zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Ofiarowanie Pańskie

Dzisiejsze święto jest dniem, kiedy przychodzimy do kościoła z gromnicami, za światłem. Światło ma bardzo bogatą symbolikę.

Św. Jan nazywa Chrystusa „światłością”, światłością ludzi, światłością, której nigdy nie ogarną żadne ciemności.

Zresztą Chrystus sam o sobie mówi „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną będzie miał światło życia”.

Wiemy, jak ważne jest światło w życiu człowieka:

Pokazuje drogę,

Pomaga odróżnić to, co widzimy,

Daje poczucie bezpieczeństwa,

Dzisiaj wielu ludzi podaje się za światłość, za nauczycieli, za przewodników, za tych, którzy mogą zapewnić nam szczęście.

Im bardziej takim ludziom, takim teoriom wierzymy, tym większy jest nasz zawód, rozczarowanie, rozgoryczenie.

Jako ludzie wierzący wiemy dobrze, że to tylko Jezus Chrystus jest prawdziwą światłością, prawdziwym nauczycielem i prawdziwym Mistrzem.

Tym, dla którego warto poświęcić swoje życie.

W święto Ofiarowania Pańskiego wspominamy fakt pierwszej obecności Jezusa w świątyni jerozolimskiej. To było wydarzenie znaczące w dziejach zbawienia.

W czterdzieści dni po narodzeniu Józef i Maryja przynieśli Dziecię po to, aby Go - jak napisał święty Łukasz - "przedstawić Panu" w tym miejscu, o którym dwanaście lat później Jezus powiedział, że powinien w nim być, ponieważ o­no należy do Jego Ojca..

Wypełniły się słowa proroka Malachiasza, który zapowiadał, że "nagle przybędzie do swej świątyni Pan" (Ml 3,1).

Podczas pierwszego pobytu Jezusa w jerozolimskim "domu Ojca" miały miejsce wydarzenia prorocze. Starzec Symeon, natchniony przez Ducha Świętego, z niespotykaną precyzją określił istotę misji Jezusa: „Oto ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą”. Nazwał Go zbawieniem dla wszystkich narodów oraz światłem na oświecenie pogan i chwałę Izraela.

Symeon wygłosił też przepowiednię dotyczącą Maryi. Powiedział do Niej: „A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu”.

· Wiemy dobrze, jak te słowa boleśnie spełniły się w życiu Matki Bożej. Wiemy, że bardziej, niż każdy z nas o­na wiedziała, co to znaczy ból, cierpienie. Wiedziała, co to znaczy patrzeć na śmierć swego umiłowanego Syna.

· Maryja, choć bardzo cierpiała, jednak pozostała wierna Bogu przez całe swoje życie.

Niech dla nas będzie wzorem całkowitego i bezgranicznego zawierzenia Bogu. Pójścia za Jezusem i życia w prawdziwej światłości.

Prośmy Boga, abyśmy umieli Ją naśladować. Aby światło naszej wiary było, jak światło tych świec, które trzymamy w rękach.

· Aby to światło rozświetlało nasze życie i świeciło innym, by idąc za nim dotarli do Chrystusa. Amen.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643