zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Boże Narodzenie

Co to jest stajenka?
Co to jest gwiazda?
Co to jest żłóbek?
Kim są trzej Mędrcy?
Co znaczy słowo „święta”?
NIC to nie znaczy bez Pana Jezusa!!!
Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry!
„Dziecię nam się narodziło... Syn został nam dany...”
Oto dziś stanęliśmy przed żłóbkiem Jezusa. Stajemy w ciszy, zadumie i z pytaniem: Milczeć, czy mówić. Mówić, czy milczeć? W obliczu tak wielkiej tajemnicy wypadałoby raczej milczeć i pogrążyć się w myślach nad nieprzeniknioną tajemnicą naszego Boga.
Bo przez te święta Bóg wiele mówi nam o sobie! Bóg-Człowiek w żłobie, jest najgłośniejszą i najwyraźniejszą mową Boga. Ten Bóg objawiający się za pomocą potężnych znaków i cudów, którym zawsze towarzyszyła groza, dotąd jawił się jako Bóg święty, jako misterium, które pociąga i przeraża.
Tu, w Betlejem Bóg objawia jakby swoje "drugie oblicze". Ukazuje się w znaku Dziecięcia. Tutaj nie ma miejsca na grozę. Rodzi się nowy obraz Boga. Tego, który jest delikatny i bezbronny, jak Dziecię. Tego, który pragnie spocząć w sercu człowieka niczym w ramionach matki. Obraz Tego, który niejako ukrywa swe bóstwo, aby ośmielić człowieka. By nas "oswoić" - czyli stworzyć więzy. Jakie więzy? Nie niewolnictwa i poddaństwa, ale braterstwa i miłości. W Jezusie Chrystusie jest naszym bratem. W tym momencie Bóg mówi nam: "nie jesteście Mi obojętni. Nie jestem «Wielkim Zegarmistrzem», który uruchomił mechanizm kosmosu, który dał wam początek, i obojętny zostawił was waszemu losowi". Jesteśmy troską Boga. Jego najważniejszą myślą. Żyjemy w Jego sercu. Jezus rodzi się, ponieważ Ojciec niebieski nie chce nas zostawić samymi sobie. Interesuje się nami. Bóg wchodzi w nasze życie, aby zbawić. Daje nam w swoim Synu życie wieczne.
Narodzenie Dziecięcia odsłania nam więc to ośmielające oblicze Boże. Manifestuje w pełni Bożą delikatność. Bóg kocha prostotę. Daje poznać swą potęgę poprzez słabość. Odsłania swoją wielkość za pomocą tego, co małe. Narodzenie Chrystusa odsłania nam pokorę Boga. On jest miłością, która pragnie się ofiarować. Nie paraliżuje swoim pięknem, ale pociąga niczym blask Gwiazdy nad Betlejem. Bóg jest miłością, która nie onieśmiela, nie utrzymuje dystansu. Czyż można bać się dziecka?
„Dziecię nam się narodziło... Syn został nam dany...”
„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” dlatego jak co roku stajemy u żłóbka, staję ja i stajesz ty, bo wiesz, że: „To nie: ‘Jezus narodził się w Betlejem’, ale: ‘Jezus narodził się w Betlejem DLA CIEBIE’. Stajesz i widzisz jak stoją tam: Maryja i Józef, adorujący Jezusa oraz Pasterze i Mędrcy, przynoszący Mu dary. Jednak widzisz także, że niedaleko żłóbka stoi Herod, odczytujący pojawienie się Nowonarodzonego jako zagrożenie swojej wolności i władzy. Stoją tam też mieszkańcy Betlejem, w swojej codzienności zamykający się na przychodzącego. Dziś, stojąc przy żłóbku w tak uroczystej i podniosłej chwili, wypada zapytać się samego sobie, do której grupy osób ja należę? W której odnalazłbym swoje miejsce? Czy na co dzień potrafisz pamiętać o Jezusie, adorować Go, modlić się do Niego i być z Nim blisko? Czy przez swoje godne chrześcijanina życie coś Mu dajesz, a może nastawiasz się do Niego obojętnie lub wrogo, myśląc, że On przyszedł ograniczyć i odebrać Ci twoją wolność?
Bracie i Siostro! Wybacz, że w tak uroczysty dzień prowokuję cię do takich przemyśleń! Wiem..., może to nie wypada, może to nie pora - przecież goście przyjechali – co sobie pomyślą?! Przecież jest taka ciepła i przyjemna atmosfera. Życie tak inaczej dziś wygląda! Ale od odpowiedzi na postawione pytania -Siostro i Bracie [mój drogi]- zależy jakość Twojego całego życia, i to nawet tego wiecznego! Od niej zależy czy Bóg, który poprzez swoje narodzenie wszedł w twoje ludzkie, codzienne sprawy będzie ci na co dzień pomocą czy przeszkodą? Czy będziesz umiał jego obecność wśród nas wykorzystać dla swojego autentycznego i trwałego dobra.
„Dziecię nam się narodziło... Syn został nam dany...”
Narodzenie Pańskie objawia nam także prawdę o nas. Dzisiaj Pan Bóg odsłania nam naszą godność. Wygnani z raju ziemskiego, który nieraz nieudolnie próbujemy odtworzyć na ziemi, staliśmy się dziedzicami obietnicy królestwa niebieskiego. Św. Leon Wielki wołał "Poznaj chrześcijaninie godność swoją i stawszy się uczestnikiem Boskiej natury nie powracaj do dawnego poniżenia spowodowanego niegodnym postępowaniem. Pamiętaj, kto jest twoją Głową, jakiego ciała jesteś członkiem”. Pamiętaj – dodajmy – jakiego Ojca jesteś synem!. W Chrystusie staliśmy się wszyscy dziećmi Bożymi. Dziećmi, nie niewolnikami Boga. A wiec nie czyń się jego niewolnikiem, bo kiedy tylko przymuszony jakąś rodzinną uroczystością czy nadchodzącymi świętami chodzisz do spowiedzi, kiedy poganiany 3-cim przykazaniem Bożym przychodzisz na niedzielną Mszę św. lub np. przyjmujesz błogosławieństwo kolędowe przymuszony opinią sąsiadów – wtedy jesteś nie dzieckiem Bożym a Jego niewolnikiem! Wszystko co robisz rób z potrzeby serca, z miłości, bo z niej będziesz sądzony i za nią otrzymasz nagrodę. Faryzeusze i Uczeni w Piśmie inaczej czynili i Bóg ich potępił. A zatem nie czyń się niewolnikiem Boga lecz bądź Jego dzieckiem!
„Dziecię nam się narodziło... Syn został nam dany...”
Umiłowani w Chr-sie Br i Siostry! Orędzie z Groty Betlejemskiej brzmi tak:
„Narodziłem się nagi, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
Nar... ubogi, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.
Nar... w stajni, abyś ty nauczył się uświęcać każde miejsce.
Na... bezsilny, abyś ty nigdy się mnie nie lękał.
Nar... z miłości, abyś ty nigdy nie zwątpił w moją miłość.
Nar... w nocy, abyś ty uwierzył, iż mogę rozjaśnić każdą rzeczywistość spowitą ciemnością.
Nar... w ludzkiej postaci -mówi Bóg- abyś ty nigdy nie wstydził się być sobą.
Nar... jako człowiek, abyś ty mógł się stać synem Bożym.
Nar... prześladowany od początku, abyś ty nauczył się przyjmować wszelkie trudności.
Nar.... w prostocie, abyś ty nie był wewnętrznie zagmatwany.
Nar... w twoim ludzkim życiu -mówi Bóg- aby wszystkich ludzi zaprowadzić do domu Ojca”. L. Noben.
I niektórzy przyjmują to Orędzie radykalnie -jak mój kolega misjonarz, który z Czadu pisze do mnie- niech jego słowa staną się życzeniami dla każdego z was!
„Gdyby Bóg nie opuścił nieba, ja nie opuściłbym Polski.
Gdyby się nie narodził w Betlejem, nie znalazłbym się w Afryce.
Gdyby nie umarł na krzyżu, żyłbym tylko dla siebie.
Bóg się narodził i już nic nie będzie takie jak przed Jego Narodzeniem.
Życzę, by ten świąteczny czas otworzył przed Tobą swoją głębię. W Święta Pan Bóg zaprasza nas przecież do przemyślenia, po raz kolejny, tym razem jeszcze lepiej, naszego życia. Jest okazja, by nasza wiara narodziła się na nowo, by pokonać wszelkie oddalenia, przebaczyć i o przebaczenie poprosić. Prawdziwe Święta to miłość braterska w miejsce egoizmu, pokój zamiast przemocy, prostota w miejsce pychy, wyciągnięte ramiona do wszystkich, bez odpychania nikogo. Święta to miłość zwyciężająca nienawiść, moc potrafiąca służyć... i czułość Boga zakochanego w człowieku. Bóg pragnie odnowić w nas Swoje podobieństwo i obraz, odnowić oblicze tej ziemi! Bądź dobrym Sługą takiego Boga, a świąteczny czas Jego przemieniającej obecności wśród ludzi także i dzięki Tobie nigdy nie będzie miął granic...


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643