zaloguj się   |   załóż konto   |   mapa strony   |

Powołaniowe

Ilekroć słyszymy słowa Chrystusa: „Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” wiemy, że oznaczają o­ne wezwanie do modlitwy o powołania kapłańskie i nie tylko kapłańskie. Ta zachęta powtarzana już od dwóch tysięcy lat zawiera w sobie konieczność istnienia takich właśnie powołań. Ale jednocześnie może zrodzić się pytanie czy kapłan lub siostra zakonna są jeszcze dzisiaj potrzebni? W dobie techniki umożliwiającej człowiekowi loty w kosmos i cywilizacji, która osiągnęła tak wysoki poziom. Czy mają o­ni jeszcze coś do powiedzenia i do ofiarowania ludziom.

Oto relacja księdza: „Dzisiaj zaniosłem chorej osobie Chrystusa w Komunii św.. Było to wieczorem po Mszy św. Chora kobieta czekała na mnie: gdy wszedłem, zapaliła świece i z wiarą przyjęła Chrystusa, na którego czeka w każdą niedzielę. Kiedy trzymałem w ręce Ciało Pańskie i mówiłem: „Oto Baranek Boży...” patrzyłem na jej twarz. Spod jej powiek wyrwały się i potoczyły wielkie łzy. Łzy wiary, nadziei i miłości. Powiedziała mi później: „Nikt mnie nie odwiedza, jestem sama, najgorsza dla mnie ta samotność. Jedynie wiara mnie podtrzymuje, dlatego tak bardzo pragnę przyjmować Chrystusa w Komunii św. Chrystus w tym małym wycinku mojej niedzieli, w tych kilkunastu minutach pobytu u chorej, nadał sens mojemu życiu, mojemu kapłaństwu...”

Tej osobie miał kapłan coś do powiedzenia; nie tyle o­n sam co Chrystus, ale właśnie przez jego posługę. Ma o­n też coś do powiedzenia każdemu z nas: przy ołtarzu, na ambonie, w salce katechetycznej i w każdej sytuacji w której potrzebujemy Boga. A nie ma takiego momentu w naszym życiu w którym byśmy Go nie potrzebowali chociaż nie zawsze o tym myślimy.

Nawet w systemach totalitarnych uznaje się potrzebę powołań – zwłaszcza zakonnych. Wystarczy zobaczyć kto pracuje w zakładach dla upośledzonych czy chorych umysłowo. Wszędzie spotkamy tam siostry zakonne, które z pełnym poświęceniem i oddaniem służą tym wśród których trzeba mieć szczególne powołanie, a można je osiągnąć tylko dzięki Ewangelii.

Każdy wykonywany zawód jest wypełnianiem swojego powołania, ale czym jest ten szczególny? Tragicznie zmarły sekretarze generalny o­nZ – Dag Hammarskjöld, który przeszedł do historii nie tylko jako wybitny polityk i dyplomata ale również jako człowiek głębokiej wiary i modlitwy w swoich notatkach zapisał o kapłaństwie takie słowa: „Otrzymałeś wszystko za nic. Nie wahaj się, gdy trzeba dać to, co przecież jest niczym – za wszystko.”

Tak może każdy z powołanych określić swoją drogę. To co otrzymał – jak każdy człowiek – dom, rodzinę, przyjaciół, zostawia a więc staje się to dla niego niczym wobec tego do czego Bóg go wzywa – do wszystkich ludzi.

Jeden z najwybitniejszych malarzy i rzeźbiarzy świata – Michał Anioł – dopatrzył się w zwyczajnej bryle kamiennej – Mojżesza. Każde uderzenie dłuta, każdy ruch ręki odsłaniał jego wizję, zbliżał obraz do rzeczywistości. Po ukończeniu dzieła Michał Anioł zwrócił się do wspaniałego posągu i powiedział: „A teraz Mojżeszu przemów!”

Wszyscy mamy do wyrzeźbienia własne powołanie z bryły swojego charakteru. Jest to trudny materiał lecz praca konieczna do wykonania. Bóg ukazuje nam swoją wolę przez sumienie i przez natchnienia. Zawsze jednak czeka na naszą dobrowolną decyzję aż weźmiemy dłuto do ręki. I tak jak każdy zmaga się z przeciwnościami na drodze swojego powołania tak również jemu nie jest to oszczędzone.

Dlatego dzisiaj w światowym dniu modlitw o powołania kapłańskie i zakonne chcemy wam z serca podziękować za wszelkie dary: przede wszystkim modlitwy, ale również i te materialne, dzięki którym możemy przygotować się do służy, która nas czeka. Mamy również do was jedno prośbę: od tego jakimi wy będziecie, jakie będą wasze rodziny zależy w przyszłości ilu nas będzie – robotników na żniwie Pańskim. Dlatego modląc się za nas pielęgnujcie powołania, które może już są w waszych dzieciach a na razie patrzą o­ne jakimi wy jesteście.Ks. Piotr Kufliński


Przeznaczeni.plPłockie strony

Wymiana Banerow Stron Chrzescijanskich
Friends link: visio-2013-pro-key microsoft-stellt-android-smartphone-projekt-key GĂźnstiges-8-Zoll-Tablet-von-MAS-Elektronik-key Microsoft-Project-2013-Professional-key microsoft-project-2013-editionen-key project-professional-2013-de-key microsoft-project-standard-professional-key ms-project-2013-uebersicht-preis-key microsoft-project-professional-2013-deutsch-pc-key microsoft-project-professional-2013-sale-key microsoft-project-professional-2013-product-key-kaufen microsoft-project-professional-2013-32-bit-key-kaufen office-project-keys-kaufen
Friends link: Windows-7-Professional-SP1-Key Windows-7-Professional-SP1-Key-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-4 Windows-7-Professional-SP1-Key-5 Windows-7-Professional-SP1-Key-online Windows-7-Professional-SP1-Key-online-2 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-3 Windows-7-Professional-SP1-Key-online-4

Friends link: windows-7-home-premium-key-cheap buy-windows-7-home-premium-key purchase-windows-7-home-premium-key windows-7-home-premium-key-sale windows-7-enterprise-key-cheap windows-7-enterprise-key-sale windows-7-enterprise-key-online windows-7-home-premium-key-online buy-windows-7-enterprise-key purchase-windows-7-enterprise-key
300-208 www.pass4suresale.com 70-485 http://www.examskip.com/ 70-643