zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Nowy Rok, ks. Ryszard Siuta

Kończy się rok i rozpoczyna nowy. Życie powtarza historię. Co roku to samo. Jak stary film, dlatego starzy i bardzo młodzi patrzą na to jak na czarno biały niemy film, ale inni, mądrzy, którzy czerpią naukę z historii, patrzą jak na ziarnko, okruchy życia, które pozostało. Mamy jeszcze jeden rok do wygrania albo przegrania.
Co z tym zrobimy? Jak pokierujemy swym życie? Czy ma to być kolejny rok, kolejnej bezmyślnej porażki? A może powrotem do nadziei, którą możemy odnaleźć przez wiarę. Ale, co to jest wiara? To wymysł ludzi, czy rzeczywistość, która nas dotyka? Historia cięgle potwierdza, że prawda, to Chrystus, to Pismo Święte wraz ze swoimi prawdami. Już tyle razy prawdy ewangeliczne chciano nam obalić. Zmieniano filozofię, systemy polityczne i ekonomiczne. I wciąż okazywało się jedno i to samo. Filozofia, ekonomia, życie społeczne bez Boga prowadziło i prowadzi do schizofrenii, do chorób psychicznych, do tragedii, do zabójstwa życia. Propagowane życie bez Boga, bez Bożych ideałów prowadzi do deprawacji, do zagłady człowieczeństwa, a zatem ludzkości. Nie potrzeba kataklizmów, ludzie sami sobie zgotuję „Apokalipsę” bez ingerencji Boga. Czy nie mamy przykładu hitleryzmu, czy leninizmu lub stalinizmu, tej zawsze jedynej prawdy, albo w Chinach i innych państwach, gdzie wprowadzano wiarę bez Boga Prawdziwego, a pseudo wiarę wykorzystywano do celów politycznych?
Rozpoczynamy nowy rok. Zapomnieliśmy o słowach i nauczaniu, które oparte na prawdzie o człowieku i prawdzie o świecie, zaczerpnięte od Boga i od słów zawartych w Biblii płynęły i płyną do nas przez Ojca św. Jana Pawła II- go i Benedykta 16-ego, biskupów i kapłanów. Często lekceważymy te słowa, bo jest problem, bo jest codzienne życie, a nasze codzienne życie to, co innego nisz nasza wiara. I tu zaczyna i kończy się nasz dramat z wiarą, z Panem Bogiem i naszym zbawieniem.
Dramat polega na tym, że przychodzą chwilę, kiedy uświadamiamy sobie, że JEST BÓG, i sprawiedliwość jest i jest sąd sprawiedliwy, Boży sąd. Uświadamiamy sobie, że przegraliśmy swoje życie.
Mamy wtedy do wyboru dwie opcje, dwa warianty: zanegować Boga, wiarę w Niego i powiedzieć: „ nic mnie to nie obchodzi, że byłem draniem, bandytą, katem, bo wszystko się kończy wraz ze śmiercią. Cieszę się, że swoje przeżyłem lepiej niż inni, których skutecznie gnębiłem, nad którymi skutecznie się pastwiłem. Ale to nie uspakaja, nie usprawiedliwia, nie odpuszcza grzechów czy winy.
Możesz przecież wykrzyknąć do jakiejkolwiek gazety, nie ma przykazania fizycznego, które mówi o przyciąganiu ziemskim. Jutro idę by to udowodnić, że wiara, zaufanie dla nauczycieli, którzy uczą mnie nie dotyczy. Jestem ponad to. Ja jestem wolnym człowiekiem. Mogę wszystko, przenosić góry, robić co chcę. Mam do tego konstytucyjne prawo. I poszedł. I wyszedł z drugiego piętra przez okno.
Co się stało?
Naprawdę nie wiesz? Są trzy możliwości: wyszedł i zabił się – zmarł, skończył życie. Druga możliwość to: wyszedł i połamał się dotkliwie, kaleka do końca życia. I trzecia najmniej prawdopodobna, ale możliwa, bardzo się potłukł, ale potem wyszedł z tego.
A Pan Bóg czeka na ciebie z miłosierdziem. Wie, że nie masz żadnych szans zbawić się poza nim, wymazać konsekwencje grzechu. Wciąż ofiaruje ci swoją pomoc i mówi: uwierz mi, przyjmij moją pomoc, przecież ja za ciebie umarłem w haniebny sposób. Dlaczego nie chcesz uwierzyć, że ciebie kocham? Dlaczego nie przyjmujesz mojej miłości? Nic więcej nie mogę zrobić, bo oddałem wszystko dla ciebie. Nic więcej nie mam, co mógłbym ofiarować za Ciebie. Więc jakie będzie twoje życie w tym, może ostatnim twym roku? Czy znowu beze mnie, bez wiary i bez kościoła, bez możliwości zbawiania, czyli bez szczęścia pokoju i miłości? Czy naprawdę tego chcesz? Czy tego szuka twoje niespokojne serce?
Dziś przeżywamy Uroczystość Bożej Rodzicielki, święto pokoju, święto miłości i nadziei na lepsze. Na lepszy Nowy Rok. Rok nadziei, bo rok zawierzenia Bogu i ukochania Boga, a przez Niego innych. Jeszcze jeden rok szansy na poprawę, na naprawienie, na zadość uczynienie, na powiedzenie przepraszam i proszę o przebaczenie. Jezu przebacz mi, Jezu ufam tobie, bo bez Ciebie nie ma zbawienia. Jezu wybacz i zbaw mnie i daj mi dobrze przeżyć Nowy 2007 rok. Amen.

Ks. Ricardo, Ryszard Siuta CRL, Krsaków


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643