji, sakramentu pokuty. A jaki będzie czas wielkanocny? Czy będzie powrotem do dawnego życia? Nadszedł czas, aby tak jak w Wielkim Poście odprawiając Drogę Krzyżową zatrzymywaliśmy się z zadumą przy cierpiącym Jezusie, tak teraz w tym czasie wielkanocnym powinniśmy przeżywać w całej głębi spotkania ze zmartwychwstałym Panem. W tej naszej pasyjnej religijności nieco zagubiliśmy to doświadczenie wiary, które jest świadectwem, że w nas, i z nami jest zmartwychwstały Chrystus. My wszyscy, którzy w Niego wierzymy, jesteśmy powołani do tego, aby być świadkami, a więc gwarantami, żywymi dowodami tego, że o­n żyje. Dziś tak naprawdę dopiero odchodzimy od pustego grobu, odchodzimy z ulgą, że śmierć pokonana. Ale tego Jezusa trzeba jeszcze spotkać, doświadczyć jego potężnej, zbawczej mocy. o­n, tak jak uczniom idących do Emaus, jest w stanie na nowo otworzyć oczy, pałające serca napełnić radością, uskrzydlić nas i pozwolić na nowo odkryć piękno bycia Jezusowym uczniem. Ale to wszystko przed nami. Jezus przez najbliższe czterdzieści dni będzie ukazywał się swoim uczniom. Będzie nie tylko udowadniał że żyje, ale będzie umacniał ich wiarę, tak jak w przypadku Tomasza. Czy pośród grona jego uczniów znajdę się również ja? Czy wyjdę mu na spotkanie, by cieszyć się, że mam takiego Mistrza i Pana, któremu mogę bez reszty zaufać, powierzyć swoje życie w całości?
Zmartwychwstanie Jezusa jest nam zatem zadane. Otwiera przed nami nowe wyzwania, nowe doświadczenia wiary, nowe spojrzenia na życia, nową jakość życia. Czy stanę się świadkiem Jego zmartwychwstania? Oby ta prawda odbiła się wyraźnie na moim życiu! Oby tak się stało! Amen.

Ks. Zbigniew Załęcki


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643