zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Zesłanie Ducha Świętego

Umiłowani Siostry i Bracia!

Gromadzimy się wokół Chrystusa Zmartwychwstałego, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana. Zbieramy się wokół Tego, któremu oddaliśmy i powierzyliśmy całe swoje życie. Przychodzimy do tego, który nas umiłował jako pierwszy, oddając swoje życie dla ludzkiego zbawienia.

Siostry i Bracia!

Jezus Chrystus, wczoraj i dziś - tan sam także na wieki. o­n to właśnie przyprowadził nas do siebie, byśmy wśród szumu i zgiełku świata odnaleźli chwilę ciszy, byśmy w tym zakłamaniu, które serwuje nam świat, znaleźli ziarna prawdy, byśmy na bezdrożach tego świata znaleźli jasną i prostą drogę.

Przychodzimy dziś tu Panie Jezu i wołamy z głębi naszych zagubionych serc: "Poślij Twego Ducha. Ześlij tego, który jest pocieszycielem, tego, który zna prawdę, niech o­n nas pouczy o Tobie i Twojej nauce"! To właśnie Duch Św. ma działać w naszych sercach, by nie zagubiły się i nie zaginęły w otchłaniach grzechu. Prosimy Cię Chryste o dar Ducha Świętego!

Niech ześle Twe światło, niech obmyje to, co nieświęte, niech w serca rozgoryczone i smutne wleje radość i zachętę, niech leczy serca rozdarte grzechem. Niech przemienia ten świat przez nasze umysły i ręce. Niech nas obdarzy miłością bez obłudy, a to, co w nas jeszcze harde i złe, niech wypali oczyszczającym ogniem. Niech doprowadzi do poznania prawdy o Tobie i o nas samych, byśmy widząc własne zło, nędzę, zakłamanie i zagubienie, zawrócili z błędnej drogi.

Duchu Prawdy! Ucz nas kochać prawdę tak jak kochali ją ci, którzy oddali za nią życie: Apostołowie, Męczennicy. Jakże bardzo musieli kochać Prawdę, skoro nie lękali się krzyża, topora, obozów koncentracyjnych, kazamatów i gułagów. Jakże wielką mieli moc - nie swoją ludzką - lecz tę Bożą - moc Świętego Ducha Prawdy.

Siostry i Bracia!

Bardzo mocno trzeba nam dziś przypominać o przywiązaniu do prawdy, bo coraz trudniej o nią w codziennym życiu. Wystarczy powiedzieć jakąś wiadomość, by za kilka chwil usłyszeć ją w zmienionej wersji. Przekazywana z ucha do ucha, powtarzana z ust do ust zmienia się raz po raz. Dlaczego? Dlatego, że nie mamy szacunku dla prawdy. Przestała być dla nas jakąkolwiek wartością, nawet dla nas, wierzących.

Niejednokrotnie jest tak, że podają nam w kolorowych okładkach czasopism wierutne bzdury i kłamstwa, my zaś gotowi jesteśmy przed tymi bzdurami klękać na kolana. Ale kiedy z ust Ojca św., biskupów, kapłanów słyszymy słowa Chrystusowej Prawdy, wydaje się, że niewiele nas to obchodzi. Fałsz i zakłamanie weszły bardzo mocno w nasze katolickie życie. Tak mocno, że nie odczuwamy już zagrożenia, nie dostrzegamy niebezpieczeństwa, jakie grozi nam z ich strony. A jest tego zakłamania coraz więcej - można rzec - rzeka kłamstwa przetacza się dziś przez nasze społeczeństwo. Przykładów nie trzeba szukać daleko.

Przed kilkoma miesiącami staliśmy się świadkami żałosnego widowiska. Oto we wszystkich programach informacyjnych, radiu, TV, gazetach jako główną wiadomość podano, że Kuria w Łodzi odmówiła pogrzebu katolickiego wybitnemu lekarzowi, rzekomo praktykującemu katolikowi, który tylko trochę różnił się poglądami od nauki Kościoła. Po podaniu takiej informacji dodawano, że profesor był wspaniałym człowiekiem, lekarzem, obrońcą kobiet.

Miałem to szczęście, że tego samego dnia rozmawiałem z biskupem pomocniczym z Łodzi, który podał mi motywy odmowy pogrzebu, o których media niestety nie wspomniały. Otóż, jak się okazało ten cudowny człowiek wielokrotnie opowiadał się publicznie za zabójstwem nienarodzonych, sam był praktykującym aborcjonistą, a z Kościołem nie miał żadnego związku. Proboszcz parafii, w której miała się odbyć uroczystość pogrzebowa, dowiedział się o niej z prasy, bo nikt z bliskich nie uznał za stosowne załatwić sprawe w parafii. Ale o tym wszystkim TV milczała, rozwodząc się nad mściwością Kościoła, który "mści się nawet po śmierci" - jak powiedział jeden z dziennikarzy.

Najmilsi!

Za wszelką cenę próbuje się dziś wmówić, że Kościół się przeżył, że nie pasuje do obecnych czasów, że wciąż coś niszczy i psuje, ograniczając ludzką wolność. W zamian oferuje się nam na telewizyjnym ekranie świat, który tak naprawdę nie istnieje. Pornografia, przemoc, zło, które zdaje się nie mieć granic - tym wszystkim karmi się współczesnego widza - i na dodatek próbuje się wmówić, że tak być musi. Że dobra, kochająca się rodzina to przeżytek, że dobro, miłość, życzliwość to pojęcia nienowoczesne, że ludzie uczciwi, wierzący w Boga nie powinni istnieć, że chrześcijaństwo wraz z przykazaniem miłości Boga i bliźniego przeżyło się i nie jest w stanie zmienić świata.

Dlatego - według tych grabarzy chrześcijaństwa - nie ma sensu wysilać się, by stawać się lepszym człowiekiem, tylko trzeba przyłączyć się do tego chóru szakali i pluć na to, co wartościowe i święte.

Siostry i Bracia!

Tym współczesnym faryzeuszom musimy przeciwstawić naszą prawdziwą wiarę. Nic tak nie demaskuje obłudy i kłamstwa jak szczerość i prawda. Nie wolno nam chować głowy w piasek i udawać, że te kłamstwa nas wierzących nie dotyczą, nie obrażają. Nie wolno nam siedzieć cicho, gdy po raz kolejny Chrystus przybijany jest do krzyża - tym razem gwoździami kłamstw, oszustw, oszczerstw. Tak się nie godzi!

Może zdarzyć się Siostro i Bracie, że w Twoim sercu jest lęk, obawa przed głoszeniem prawdy. Myślisz czy warto nadstawiać głowę, skoro ktoś może wyśmiać, wyszydzić, ośmieszyć. Siostry i Bracia! Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? - wołał 20 wieków temu Apostoł Paweł. Cóż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej: utrapienie, ucisk, prześladowanie, miecz głód czy nagość - pytał dalej. Nic, bo wszystko mogę w tym, który mnie umacnia. Nie możemy się lękać obrony prawdy.

Mamy na szczęście w naszym narodzie wielu świadków prawdy, którzy za nią oddali życie. Św. Wojciech, który ginie zabity przez pogan, i św. Stanisław, zamordowany, bo ośmielił się napomnieć króla, św. Maksymilian, oddający życie za bliźniego, kard. Wyszyński, więziony przez lata za obronę prawdy, wreszcie ks. Jerzy Popiełuszko, bestialsko zamordowany przez oficerów SB, bo miał odwagę bronić prawdy.

Wszyscy o­ni dali świadectwo prawdzie. Nie pozwolili, by za cenę świętego spokoju, wygodnictwa i życia bez problemów ich postępowanie było zakłamane. Przecież, po ludzku sądząc, nie musieli publicznie bronić prawdy. Wiedzieli jednak, że po drugiej stronie czeka ich Mistrz - Chrystus, który o sobie powiedział :"Ja jestem drogą i prawdą, i życiem". Właśnie przez wierność Jemu nie mogli pozwolić sobie na życie w obłudzie i zakłamaniu.

Siostry i Bracia!

Przyjrzyjmy się sobie samym, naszemu życiu. Ile w nas z tego ukochania prawdy, które pozwoliłoby już nawet nie oddać życie, ale przynajmniej odważnie świadczyć? Czegośmy się nauczyli od św. Wojciecha, Stanisława, x. Popiełuszki? Czy na coś była potrzebna ofiara ich życia, czy też może uważamy ich za szaleńców, którzy zamiast żyć w spokoju, mieszali się do nie swoich spraw? Jeżeli myślimy w ten sposób, oznacza to, że wybraliśmy życie bez prawdy, a więc tak naprawdę bez Boga. Jesteśmy faryzeuszami, za małą stabilizację, gotowi jesteśmy raz jeszcze zrezygnować z prawdy. Siostro i Bracie! czy tak postępując, nie stajesz aby w jednym rzędzie z Judaszem, a twój święty spokój to po prostu 30 srebrników?

Spyta ktoś, jak, kiedy i gdzie mamy dawać świadectwo prawdzie. Właściwie wszędzie i zawsze trzeba pokazywać swoim życiem, do kogo się należy. Wspaniały przykład takiego świadectwa w każdym miejscu i w każdym czasie mamy w osobie Ojca Świętego. Zauważmy, kochani, to chyba jedyny człowiek na świecie, który nie poddaje się modzie, nie zmienia nigdy poglądów, lecz wszędzie, gdzie jest, niezależnie czy jest to spotkanie z ludnością Afryki, czy przemówienie do dyplomatów, głosi prawdę. Można powiedzieć, że wykorzystuje każdą okazję, by zapoznać świat z Prawdą Chrystusa. Nie zrażajmy się zatem i my, choć może w naszych sercach rodzi się lęk czy zwątpienie, nie możemy się poddać.

Sam Bóg, który jest Prawdą, umocni nas, byśmy o Nim świadczyli wobec świata. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643