zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Boże Narodzenie - kazanie do dzieci

Wprowadzenie:

Skończył się wreszcie czas oczekiwania, minął Adwent. Mamy wreszcie Boże Narodzenie! Syn Boży, Jezus jest z nami!

Drogie dzieci! Minął czas oczekiwania, czyli Adwent. Mamy wreszcie Boże Narodzenie. Fakt przybycia do nas Jezusa jest bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich ludzi. Mówiłem o tym już we wstępie do Mszy świętej. Opowiem wam teraz o tej przedziwnej nocy Bożego Narodzenia i pewnej grupie pasterzy.

Żył sobie stary pasterz, który bardzo lubił ciemności nocy. Potrafił o­n objaśniać ruchy gwiazd, często wychodził na wysoką skałę i wsparty na kiju pasterskim wpatrywał się w niebo.

- o­n wkrótce do nas przyjdzie! - mówił.

- Kiedy to będzie? - pytał wnuczek.

- Wkrótce! Już niedługo! - odpowiadał stary pasterz.

Inni pasterze śmiali się z niego, że powtarza to samo od lat. Starzec nie zwracał uwagi na ich drwiny i śmiech. Przeraziła go tylko odrobina zwątpienia, która pojawiła się w oczach jego ukochanego wnuczka.

- Dziadku, a czy o­n będzie miał złotą koronę na głowie? - pytał wnuczek.

- Tak, będzie miał złotą koronę na głowie!

- A będzie też miał srebrny miecz?

- Tak, będzie miał srebrny miecz!

- I będzie jechał na wielkim białym koniu?

- Tak, będzie jechał na wielkim białym koniu! Wnuczek był zadowolony z odpowiedzi dziadka. Siedział na kamieniu przed szałasem i grał na fujarce. Z dnia na dzień grał coraz piękniej. Ćwiczył każdego ranka i wieczora po to, aby godnie powitać tego, który miał przyjść. Nikt z całej okolicy nie grał tak pięknie jak o­n. Nikt też nie wierzył słowom dziadka tak, jak o­n. I nikt nie miał tak wielkiej nadziei w sercu, jak ten mały chłopiec.

- Wnuczusiu, a powiedz mi, czy będziesz tak pięknie grał także dla króla, który nie będzie miał złotej korony, srebrnego miecza i nie będzie jechał na białym koniu?

-Nie, dla takiego króla nie będę grał! Cóż mi da za moje granie król, który nie ma złota i pieniędzy? Mój król musi być najpotężniejszym królem na ziemi, takim, aby wszyscy mi go zazdrościli!

Stary pasterz zamyślił się, zrobiło mu się przykro i smutno. Poczuł się zupełnie osamotniony.

- Dlaczego opowiadałem ukochanemu wnuczkowi o tym, czego sam nie wiem? W jaki sposób o­n przyjdzie do nas na ziemię? Na chmurach? Jak przedostanie się z wieczności do czasu? Czy będzie dzieckiem, czy starcem? Czy będzie bogaty, czy biedny? Dlaczego okłamywałem kochanego wnuczka? To przecież oczywiste, że ten, na którego czekamy, nie będzie miał korony, miecza i konia, a mimo to będzie potężniejszy niż wszyscy królowie na ziemi! Ale jak o tym wszystkim opowiedzieć dziecku, jak mu to wszystko wytłumaczyć? - zastanawiał się stary pasterz.

Aż pewnej nocy gwiazdy zaczęły jaśniej świecić na niebie, nad Betlejem pojawiła się łuna. Anioł stanął przed starym pasterzem i powiedział:

-Nie bój się! Dzisiaj narodził się Zbawiciel świata! Stary pasterz wiedział, co ma robić w takiej sytuacji. Czekał przecież na tę chwilę od lat. Zbudził najpierw wnuczka, a potem wszystkich pasterzy. Opowiedział im, co się stało.

Wnuczek zabrał swoją fujarkę i ruszyli w drogę. Szli, biegli w kierunku światła. Gdy dotarli do szopy, inni pasterze już tam klęczeli. Zobaczyli Dziecię złożone w żłobie, zobaczyli kobietę i mężczyznę. Kobieta uśmiechała się nieśmiało do wszystkich. Uklękli.

- Tak, i oto jest Król, którego przepowiadałem mojemu wnuczkowi! - szeptał do siebie dziadek.

- Nie, przed takim Królem nie będę grał! - powiedział wnuczek i wyszedł z szopy.

Zostawił Dziecię, kobietę i mężczyznę, zostawił dziadka i klęczących pasterzy. Szedł przed siebie w ciemną noc. Nie widział otwartych niebios, nie widział aniołów unoszących się nad stajenką, nie słyszał ich śpiewów. To nie było dla niego.

- Przed takim Królem nie będę grał! - powtarzał przez zaciśnięte zęby.

I gdy tak oddalał się od stajenki, Dziecię zaczęło płakać. Płakało coraz głośniej. Chłopiec zatkał sobie uszy i zaczął biec, aby nie słyszeć tego płaczu, aby zachować marzenia o królu w złotej koronie, ze srebrnym mieczem i na białym koniu. Im bardziej się oddalał od szopki, tym płacz Dziecięcia stawał się coraz głośniejszy. Nie mógł przed nim uciec. Zatrzymał się, powoli zaczął wracać. Wszedł do stajenki, zbliżył się do żłóbka. Widział, jak wszyscy daremnie próbowali uspokoić Dziecię. Wyciągnął swoją fujarkę i zagrał najpiękniejszą melodię, jaką znał i najlepiej, jak tylko potrafił. I oto Dziecina uspokoiła się, przestała płakać, popatrzyła na grającego i uśmiechnęła się. Grający chłopiec poczuł ogromną radość i w tej chwili zrozumiał, że uśmiech ten jest więcej wart niż złoto i srebro całego świata.

Kochane dzieci! Tyle o starym pasterzu i jego wnuczku. Życzę wam, aby te najbliższe święta były dla was źródłem radości na każdy dzień nowego, już 2001 roku. Niech Boże Dzieciątko, na przyjście , którego przygotowywaliśmy się w czasie rorat, umocni waszą wiarę i sprawi, że staniecie się coraz lepsi a przez to bardziej mili Panu Bogu.


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643